gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

osmanlı devletinin kaç padişahı vardır

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

arkadaşlarım osmanlı imparatorluğunda kaç padişah gelip geçmiştir yani kaç padişahımız olmuş toplamda.

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Sayın misafirimiz, Osmanlı İmparatorluğunda 36 Osmanlı padişahı tahta geçmiştir. Forumumuzda bulunan Osmanlı İmparatorluğu Soyağacı adlı konumuzu inceleyebilirsiniz :)

osmanlı devletinin kaç padişahı vardır konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Osmanlı Padişahlarının Ölüm Sebepleri

Osmanlı Padişahlarının Ölüm Sebepleri

boğdurulan padişah Osman Gazi: Felç Orhan Gazi: Depresyon I. Murat: Şehit edildi (Savaş meydanında şehit olan tek Osmanlı Padişahı). Yıldırım Bayezid: İntihar Çelebi Mehmet: Dizanteri / Zehir / Felç (?) II. Murat: Felç Fatih Sultan Mehmet: Nikris – Şeker –Zehir (?) II. Bayezid: İntihar Yavuz Sultan Selim: Kanser Kanuni Sultan Süleyman: Felç II. Selim: Alkol – Düşme (Topkapı...
  2. Osmanlı Devleti yükselme döneminde hangi padişahlar nereleri fethetmiştir?

Osmanlı Devleti yükselme döneminde hangi padişahlar nereleri fethetmiştir?

osmanlı devleti padişahları osmanli imparatorlugu yükselme dönemi padişahları sırasıyla yükselme dönemi kimlerdir osmanlı imparatorluğu Şanlı Osmanlı İmparatorluğunun birbirinden başarılı Padişahları neleri fethetmiş bir bakalım kızlar....Tarih bilgilerimizi tazeleyelim hep birlikte... Yükselme Devri Padişahları: Fatih(II.Mehmet), II.Bayezıt, Yavuz Sultan Selim, Kanuni Sultan Süleyman, II....
  3. Osmanlı padişahlarının kaç çocuğu var

Osmanlı padişahlarının kaç çocuğu var

yavuz sultan selim kaç çocuğu var yavuz sultan selimin kaç çocuğu var selim in abdülmecid in oğlu abdülaziz oğlu Osmanlı İmparatorluğunun 36 padişahının kaç çocuğu vardır merak edenler için paylaşıyorum :tik: Osman gazi 1299-1326 (27 sene) 7 erkek, bir kız çocuk Orhan gazi 1326-1359 (33 sene) babası, Osman gazi 5 erkek, 1 kız çocuk I. Murat 1359-1389 (30 sene) Babası ,Orhan gazi 4 erkek,...
  4. Osmanlı Devletinin başarıları hakkında bilgi var mı ?

Osmanlı Devletinin başarıları hakkında bilgi var mı ?

Osmanlı devleti özellikle televizyonda yayınlanan dizilerle daha bir merak edilir oldu, Ben de merak edenlerden biriyim ve araştırıyorum artık, Bana Osmanlının başarıları hakkında bilgi verebilirmisiniz lütfen, teşekkür ederim
  5. Osmanlı padişahları ve özellikleri

Osmanlı padişahları ve özellikleri

Osmanlı Hanedanı’nın sultanları 1299’dan 1922’ye kadar kıtalararası geniş bir imparatorluğa hükmetmiştir. Osmanlı İmparatorluğu zirvedeyken; kuzeyde Macaristan, güneyde Somali, batıda Cezayir ve doğuda Irak’a kadar uzanmıştır. İlk başlarda imparatorluk Bursa’da yönetilirken, 1366′da Edirne başkent oldu. Son olarak da Bizans İmparatorluğu’ndan alınan İstanbul başkent oldu. İmparatorluğun ilk...

Sayfayı Paylaş