gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Orucu Açarken Okunacak Dua hangisi?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

KIzlar akşam iftar vaktinde orucumuzu açarken bir dua okumalı mıyız peki okuyacaksak Orucu Açarken Okunacak Dua hangisi yani hangi duayı okuyacaz?

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Oruç Açarken Okunan Dua
    Orucu Açarken Dua

İftar Duası;
    “Allâhümme leke sümtü ve bike âmentü ve aleyke tevekkeltü ve alâ rızgike eftartü”

İftar Duası Türkçe Manası;
    Allahım ! Senin rızan için oruç tuttum sana güvendim , senin rızkın ile orucumu açtım, hamd olsun verdiğin nimetlere, sağlık ve afiyetle.
    Allahım beni, anamı, babamı ve bütün mü’minleri bağışla (amin)

İftar Edilince Okunacak Dua
    Allahümme leke sumtü ve bike amentü ve aleyke tevekkeltü e alâ rizkike eftartü. Ve savmel’gadi min şehr-i Ramazane neveytü fagfirli mâ kaddemtü ve mâ ahhartü.

Manası:
    Allah’ım, senin rızan için oruç tuttum, sana inandım, sana güvendim, senin rızkınla orucumu açıyorum. Ramazân-ı Şerifin yarınki günü orucuna da niyyet ettim. benim geçmiş ve gelecek günahlarımı yarlığa (bağışla) demektir.

Allâh, cümlemizin tuttuğu oruç ibadetlerimizi kabul buyursun. Âmin!…

Cenâb-ı Hak, oruç ibadetiyle nefisleri terbiye olan kullarından eylesin!

Orucu Açarken Okunacak Dua hangisi? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Peygamber Efendimiz orucunu neyle açardı?

Peygamber Efendimiz orucunu neyle açardı?

Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed Musftafa¸ Oruçlarını neyle açarlardı. İşte Peygamberimizin mü'minlere alternatifli oruç açma tavsiyeleri... Selman İbn-i mir (r.a.)¸ Resul-i Ekrem Efendimiz’in (s.a.v.) şöyle buyurduğunu rivayet ediyor: "Sizden biriniz orucunu açacağı zaman hurma ile açsın. Çünkü hurmada bereket vardır. Eğer hurma bulamazsa¸ su ile açsın. Zira su temizleyicidir."...
  2. Yolculuktan dönüşte okunacak olan dua acaba hangisi

Yolculuktan dönüşte okunacak olan dua acaba hangisi

Arkadaşlarım yolculuğa giderken yada dönerken hangi duayı okumalıyız. Bu dua ile ilgili bilginiz var mı ?
  3. Sabahları Okunacak Dualar

Sabahları Okunacak Dualar

Sabahları Okunacak Dualar nelerdir? Kızlar bana Sabahları Okunacak Dualar hakkında bilgi ve duaları yazın lütfen
  4. yasinden sonra okunacak dua hangisidir.

yasinden sonra okunacak dua hangisidir.

Babamın ölümünün birinci yılı arkadaşlarım ben yasin okudum. Allah kabul ederse. Acaba Yasin'den sonra hangi duayı okumam iyi olacaktır. Bilgisi olana rkadaşlarım bana yardımcı olabilirler mi lütfen.
  5. Orucu Açarken Edilen Dua ne yazın

Orucu Açarken Edilen Dua ne yazın

Kızlar Orucu Açarken Edilen Dua ne lütfen Orucu Açarken Edilen Duayı bilen var ise aranızda bana da Orucu Açarken Edilen Duayı yazsın.

Sayfayı Paylaş