gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

oruçlunun iki sevinci!

Konu, 'Ramazan özel bölüm' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

[​IMG] "Oruçlu için iki sevinç vardır: Biri, orucu açtığı zamanki sevincidir; diğeri de Rabbine kavuştuğu zamanki sevincidir. Oruçlunun ağzından çıkan koku (halüf), Allah indinde misk kokusundan daha hoştur.''

Hz. Ebu Hüreyre (radıyallahu anh) rivayet ediyor:

ResuluIIah (aleyhissalâtu vesselâm) buyurdular ki: “Ramazan ayı girdiği zaman cennetin kapıları açılır, cehennemin kapıları kapanır ve şeytanlar da zincire vurulur.” (Buhari, Savm 5, Nesâi, Sıyâm 5)

"Bir münâdi, her gece şöyle nida edip bağırır: "Ey hayır isteyen, gel! Ey şer isteyen kendini şerden tut!''

(Nesâi, Savm 5)

Hz. Enes (radıyallahu anh) anlatıyor: “Resulullah (aleyhissalâtu vesselâm): “Ramazandan sonra hangi oruç efdaldir?” diye sorulmuştu, şu cevabı verdi:

“Ramazanı ta'zim için Şa'bân!”

Tekrar soruldu:

"Hangi sadaka efdaldir?''

"Ramazanda verilen!'' cevabını verdi.''

(Tirmizi, Zekat 28).

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: oruçlunun iki sevinci!
    emeğine sağlık

oruçlunun iki sevinci! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Orucun Kalkan OluŞu Ve OruÇlunun İkİ SevİnÇ Ani

Orucun Kalkan OluŞu Ve OruÇlunun İkİ SevİnÇ Ani

meleklerin var oluşu Ebu Hüreyre radıyallahu anh'dan rivayet edildiğine göre Resulullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu: Aziz ve celîl olan Allah "İnsanın oruç dışında her ameli kendisi içindir. Oruç benim içindir, mükafatını da ben vereceğim" buyurmuştur. Oruç kalkandır. Biriniz oruç tuttuğu gün kötü söz söylemesin ve kavga etmesin. Şayet biri kendisine söver ya da...
  2. Birecik'te çifte okul sevinci...

Birecik'te çifte okul sevinci...

birecik barajı ilköğretim okulu innaplı köyü sadettin miyese bilgin ilköğretim okulu Devlet-vatandaş elbirliğiyle yapılan 2 yeni okula kavuşan Şanlıurfa Birecik çifte sevinç yaşadı. Birecik Kaymakamlığı ve hayırsever işadamlarının katkıları ile yapılan okullların açılışı çok görkemli oldu... Şanlıurfa'nın Birecik İlçesinde Kaymakamlık Bünyesinde İş Adamlarının Katkıları ile Yaptırılan 2...
  3. Gül'ün galibiyet sevinci

Gül'ün galibiyet sevinci

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 13. Avrupa Futbol Şampiyonası finallerinde, evsahibi ülkelerden İsviçre'yi 2-1'lik skorla yenen (A) Milli Takım'ın galibiyetini memnuniyetle karşıladı. Abdullah Gül, maçın ilk yarısını, onuruna akşam yemeği veren Hırvatistan Cumhurbaşkanı Stjepan Mesiç ile Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda, ikinci yarıyı ise Zagreb'te konakladığı Westin Oteli'nde Türk işadamları ve...
  4. Gülşen: "İki gündür oruçluyum. Oruç tutan sevgilisini aldatır mı?"

Gülşen: "İki gündür oruçluyum. Oruç tutan sevgilisini aldatır mı?"

oruc tutan ünlüler oruc tutan unluler oruç sanatçılar Uzun süredir birlikte olduğu mimar sevgilisi Fahrettin Aykut'la sürpriz bir kararla ayrılan şarkıcı Gülşen, önceki gece bir mekânda sahur yaparken objektiflere yakalandı. Sevgilisiyle ayrıldıklarını kabul eden ünlü şarkıcı, "İlişkinizin, Aykut'u aldattığınız için bittiği doğru mu" şeklindeki soruyu yanıtsız bıraktı....

Sayfayı Paylaş