gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Oruç Tutarken Acıkmamak İçin Ne Yapılmalı bu konuda bilginiz var mı

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Arkadaşlar ramazan da geldi geliyor derken geldi bile peki Oruç Tutarken Acıkmamak İçin Ne Yapılmalı bu konuda bilginiz ya da öneriniz var mı?

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Oruç Tutarken Acıkmamanın Püf Noktaları

Ramazanda Acıkmamak İçin Yapılması Gerekenler

Ramazanda neredeyse 17 saat oruçlu kalacağız. Muhtemelen açlık hissinden dolayı baş dönmesi olabilir ya da kendimizi oldukça halsiz ve yorgun hissedebiliriz. Peki Ramazanda acıkmamak için neler yapmalıyız. Öncelikle gün boyu aç kalacağımız toplam saati göz önüne alarak mutlaka sahur yapmalıyız. Sahurda emilimleri diğer besinlere kıyasla daha yavaş olan, kan şekerini daha yavaş yükselten ve diğer besinlere kıyasla daha fazla tokluk hissi oluşturan et, süt, peynir, yoğurt, yumurta gibi besinler veya bu besinlerden oluşan yemekler tüketin. Bulgur pilavı, mercimek çorbası, buğday ekmeği de diğer alternatif besinler arasında sayılabilir. Ayrıca Ramazan boyunca günde 2 bardak süt içerseniz gün içinde daha az açlığınızı hissedersiniz.

Oruç Tutarken Acıkmamak İçin Ne Yapılmalı bu konuda bilginiz var mı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. bu konuda  bilgili  olanlar  bilgilerinize ihtiyacım var

bu konuda bilgili olanlar bilgilerinize ihtiyacım var

arkadaşlar ben bu yıl lys sınavına girdim fakat ilk yerleştirmede malesef yerleşemedim ekimde ikinci yerleştirme olacak dış ticaret diye bir bölüm var bu bölümü okuduğum zaman iş imkanları felan bana cazip geldi ama yinede bu bölümü aranızda okuyan ya da çevresinde bu bölümü bitirmiş olan kişiler varsa bildiğiniz kadarıyla bana biraz bilgi veririseniz...
  2. Radyo Nasıl İcat Edildi bu konuda bilginiz var mı

Radyo Nasıl İcat Edildi bu konuda bilginiz var mı

Arkadaşlar Radyo Nasıl İcat Edildi bu konuda bilginiz var ise lütfen bana da acil tarafından Radyo Nasıl İcat Edildi yazarsanız çok ama çok sevinirim.
  3. Gusülde küpe deliklerinin yıkanması şart mı bu konuda bilginiz var mı

Gusülde küpe deliklerinin yıkanması şart mı bu konuda bilginiz var mı

arkadaşlar ben gusül abdesti alırken küpe takmıyorum acaba bu sorun olur mu Gusülde küpe deliklerinin yıkanması şart mı bu konuda bilgi verir misiniz?
  4. Oruç Tutarken Nefesinizin Kokmaması İçin Ne Yapmalısınız?

Oruç Tutarken Nefesinizin Kokmaması İçin Ne Yapmalısınız?

oruç tutarken ağız kokusunu önlemek, oruçluyken ağız kokusu, oruçluyken ağzın kokmaması için Sevgili melekler, ramazan ayında özellikle sosyal ortamlarda, işyerinde en çok zorlanılan konulardan birisi ağız kokusudur. Oruçla birlikte doğal olarak aç kalmaya bağlı oluşan ağız kokusunu baskılamak gerekiyor. Bu konudaki gerekli bilgileri Hospitadent Yönetim Kurulu Üyesi Dt. Selçuk Özbölük'ten...
  5. Oruç Tutarken Susamamak İçin Ne Tüketmeli?

Oruç Tutarken Susamamak İçin Ne Tüketmeli?

oruçluyken susamamak için, oruçluyken ne yemeli, oruç tutarken susuzluk çekmemek için Sevgili melekler, bu sene de önümüzdeki bir kaç sene gibi Ramazan ayı yaza denk gelecek. Uzun ve sıcak yaz günlerinde susuzluk çekmemeniz için uzmanların tavsiyesi sofrada mutlaka domates ve salatalık tüketmek! Uzun ve sıcak yaz günlerinde oruç tutanları en fazla zorlayacak şeylerin başında susuzluk...

Sayfayı Paylaş