gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Orucun Fazileti İle İlgili Ayetler istiyorum sizden

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Selam arkadaşlar ben sizlerden Orucun Fazileti İle İlgili Ayetler paylaşımında bulunmanızı rica ediyorum ve şimdiden çok tşk ediyorum.

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Orucun Fazileti Hakkında Ayetler
    Orucun Faziletiyle İle İlgili Ayetler

"Ey îman edenler! Sizden öncekilere yazıldığı gibi, sizin üzerinize de oruç tutmak yazıldı (farz kılındı) Olur ki bu sâyede takvâya erersiniz" Bakara 183

"(Farz kılınan oruç) sayılı günlerdir Sizden kim, (o günlerde) hasta veya seferde ise, tutamadığı günler sayısınca başka günlerde (oruç) tutar (İhtiyarlığından veya tedâvisi mümkün olmayan bir hastalıktan dolayı) oruç tutmaya gücü yetmeyenlere, (her güne karşılık) bir yoksulu (sabah-akşam) doyuracak bir fidye vermesi (gerekli)dir Kim de gönülden gelerek (daha fazla) bir ihsanda bulunursa, bu, onun için daha hayırlıdır Bununla beraber (zor da olsa), (işin önemini) bilirseniz, oruç tutmanız, sizin için daha hayırlıdır" Bakara 184

"Oruç tutan ve hamd edip Allah’a itaat edenler cennetle müjdelenir “(O mü’minler tövbe edenler, ibâdet edenler, hamd edenler, oruç tutanlar, rükû edenler, secde edenler, iyiliği emredip kötülükten vazgeçirmeye çalışanlar ve Allah’ın sınırlarını (koyduğu hükümleri) koruyanlardır (İşte, böyle) mü’minlere (cenneti) müjdele! Tevbe 112

“Şüphesiz ki, müslüman olan (Allah’ın emirlerine teslim olan) erkeklerle, müslüman kadınlar; îman eden erkeklerle, îman eden kadınlar itaat (ve ibâdet)e devam eden erkeklerle; itaat (ve ibâdet)e devâm eden kadınlar; doğru erkeklerle, doğru kadınlar; sabreden erkeklerle, sabreden kadınlar; alçak gönüllü (ve saygılı) erkeklerle, alçak gönüllü (ve saygılı) kadınlar; sadaka veren erkeklerle, sadaka veren kadınlar; oruç tutan erkeklerle, oruç tutan kadınlar; mahrem yerlerini (haramdan) koruyan/hayâlı erkeklerle, mahrem yerlerini (ve görünümlerini haramdan) koruyan/iffetli kadınlar; Allah’ı çok anan erkeklerle (Allah’ı çok) anan kadınlar (var ya, işte) Allah, onlar için mağfiret ve büyük bir mükâfât hazırlamıştır” Ahzab 35

Orucun Fazileti İle İlgili Ayetler istiyorum sizden konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Orucla ilgili Ayetler ve Hadisler

Orucla ilgili Ayetler ve Hadisler

kuranda oruçla ilgili ayetler kuranı kerimde oruçla ilgili ayetler sağlıkla sağlıkla ayet
  2. Oruç İle İlgili Ayetler

Oruç İle İlgili Ayetler

oruç ile ilgili ayetler bakara suresinde oruçla ilgili ayet 1) Ey iman edenler! oruç sizden önce gelip geçmiş ümmetlere farz kılındığı gibi size de farz kılındı Umulur ki korunursunuz Bakara( 2) 183 2) Sayılı günlerde olmak üzere (oruç size farz kılındı) Sizden her kim hasta yahut yolcu olursa (tutamadığı günler kadar) diğer günlerde kaza eder (İhtiyarlık veya şifa umudu kalmamış hastalık gibi...
  3. Çalışmak İle İlgili Özlü Sözler istiyorum sizden

Çalışmak İle İlgili Özlü Sözler istiyorum sizden

Çalışmak İle İlgili Özlü Sözler istiyorum sizden bana acil olarak Çalışmak İle İlgili Özlü Sözler yazarsanız çok sevinirim kızlar.
  4. Fatiha Suresi İle İlgili Bilgiler istiyorum sizden

Fatiha Suresi İle İlgili Bilgiler istiyorum sizden

Merhaba arkadaşlar ben sizden Fatiha Suresi İle İlgili Bilgiler paylaşımında bulunmanızı rica ediyor ve hepinize hayırlı ramazanlar diliyorum.
  5. Orucun Faziletleri İle İlgili Bilgiler

Orucun Faziletleri İle İlgili Bilgiler

orucun faziletleri orucun anlamı orucun önemi Sevgili melekler, Pazartesi günü ilk sahurumuza kalkacağımız, Salı günü ilk orucumuzu tutacağımız bu mübarek Ramazan ayının anlamı, önemi ve faziletleri hakkında bir makale paylaşmak istiyoruz sizlerle... Orucun Anlamı, İşlevi, Faziletleri İnsanların çoğu kendilerinin sadece nefsaniyetten oluştuklarını düşünürler. Aslında bu durum...

Sayfayı Paylaş