gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

oruçluyken abdest

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

oruçluyken abdest arkadaşlar oruçluyken nasıl abdest alacaz. normal abdeste ki gibi ağzımızı suyla çalkalayacaz mı? oruçluyken abdest nasıl alınır. bilen varsa cevaplarsa sevinirim, oda sevinsin çünkü sevaba girer:)

2. ESDE

ESDE Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    204
    Ödül Puanları:
    0
    Sevgili Misafirimiz,

Sorunuzun cevabi asagidaki linkimizde mevcuttur,

Iyi Gunler dileriz...

http://www.meleklermekani.com/ramaz...yken-agiza-su-kacmasiyla-ilgili-hukumler.html

oruçluyken abdest konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Abdest Almak

Abdest Almak

Ebû Hüreyre (r.a.) anlatıyor: Allah Resûlü (s.a.v.) kabirleri ziyaret ederek şöyle dedi: “Mü’min toplulukların diyarı! Size selâm olsun. İnşaallah çok yakın zamanda biz de arkanızdan geleceğiz. Kardeşlerimizi görmeyi arzu ettim.” buyurdu. Sahâbe: –Ya Resûlallah, biz senin kardeşlerin değil miyiz?! dediler. Allah Resûlü (s.a.v.) : –Sizler benim ashabımsınız. Kardeşlerimiz henüz dünyaya...
  2. Abdest

Abdest

Abdest almak güzelliğe, korunmaya, hayır ve iyiliğe delalet eder. Temiz su ile tam olarak abdest almak maksada kavuşmaya, Abdestin tamamlanmaması mevcut sıkıntıların bir süre daha devam etmesine, Namaz kılmak gayesiyle abdest almak korkudan emin olmaya,, Allahu Teala'nın himayesine, Abdest alıp namaza durmak gam ve kederden kurtularak Allah'a hamdetmeye, Abdest üstüne abdest almak ziyade...
  3. Büyük abdest

Büyük abdest

Rüyada sokak ortasinda büyük abdestini yaptigini gören, yaptigi bir hata yüzünden bütün halka rezil olur. Büyük abdestini bir kagit üzerine yaparak, onu derleyip be-raber götürdügünü gören, isledigi hatayi herkesten gizlemeye ça-lisir. Bir baska rivayete görede: Küçük veya büyük abdest yaptigini gören kimsenin üzüntüsü gider. Mal sahibi ise malin zekatim verir. Eger, abdest yeri abdesthane...
  4. Abdest Duası

Abdest Duası

rusul abdesti Abdest Duaları Abdest duaları, bizzat Rasûl-ü Ekrem (sallallahu aleyhi ve sellem) Efendimiz’den rivayet edilmiş olmasa da, selef-i salihînin bazen ilavelerde bulunarak bazen de biraz kısaltarak, zaman zaman daha farklı ifadelerle seslendirdikleri dualardır ve asıl itibarıyla yine Sevgili Peygamberimizin mübarek sözlerine gidip dayanırlar. Hak dostlarının dilinden dökülen ve...
  5. oruçluyken rüyalanmak

oruçluyken rüyalanmak

oruçluyken rüyalanmak arkadaşlar ben bu gün öğlen uyuyayım vakit geçsin dedim ama terbiyesiz rüyalar gördüm orucum bozulmuşmudur.gerçi hiçbir ılaklık falan oladıama ben genede gusulş abdesti aldım.bu konuyla ilgili bilgi verirseniz sevinirim.

Sayfayı Paylaş