gebe
  1. suskun_gız

suskun_gız Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    14
    Ödül Puanları:
    0

Osmanlı Cumhuriyeti Fragmanı

Konu, 'Filim Tanıtımları Fragmanları' kısmında suskun_gız tarafından paylaşıldı.

[youtube]vhViA7yw3Ik[/youtube]​

Osmanlı Cumhuriyeti, Cenge Hazır

Ata Demirer’in, Padişah 7. Osman’ı canlandıracağı, senaryosunu ve yönetmenliğini Gani Müjde’nin üstleneceği Osmanlı Cumhuriyeti adlı film için kollar sıvandı.
    TBMM’nin, saraylarda çekim yapılmasına bir türlü izin vermediği için geçtiğimiz yıl çekimi ertelenen filmin, önümüzdeki ay çekimlerine alternatif mekânlarda başlanacak ve Osmanlı Cumhuriyeti bu yıl içinde sinemaseverlerle buluşacak.
    Ekip geçtiğimiz günlerde bir araya gelerek Çırağan Sarayında Osmanlı Cumhuriyeti’nin ilk teaser’lerini çekti. Filmin yapımını Avşar Film üstleniyor

Osmanlı Cumhuriyeti Fragmanı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Cumhurİyet

Cumhurİyet

CUMHURİYET Atatürk, Mudanya yolu ile Bursa'ya gidiyordu. Kalabalık bir halk kitlesi, iskelede etrafını çevirmiş bulunmakta idi. Bir kadının, elinde bir kağıtla Atatürk'e yaklaştığı görüldü. İhtiyar, zayıf bir kadındı. Ata'nın yolunu keserek titrek bir sesle: "Beni tanıdın mı oğul? Ben sizin Selanik'te komşunuzdum. Bir oğlum var; Devlet Demir Yolları'na girmek istiyor. Siz O'nu alsınlar...
  2. Cumhuriyet Bayramı

Cumhuriyet Bayramı

29 Ekim 1923 ülkemizde cumhuriyet yönetiminin ilan edildiği gündür. Bugün ulusal bayram günüdür. Her yıl cumhuriyet yönetiminin ilanını 28 - 29 Ekim günleri Cumhuriyet Bayramı olarak coşkun törenlerle kutlarız. Cumhuriyet Yönetiminden önce devletimizin adı Osmanlı İmparatorluğu idi. Osmanlı Devleti, Osman Bey tarafından 1299'da Söğüt 'de kuruldu. Osmanlı devlet yöneticisine padişah denirdi....
  3. Osmanlı

Osmanlı

Osmanlı Eskiden Osmanlı İmparatorluğu´nda viskon ve koton karışık üretilen kumaşta çoğu zaman çizgili desen kullanılıyor. Kumaş; ipek, yün ve koton karışımından oluşuyor. Duvar kaplaması, perde ve koltuklarda kullanılıyor.
  4. Cumhuriyet Nedir

Cumhuriyet Nedir

Cumhuriyet nedir, kısaca ne demektir, anlamı nedir gibi sorularınıza bu yazımızdan mümkün mertebe cevaplar alabileceksiniz. Cumhuriyet, başta devlet başkanı olmak üzere, devletin başlıca temel organlarının belli aralıklarla yinelenen seçimlerle göreve getirildiği bir yönetim biçimidir Cumhuriyet adı verilen yönetim biçimleri, yöneticilerin göreve getirilmesinde veraset yöntemini reddetmiştir...
  5. osmanlı

osmanlı

osmanlı zamanında neden ladevri vardı gül devri yoktu

Sayfayı Paylaş