gebe
  1. ZOR_KIZ_YASMİN

ZOR_KIZ_YASMİN Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Osmanlida Bİlİnmeyen GerÇekler

Konu, 'Tarih' kısmında ZOR_KIZ_YASMİN tarafından paylaşıldı.

600 yıllık Osmanlı d. zenginlerin zekat ve sadaka vericek insan bulamadığını biliyormuydunuz 600 yıl boyuncu Osmanlı d.de hiçkimsenin dinine karışılmadığını biliyormuydunuz Osmanlı d.de savaş esnasında kadın çocuk yaşlı ve kendisine karşı savaşmayan hiçkimsenin kılına bile zarar vermediğini biliyormuydunuz
    Türk dilini asla kullanmadıklarını v eo dili çok kötü bulduklarını biliyormuydunuz
    Yeniçerilerinin tamamının Hristiyan olduğunu

2. CeMRe YoSH

CeMRe YoSH Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Osmanlida Bİlİnmeyen GerÇekler
    Evet ben biliyorum bunun devamıda var ama hiç iç açıcı değil yani türkler için

Osmanlida Bİlİnmeyen GerÇekler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Osmanlıda bilinmeyen gerçekler

Osmanlıda bilinmeyen gerçekler

türkiyenin bilinmeyen gerçekleri osmanlıdan ilginç bilgiler osmanlının bilinmeyen gerçekleri osmanlının sırları gerçeklerin sırları **600 yıllık Osmanlı Devletin de, çoğu zaman zenginlerin zekat ve sadaka verecek fakir insan bulamadıklarını biliyor muydunuz?.. ***Osmanlı Devletin de adeletin en temel prensip olduğunu ve Fatih Sultan Mehmet Han'ın, bir yahudi tüccarın kolunu haksız yere...
  2. Hayvanlar Hakkında Bilinmeyen 10 Gerçek

Hayvanlar Hakkında Bilinmeyen 10 Gerçek

10. Timsahlar dalışlarında denge sağlayabilmek için taş yutarlar. 9.Anne balina yavrusu memesine tutunmuşken süt bezlerinin çevresindeki kaslar yardımıyla sütü püskürterek onu besler. Günlük 90 kilo civarındaolabilen bu sütün %50'ye yakını yağdır. 8. Pek çokkuş türü yönlerini bulabilmek için dünyanın manyetik alanındanyararlanır. Güvercinler bunun yanısıra yeryüzündeki işaretlerden...
  3. Osmanlilarin Yazilari...

Osmanlilarin Yazilari...

medreselim (entelektüel) o imdü yeniçeri (militarist) hatalıysam: tiz kellesi vurula (realist) tek rakibim hezarfen ahmet çelebi (postmodern) huzur islamda ( neo-klasik) buradan bir atlı geçti yaramı deldi geçti (aşık) yezidim ama akce bende hataliysam kellemi vurun, kaziga oturtun. akıncısın dediler kız vermediler.. o şimdi sadrazam padişahın faytonunda : veliaht on board...
  4. Bilinmeyen Gerçekler

Bilinmeyen Gerçekler

bilinmeyen gerçekler arşiv 1. TV'da Prime Time'da ve yatakta gösterilen ilk çiftin kim olduğunu biliyor musunuz ? Fred ve Wilma Flintstone 2. Coca-Cola aslında yeşil renkliydi. 3. Her gün Monopoli oyunu için basılan paralar, US Hazinesi için basılan paralardan fazladır. 4. Erkekler, kadınların okuyabildiklerinden daha küçük harfleri görebilir, kadınlar ise erkeklerden daha...
  5. Mona Lisa hakkında bilinmeyen 10  gerçek

Mona Lisa hakkında bilinmeyen 10 gerçek

1. Mona Lisa’yı Fransızlar “La Joconde”, İtalyanlar ise “La Gioconda” olarak biliyor yani “Madonna Lisa”nın kısaltması. Bu da “Leydim Lisa” dernek. 2. Mona Lisa’nın gerçekte kim olduğu hâlâ bir sır. Ancak tarihçiler onu Floransalı bir işadamı olan Francesco del Giocondo’nun eşi Lisa del Giocondo olduğuna inanıyor. 3. Diğer teoriler ise, Da Vinci’nin annesi, Meryem Ana, hayat kadım ve hatta Da...

Sayfayı Paylaş