gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Osmanlı Devletinde Vakıflarla İlgili Bilgi Varmı?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Osmanlı Devletinde varolan vakiflar hangileri? Bu vakıflarla ilgili bilgimiz ne kadar?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Bir kurum olarak Osmanlı devleitnde vakıfların önemi büyüktür. Bir kimsenin malının bir kısmını veya tamamını hayır işine, dini veya sosyal bir hizmete ebediyen tahsis etmesi anlamına gelen vakıflar osmanlı devletinin siyasi ve toplumsal yapısı üzerinde çok tesirlidir.
    Osmanlı devletinde vakıflar:

Bütün eğitim ve sağlık kurumlarının finansmanını sağlamıştır.

Türkleşmeye katkıda bulunmuştur.

Şehir, kasaba ve köylerin büyümesinde, büyük rol oynamıştır.

Şehirlerin ticaret faaliyetlerinin kolaylaşmasında en büyük rolü oynamıştır.

Osmanlı Devletinde Vakıflarla İlgili Bilgi Varmı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Osmanlı devletinde kurulan ilk vakıflar bankalar

Osmanlı devletinde kurulan ilk vakıflar bankalar

osmanlı devletinde kurulan ilk banka, bankalar, isimleri, hangileri, hakkında detaylı tüm bilgiler burada arkadaşlar Osmanlı İmparatorluğunda kurulan ilk bankalar hakkında merak ettiğiniz tüm bilgiler, detayları ile birlikte bu makalemizde yer almaktadır Melek'lerim. OsmanlI İmparatorluğunda Bankalar 1) Istanbul Bankası (Banque de Constantinople) 1847'de kurulmuştur. Bu bankanın...
  2. Osmanlı devletinin kuruluşu hakkında bilgiler

Osmanlı devletinin kuruluşu hakkında bilgiler

osmanlı devletinin kurlusunu bulamadım adam gibi yerde yok yardımcı olursanız sevinirim
  3. 1.dünya savasında osmanlı devleti hangi cephe olan harita varmı?

1.dünya savasında osmanlı devleti hangi cephe olan harita varmı?

1.dünya savasında osmanlı devleti hangi cephe olan harita varmı? lazım lütfen çabuk olur musunuz ?
  4. Osmanlı Devletinin başarıları hakkında bilgi var mı ?

Osmanlı Devletinin başarıları hakkında bilgi var mı ?

Osmanlı devleti özellikle televizyonda yayınlanan dizilerle daha bir merak edilir oldu, Ben de merak edenlerden biriyim ve araştırıyorum artık, Bana Osmanlının başarıları hakkında bilgi verebilirmisiniz lütfen, teşekkür ederim
  5. antalya ile ilgili bilgi varmı

antalya ile ilgili bilgi varmı

Akdeniz bölgesinde ki şehirler araştırma konum ve sıra Antalya'da. Antalya ile ilgili ne gibi bilgiler var sitenizde?

Sayfayı Paylaş