gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Oruçlu iken iğne yaptırmak

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

oruçluyken iğne yaptırmak, orucu bozarmı, hakkında merak ettiğiniz tüm bilgiler burada arkadaşlar

Oruçlu iken orucu bozar mı bozma mı gibi soruların başında iğne yaptırmata geliyor Melek'lerim.

Peki oruçlu iken iğne yaptırmak prucu bozar mı?

Eskiden iğne vurmak diye bir şey olmadığı için bu konuda âyet, hadis ve eski müctehid sözü yoktur. İnsan vücuduna veya kafasına batan, böylece içeriye giren bir nesnenin orucu bozup bozmayacağı konusunda Ebû Hanîfe "bozar" Ebû Yûsuf ve Muhammed "bozmaz" demişlerdir. Bazı ilmihaller bu "bozar" görüşünü almışlar, onu da enjeksiyona uygulamışlardır. Ben bunlara katılmıyorum. Orucu yeme, içme ve ****** ilişki bozar. İğne vurdurmak ne yemedir, ne içmedir, ne de ****** ilişkidir; bu sebeple orucu bozmaz.

Oruçlu iken iğne yaptırmak konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. oruçlu iken uyumak

oruçlu iken uyumak

oruçlu iken uyumak orucluyken uyumak arkadaşlar ya biliyorsunuz, bu sene oruç yaza geldi ee yaz günleri hem çok sıcak hemde çok uzun. acaba oruçlu iken uyunur mu ki uyusamda günler çabuk geçse hemen iftar olsa, karnım doysa :)
  2. oruçlu iken kan vermek

oruçlu iken kan vermek

oruçluyken kan verilirmi arkadaşlar, ben bu gün kan verdim ve oruçtumda. acaba oruçluyken kan verilirmi orucu bozarmı, acaba benim orucum bozuldu mu? bu konuda acil cevap verirseniz çok sevinirim. şimdiden tşkler meleklere:)
  3. Oruçlu iken iğne yaptırmak orucu bozar mı

Oruçlu iken iğne yaptırmak orucu bozar mı

oruçluyken iğne yaptırılır mı yani oruçluyken iğne yaptırmak orucu bozar mı... Ya geçen gün diyanet bağzı oruçlu hallerde orucun bozulma olayına açıklık getirmişti. Şimdi yanlış duymadı isem oruçlu iken iğne yaptırmak orucu bozmuyormuş. Bununla ilgili bir duyumunuz bir bilginiz var mı.
  4. Oruçlu iken yıkanılır mı

Oruçlu iken yıkanılır mı

Oruçluyken yıkanmak orucu bozar mı, tam boy apdesti almaktan bahsetmiyorum meleklerim sadece yıkanmaktan bahsediyorum. Konu hakkında bilgi lütfen.
  5. Oruçlu İken Saç Boyanırmı?

Oruçlu İken Saç Boyanırmı?

orucu bozan şeyler orucu bozmayan şeyler saç boyatmak orucu bozarmı Ramazan ayın da oruç tutan kişilerin kafasını kurcalayan sorulardan biri olan oruçlu iken saç boyanırmı, oruçlu saçı boyatmak orucu bozarmı sorusuna yanıt olarak sizlere gereken bilgileri paylaşıyoruz. Kişinin bilerek yiyip içmesi, Orucu bozup kaza ve kefareti gerektiren şeyler.Oruçlu olduğunu bilerek yemek ve içmek.Oruçlu...

Sayfayı Paylaş