gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Osman Yağmurdereli Yarın İstanbul'da toprağa verilecek

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

İstanbul'da vefat eden AKP milletvekili Osman Yağmurdereli'nin cenazesi yarın toprağa verilecek. [​IMG]
    Osman Yağmurdereli için ilk tören AKM'de gerçekleştirilecek.
    İstanbul'da tedavi gördüğü hastanede vefat eden yapımcı, sanatçı ve AKP İstanbul Milletvekili Osman Yağmurdereli'nin cenazesi yarın toprağa verilecek. Edinilen bilgiye göre, Yağmurdereli için ilk tören, yarın saat 14.30'da Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenecek. Yağmurdereli'nin cenazesi, Fatih Camisi'nde ikindi vakti kılınacak cenaze namazının ardından Aşiyan Mezarlığı'na defnedilecek.

OSMAN YAĞMURDERELİ KİMDİR?

Siyasetçi bir aileden gelen ve son dönem milletvekili seçilerek sanat camiasının da TBMM'deki sesi olan Osman Yağmurdereli, 55 yıllık ömrüne çok sayıda dizi ve film sığdırdı. Osman Yağmurdereli 6 Şubat 1953 tarihinde Trabzon'da doğdu. Soyadlarını Gümüşhane'nin Yağmurdere ilçesinden aldıkları ifade edilen, Demokrat Parti ve Adalet Partisi kurucularından 12. Dönem Trabzon Milletvekili Zeki Yağmurdereli'nin oğlu.

Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Bölümü'nü bitiren Yağmurdereli, bir süre öğretmenlik yaptıktan sonra 1975'te yorumcu sanatçı olarak sanat çalışmalarına başladı. ''İz Peşinde'' adlı dizide ''Komiser Esat'' karakteriyle oyunculuğa adım atan Yağmurdereli, 1988'de Yağmur Ajans'ı kurarak yapımcılığa başladı.

Osman Yağmurdereli ''Aşkım Aşkım'', ''Dicle'', ''Elveda Derken'', ''Sessiz Gemiler'', ''Karınca Yuvası'', ''Sev Kardeşim'', ''Köpek'', ''Kınalı Kar'', ''Melekler Adası'', ''Hırçın Menekşe'', ''Serseri'', ''Baldız Geliyorum Demez'', ''Yılan Hikayesi'', ''Marziye'', ''Sakin Kasabanın Kadını'', ''Yalan'', ''Yeni Bir Yıldız'', ''Ay Işığında Saklıdır'', ''Bir Aşkın Bittiği Yer'', ''Nefes Alamıyorum'', ''Bizim Mahalle'', ''Bir Kadın Düşmanı'', ''Duygu Çemberi'' gibi sevilen birçok dizi ve filmin yapımcılığını üstlendi.

guncel.net

2. UzakMavi

UzakMavi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Osman Yağmurdereli Yarın İstanbul'da toprağa verilecek
    tüm sanat camiasının ve ailesinin başı sağolsun allah rahmet eğlesin
    habere gerçekten çok üzüldüm :( yaptıgı başarılı eserler ve işlerden sonsuz teşekürlerimi sunuyorum
    topraği boL olsun

Osman Yağmurdereli Yarın İstanbul'da toprağa verilecek konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Osman Yağmurdereli hayatını kaybetti

Osman Yağmurdereli hayatını kaybetti

AK Parti İstanbul Milletvekili, ünlü yapımcı ve sanatçı Osman Yağmurdereli tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Yağmurdereli, bir süredir tedavi gördüğü Kadıköy Acıbadem Hastanesinde vefat etti. İç Hastalıklar Uzmanı Dr. Keramettin Şar ve Yoğun Bakım uzmanı Erkan Kaya, hastane önünde bekleyen gazetecilere yaptıkları açıklamada, metastatik...
  2. Osman Yağmurdereli son yolculuğuna uğurlandı

Osman Yağmurdereli son yolculuğuna uğurlandı

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  3. İstanbul'da okullar yarın tatil

İstanbul'da okullar yarın tatil

İstanbul'un düşman işgalinden kurtuluşunun 85'inci yıl dönümü kutlamaları kapsamında yarın ilk ve orta öğretim okulları tatil edildi. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ata Özer, yaptığı açıklamada, 6 Ekim'in İstanbul'un kurtuluş yıl dönümü olduğunu belirterek, bu nedenle okulların bir gün tatil olduğunu bildirdi. Özer, ancak okul yöneticileri ile Vatan Caddesi'nde yapılacak törene katılacak...
  4. Tarkan Benim Sadık Yarim Kara Topraktır klibi

Tarkan Benim Sadık Yarim Kara Topraktır klibi

tarkan türküleri tarkan benim sadık yarim kara topraktır türküsü tarkan benim sadık yarim kara topraktır klibi tarkan yeni klip haberleri burada arkadaşlar. Mega Star Tarkan yeni klibi ile hayranlarını sevindirdi Melek'lerim. Türk Pop Müziği'nde ki başarısını Tarkan türküleri yorumlarında da yakalayan Tarkan Benim Sadık Yarim Kara Topraktır türküsü için klip çekti. Biz de Tarkan sevenlerine ve...
  5. Tarkan Benim Sadık Yarim Kara Topraktır türküsü

Tarkan Benim Sadık Yarim Kara Topraktır türküsü

takran benim sadık yarim kara topraktır türküsü tarkan benim sadık yarim kara topraktır türkü sözleri ve dahası burada arkadaşlar. Az Önce sizlere Tarkan türküleri içersinde en çok beğenilen eski türkülerimizden olan Tarkan Benim Sadık Yarim Kara Topraktır klibi haberlerini sunmuştuk. Şimdi ise Tarkan yorumu ile yeniden can bulan bu mükemmel türkünün sözlerini sizlerle paylaşıyoruz Melek'ler....

Sayfayı Paylaş