gebe
  1. *GüMüŞ*

*GüMüŞ* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Osman Öztunç - Durmuş'un Tüküsü

Konu, 'N-O Harfli Şarkılar' kısmında *GüMüŞ* tarafından paylaşıldı.

O her sabah gün doğmadan Horozlar ötmeden eller uyurken Erken kalkar cigara yakar
    Dağlara düşer dağlara hey

Nedir kimdir kimseler bilmez
    Hiç yüzü gülmez hiç söz etmez
    Sakin Durmuş derdik adına
    Korkarım birgün gider de delmez

Garip bir şeyler olmuştu
    Bütün köylüler susmuştu
    Durmuş erken indi dağdan
    Ve ilk defa konuşmuştu

Eğilin Anadolu'ya
    Ayak degil kulak verin
    Neden ağlarmış ninniler
    Durun susun ve dinleyin

Abam şalvarım çarığım
    Emeğim terim nasırım
    Kalemim kağıdım yazım
    Oğlum kızım karım sazım

Gaflet çökerken uyukur
    Çoban uyur kurt uluşur
    Tetik düşer can vuruşur
    Can vuruşur can vuruşur

Bir yaralı aslan ki yurdum devinir durur

Çakallar birden ürledi
    Yağmur yağdı gök gürledi
    Üç gün üç gece yamaçta
    Sakin Durmuş görünmedi

Dediler ki kuşlar gider
    Taşlar gider başlar gider
    iki gözüm Durmuş gider
    Gider diyar diyar gider

Şimdi ürkek dudaklardan
    Dökülürmüş masal masal
    Uzun kış gecelerinde
    Durmuş'un türküsü Kalmış

Eğilin Anadolu'ya
    Ayak degil kulak verin
    Neden ağlarmış ninniler
    Durun susun ve dinleyin

Abam şalvarım çarığım
    Emeğim terim nasırım
    Kalemim kağıdım yazım
    Oğlum kızım karım sazım

Gaflet çökerken uyukur
    Çoban uyur kurt uluşur
    Tetik düşer can vuruşur
    Can vuruşur can vuruşur

Bir yaralı aslan ki yurdum devinir durur

Osman Öztunç - Durmuş'un Tüküsü konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Osman Öztunç - Üsküdar

Osman Öztunç - Üsküdar

Ellerin buz, yüzün soğuk Sesin boğuk, rengin kaçmış Kar mı yağdı sokaklara Üşüdün mü ah Üsküdar Sende mi sahipsiz, yorgun Boynu bükük kaldın söyle Hep gözlerin dalgın bakar Ne var aklında Üsküdar Kaç gün, kaç gece uykusuz Ahlara düştük vakitsiz Ben kaçarım kuralsızca Sen yanarsın ah Üsküdar (Nakarat) Üsküdar, Üsküdar, Üsküdar yanıyor Üsküdar yanıyor Üsküdar yanıyor, ben aranıyorum...
  2. Osman Öztunç - Sensin

Osman Öztunç - Sensin

Dağlardan muhabbet aldığım zaman Pirler dergahında kaldığım zaman Zincirimden kopup geldiğim zaman Bu öksüz yapıda vardığım sensin (Nakarat) Yüzüme bakasın diye gözünü Dizime dayasın diye yüzünü Sana gelmek için şu yeryüzünü Boranla, tipiyle sürdüğüm sensin Şah sultanım, canım, canda kaynasın Söz ehlinde kılıç kında oynasın O cihanda, bu cihanda aynasın Her iki kapıda gördüğüm...
  3. Osman Öztunç - Ölüm şarkısı

Osman Öztunç - Ölüm şarkısı

Gün Doğacak Gün Doğacak Gün Doğacak Gün, Gün Doğacak Gün Doğacak Gün Doğacak Gün, Çıkma benim bahtı karam gece yarısı, Yağar yağmur rüzgar söyler, Ölüm Şarkısı, Çıkma benim bahtı karam gece yarısı, Yağar yağmur rüzgar söyler, Ölüm Şarkısı, Sevda gözünü gül korur vaay vay, Sağ yanımı dar ağacında, Bir yanıma ferman vurur ooooff, Hilal yıldızlar kucağında Sevda gözünü gül korur vaay vay,...
  4. Osman Öztunç - Bekliyorum

Osman Öztunç - Bekliyorum

Bekliyorum kör hücrelerde Gelmiyorsun günlerdir Benim senden başka kimsem yok Gelmiyorsun günlerdir Tükenmiş bedenim usta işkencelerde Buz tutmuş gecelerde Yolsuzmu ,pulsuzmu, açmı, çıplak mısın? Senden hala haber yok Utanırım Söyleyemem Aklıma kötü şeyler geliyor Aramadın günlerdir,açmıyım susuzmuyum Çayımda yok cigaramda Bir yarım sevdaya kırılan kemiklerim Kalemimde yazmaz oldu Çıplak...
  5. Osman Öztunç - Ağlama Küçüğüm

Osman Öztunç - Ağlama Küçüğüm

Akşamlar yorgun hergün Yıldızlar bana dargın Düşer gözüm yollara Eletmez gületmez Senden haber getirmez Dargın oldum kuşlara Kar yağar üzerime Soğuk denizler Kaldı kara kışlara Karlar yere serilmiş Benim yavrum sürülmüş Buzdan sarkık kuşlar Gelir diyorlar gözlerim Yollarda dağlar tuzak olur Mayınlar pusudadır Aylar yıllar geçti Yavrum gelmez oldu Yokluğun inan cehennemin öbür adıdır Böyle...

Sayfayı Paylaş