gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Osmanlı sarayında Aile içi cinayetler

Konu, 'Osmanlı Tarihi' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

musa melek çelebi osmanlida cinayetler şehzade yakup osmanlıda cinayetler osmanlı cinayetleri Osmanlı devletinin selameti için katledilen insanlar Aile içi Cinayetler?
    1-Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Bey, babası Ertuğrul Bey ölünce, Kayı aşiretinin başına geçmek isteyen amcası Dündar Bey’i öldürdü. Tarih:1298
    2-I.Murat, oğlu Savcıbey’in önce kızgın demirle gözlerini oydurdu, sonra da ,astırdı. Tarih:1385. Ayrıca iki de kardeşini öldürdü, Halil ve İbrahim’i. Tarih:1361
    3-I.Beyazıt, Kosova Savaşı’nda babası I.Murat öldürülünce, o sırada savaşmakta olan kardeşi Şehzade Yakup’u hemen öldürdü. Tarih:1204
    4-I.Mehmet, kardeşi İsa Çelebi’yi boğdurttu. O sırada bir başka kardeşi Musa Çelebi de, ağabeyi Süleyman Çelebi’yi boğdurtmuştu. Sonunda I.Mehmet, kardeşi Musa Çelebi’yi de yenerek tahta çıktı. Tarih:1413
    5-II. Murat, küçük kardeşi Şehzade Mustafa’yı boğdurttu. Öteki kardeşlerinin sadece kızgın demirle gözlerini çıkardı. Tarih:1421
    6-II.Mehmet, 2 yaşındaki kardeşi Şehzade Ahmet’i boğdurttu. Tarih:1444
    7-I.Selim, kardeşi Şehzade Korkut’la Şehzade Ahmet’i ve 3 de yeğenini boğdurttu. Tarih:1512
    8-I.Süleyman, büyük amcası Cem Sultan’ın oğluyla torunlarını boğdurttu. Tarih:1522. Kendi oğlu Şehzade Mustafa ile Şehzade Beyazıt’ı da boğdurttu. Ayrıca Şehzade Beyazıt’tan olma torunlarını da boğdurttu. Tarih:1553
    9-III.Murat, 5 kardeşini boğdurttu. Tarih:1574
    10-III.Mehmet, 19 kardeşini boğdurttu. Tarih:1566. Bir de oğlu Şehzade Mahmut’u boğdurttu.
    11-II.Osman, kardeşi Şehzade Mehmet’i boğdurttu. Tarih:1621
    12-II.Mahmut, tahttan indirilen kardeşi Sultan IV.Mustafa’yı boğdurttu. Tarih:1808

2. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    Ce: Osmanlı sarayında Aile içi cinayetler
    paylaşım için teşekkürler ececim

Osmanlı sarayında Aile içi cinayetler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Aile içi teknolojik konuşmalar:)))

Aile içi teknolojik konuşmalar:)))

Anne ben nasıl dünyaya geldim. + İnternetten indirdik yavrum... - Anne babam yok mu? + Çevrimdisi evladım. - Anne bana neden kardeş yapmıyorsunuz? + Leylekler gelmiyor bir türlü yavrum - Ohhho anne o cevaplar 20.yyda kaldı yaa geliştir kendini biraz. yoksa babam kısır mı ha? yaşlanınca iktidarsızlaşmış olabilir mi? + ?!?!?! - Kızım şu sofrayı toplar mısın + Aman anne kes yapıştır işte -...
  2. aile içi oyunlar...

aile içi oyunlar...

aile içi oyunlar kuru fasulye yapma oyunları kuru fasulye yapma oyunu ev içi oyunları ev oyunlar Balonla Dans Müzik eşliğinde dans ederlerken havaya atılan balonu da düşürmemeye çalışılır. Balon yere düştüğünde donar kalırsınız. Aileden biri müziği keser. Dokunmadan güldürmeye çalışır. İlk gülen diğer oyunda müziği kesen kişi le birlikte diğerlerini güldürmeye çalışanlardan olur. Tek kişi...
  3. Osmanlıda aile huzurunun kaynağı

Osmanlıda aile huzurunun kaynağı

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  4. Osmanlı saray kadınlarının güzellik sırları

Osmanlı saray kadınlarının güzellik sırları

osmanlı saray kadınları osmanlı kadınları kadınlarının güzellik sırları saray kadınlarının güzellik sırları Biz kadınların güzelleşme istediği yüzyıllar öncesine dayanıyor...O zaman şimdiki gibi teknoloji olmadığı için doğal yollarla güzelleşiyorlarmış...Bakalım Osmanlı Saray kadınları nasıl güzelleşiyormuş :tik: Kadınları, güzel görünme isteği, insanlığın her döneminde var olan bir...
  5. Osmanlı Saray Kokuları

Osmanlı Saray Kokuları

osmanlı saray kokuları osmanlı kokuları nerede satılıyor satış saray nerede satılıyor hamza topal parfüm Kızlar geçen gün gazete okurken bir haber dikkatimi çekti...Haberin başlığı şöyle idi ' Osmanlı kokuları Avrupa'nın pabucunu dama attı ' hemen Osmanlı Saray Kokuları ile ilgili bilgileri araştırdım netten ve Osmanlı Saray Kokularının yeniden üretildiğini öğrendim... 12 adet koku var...4...

Sayfayı Paylaş