gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Orucu Adet Bozar Mı acaba ne dersiniz

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Kızlar oruçluyken iftara da diyelim bir ya da iki saat kaldı ve adet oldunuz o zaman orucunuz bozuluyor mu? Bazıları bozuluyor diyor bazıları da mekruh olur bozulmaz diyor bunun hangisi doğru ya?

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Oruçlu İken Adet Olmak Orucu Bozar Mı

Adet Olmak Orucu Bozar Mı

Ramazan ayında en çok merak edilenlerden biri de orucu bozan şeylerdir. Bunlardan biri de adet olmaktır. Oruçlu olduğunuz zamanda, eğer gelen kan adet kanıysa ve adet zamanınız içinde kanama olmuşsa orucunuz bozulur.

Orucu Adet Bozar Mı acaba ne dersiniz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Deri üzerine sürülen merhem orucu bozar mı?

Deri üzerine sürülen merhem orucu bozar mı?

merhem oruç merhem orucu bozarmı orucu bozar mı oruç bozarmı melhem Vücudunuzda bir yaranız var ve ilaç sürmeniz gerekiyor ama oruçlusunuz... Kafanız karışık çünkü sürdüğünüz ilacın orucunuzu bozup bozmadığından emin değilsiniz işte cevabı... Derin olmayan yaralara konulan merhemler orucu bozmaz. Derin yaralara konulan merhemler vücudun içine, kana ve mîdeye karışabileceğinden orucu...
  2. oruçluyken adet olmak orucu bozar mı

oruçluyken adet olmak orucu bozar mı

adet orucu bozar mı orucluyken adet oruçluyken olmak orucken olmak oruçluyken orucu bozar mı 11 ayın sultanı geldi ve bende bir çok müslüman kardeşim gibi sahura kalktım niyetimi ettim ve oruçlu uyandım ama akşama doğru adet oldum. sizce oruçluyken adet olunca oruç bozulur mu?
  3. Adet olmak orucu bozar mı

Adet olmak orucu bozar mı

adet orucu bozar mı Dün gece yarısı niyet ettim oruç için sabah baktım ki adet olmuşum. Atet oludğuma göre orucum bozuldu mu ne yapmam gerekiyor. Tutayım mı yoksa bozayım mı melekler ?
  4. Krem Sürmek Orucu Bozar mı acaba bilen var mı

Krem Sürmek Orucu Bozar mı acaba bilen var mı

Merhaba arkadaşlar aranızda Krem Sürmek Orucu Bozar mı bu konuda bilgisi olan var ise bana yazabilirse sevinirim.
  5. Oruçluyken Adet Olmak Orucu Bozar mı?

Oruçluyken Adet Olmak Orucu Bozar mı?

oruçluyken adet olmak, oruçluyken adet olunca ne yapmalı, oruçlu adet olmak orucu bozuyormu, adetli oruç tutulurmu Müslümanlara farz kılınan ve sağlığı elveren her kadın ve erkeğin yerine getirmesi görevlerden biri oruç tutmakdır. Birçok bayanın merak ettiği sorulardan biride oruçlu iken adet olunca orucunun bozulup bozulmayacağı yönündedir. Sizler için merak ettiğiniz sorunun cevabını...

Sayfayı Paylaş