gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Oruç kefareti nedir nasıl önedir

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Arkadaşlarım sağlığımdan dolayı malesef oruç tutamıyorum. Oruç kefareti nasıl ödenir ne demektir. Bu hususta yardımcı olur musunuz lütfen. Haa oruucumu bozduğum için soruyorum özür dilerim yanlış olmasın.

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Oruç kefareti nedir nasıl önedir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Oruç Kefareti Nedir?

Oruç Kefareti Nedir?

oruç kefareti, nedir, nasıl ödenir, hangi durumlarda verilir, açıklamalar, ile ilgili bilgiler burada melekler Olur da orucunuzu bozmak durumunda kaldınız,ne yapacaksınız melekler? :) Elbette ki kefaret vereceksiniz.Nasıl mı ? Makalemizde tüm bilgiler mevcut :) Oruç kefareti, Ramazanda birözür bulunmaksızın "belli şartlar içinde" orucunu bozan bir mükellefin, Müslüman veya...
  2. Orucun kefareti olur mu melekler ?

Orucun kefareti olur mu melekler ?

Melekler, ramazanda tutamadığım oruçlar var ve ben bunun kefareti olup olmadığını merak ediyorum. Acaba tutulamayan oruçların kefareti olur mu ?
  3. Orucu Bilerek Bozan Kişinin Kefareti Nedir?

Orucu Bilerek Bozan Kişinin Kefareti Nedir?

orucu bozmanın kefareti orucu bozmanın cezası orucu bozan kaç gün oruç tutar Ramazan ayında niyet edip oruç tutan kişi gün içerisinde herhangi bir geçerli özürlü nedeni olmadan kasıtlı bir şekil de orucunu bozarsa bunun cezası ve kefareti ne olmalı diye merak edenler için sizlere gereken dini bilgileri paylaşıyoruz. Oruç, niyet edip tutmaya başlamakla mükellef üzerine borç olmuştur. Bu...
  4. Oruç kefareti hakkında hadis var mıdır?

Oruç kefareti hakkında hadis var mıdır?

Oruç kefareti hakkındaki hadis-i şerif şu mealdedir: Hazret-i Ebu Hüreyre anlatır: Bir kimse gelip, şöyle dedi: - Helak oldum, ya Resulallah! - Seni helak eden nedir? - Ramazanda ailemle beraber oldum, orucum bozuldu. - Bir köle azat etmen gerekir. - Kölem yok. - Kölen yoksa, aralıksız iki ay oruç tutman gerekir. - İki ay oruç da tutamam. - Altmış fakire birer fıtra vermen gerekir. (Un...
  5. Edilen yemin yerine getirilmezse ne yapmalı?

Edilen yemin yerine getirilmezse ne yapmalı?

Adak yerine yemin kefareti verilebilir mi? Bütün yatırların yanında Diyanetin bir yazısı var. İlk ikaz şöyle, türbelere adak adanmaz. Bu doğru mu? Beyheki’nin rivayet ettiği, (Tayin etmediği nezirde bulunanın, günah olan veya gücü yetmeyecek şeyi nezredenin kefareti, yemin kefaretidir) mealindeki hadisi açıklar mısınız? CEVAP Hadis-i şerifte şu üç husus bildiriliyor: 1- Nezrim olsun der de,...

Sayfayı Paylaş