gebe
  1. *GüMüŞ*

*GüMüŞ* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Osman Öztunç - Mehmedim

Konu, 'N-O Harfli Şarkılar' kısmında *GüMüŞ* tarafından paylaşıldı.

Gayrı anlatılmaz bu savaş bence Dağ taş konuşmuştu kendi dilince Hücum diye bir ses duydum ilk önce
    Sonra allah allah dedi mehmedim

Ne ana ne sıla ne yar hayali
    Bir gör mehmetteki kükremiş hali
    Kırpmadı gözünü yağmur misali
    Mermi yedi havan yedi mehmedim
    Can askerim

Bu öyle bir iman öyle ihlaski
    Secde eder cümle canlı ve bitki
    Bir temmuz akşamı allah şahitki
    Şaha kalkmış vatan idi mehmedim

Bu akşpam yıldızlar sararmış gibi
    Tepeler titreşir hava kış gibi
    Bir dağın sırtında dağ varmış gibi
    Omuzlamış bir mehmedi mehmedim
    Can askerim

Osman Öztunç - Mehmedim konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Osman Öztunç - Hasretin düşer

Osman Öztunç - Hasretin düşer

Hasretin düser Yüregimin orta yerine Garip bir hüzün sarar ruhumu Her zaman yazdigim bu sehir sensin Fakir odamda döner durur yoklugum Kalar, gider gözlerim uzaklara x 2 Silindi rüyalarim süslü bir renkle Ne kar tanelerini tutuyor ellerim Ne de bebekler teselli ediyor beni Düslerim kap karardi, düslerimde bile yalnizim Birden çalsan diyorum kapimi, ansizin uyandirsan beni Kurtarsan bu...
  2. Osman Öztunç - Cinayet Var

Osman Öztunç - Cinayet Var

osman öztunç cinayet var Otogarda cinayet var Ne ambulans ne polis var Vuruldum düştüm yerlere Üzerime yağmakta kar Arkadaslar gelmediler Sen gel sevdiğim Sen gel sevdiim Sen gel sevdiğim Üzerime gazete ört ki Uyuyacağım Uyuyacağım Uyuyacağım Haydutlar el ele verip Etrafımı cevirdiler Yüzleri çirkin adamlar Her yanımdan ateş açar Herkes bir yere kacar Sen gel sevdiğim Sen gel sevdiğim Sen...
  3. Osman Öztunç - Birader

Osman Öztunç - Birader

Ey güzel insan, benim canım kardeşim, Tek tabancasın bu aralar. Dostların vardı senin,sevdiğin bir kız, Nerdeler şimdi, neredeler. Bir sen ağlarsın birde martılar, Yalnızlığına senin. Fişlenmişsin,seni de bitirirler dostum, Haydutlar kol gezer bu şehirde. Sen benim çocukluktan arkadaşımsın ulan, Sen gardaşımsın ulan. Seni bırakamam tek başına birader, Gel ölelim beraber. Bu şehir...
  4. Osman Öztunç - Ağlıyor Babam

Osman Öztunç - Ağlıyor Babam

Bileğimde kelepçe Dudağımda sigara Yaslandığım duvarda Onun ismi yazılı. Ağlıyor hep böyle Ağlıyor gülmez yüzüm. Ağlama gül bebek Ağlama iki gözüm. Bir elinde 14'lü Bir elinde güller var Ağlıyor ağlıyor babam. Gözüm gibi karanlık Sözüm gibi daracık Yaslandığım odada Onun resmi kazılı. Bakıyor hep böyle Bakıyor rengi solmuş. Dalıp gidiyor böyle Yıllar onda kaybolmuş. Bir elinde 14'lü Bir...
  5. Osman Öztunç - Ağlama Küçüğüm

Osman Öztunç - Ağlama Küçüğüm

Akşamlar yorgun hergün Yıldızlar bana dargın Düşer gözüm yollara Eletmez gületmez Senden haber getirmez Dargın oldum kuşlara Kar yağar üzerime Soğuk denizler Kaldı kara kışlara Karlar yere serilmiş Benim yavrum sürülmüş Buzdan sarkık kuşlar Gelir diyorlar gözlerim Yollarda dağlar tuzak olur Mayınlar pusudadır Aylar yıllar geçti Yavrum gelmez oldu Yokluğun inan cehennemin öbür adıdır Böyle...

Sayfayı Paylaş