gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

ÖSS öncesi patates yiyin tavsiyesi

Konu, 'Rehberlik' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Pazar günü yapılacak ÖSS öncesi son taktikler verilirken Geçen yıl OKS'de tüm soruları çözerek birinci olan Fatih Özkan'ın 'patates tavsiyesi' uzmanlar tarafından da onaylanıyor. Fatih Özkan ”Sınava kısa süre öncesi çok çalışmak zarar bile verir. Ben üç gün kala çalışmayı bıraktım. Sınav öncesi haşlanmış patates yedim. Nişasta hafızayı canlı tutar. Yanınızda şeker de olsun” demişti. Uzmanlara göre, patatesin yaklaşık yüzde 20'si karbonhidrat ve kalori değeri oldukça düşük. Bol B vitaminleri, C vitamini, protein, kalsiyum, demir ve fazla miktarda potasyum içeriyor. Orta boy bir patates, günlük C vitamini miktarının 1/3'ünü temin ediyor. Sindirimi kolaylaştırıyor. Bağırsakları, böbrekleri ve kanı temizliyor, kabızlığı önlüyor. Kansere karşı koruyor ve yorgunluğa karşı birebir.
    hurhaber.com

2. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    Cevap: ÖSS öncesi patates yiyin tavsiyesi
    paylaşım için tşkler..

3. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    şekeri biliyordum ama bunu da öğrenmem iyi oldu oğlana yediririm

ÖSS öncesi patates yiyin tavsiyesi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. patates

patates

(Solanum tuberosum / Boyu 60-80 cm’ye varan, beyazimsi-pembemsi çiçekler açan, yumrulari hâriç zehirli otsu bitkiler. Bitkinin toprak altinda kalan yumrulari “patates” olarak bilinir. Bu yumrular nisasta bakimindan zengin oldugundan önemli bir besin maddesidir. Bitkinin toprak üstü kisimlarinda zehirli alkoloitler bulunmasina karsilik yumrulari zehirli degildir. Ancak çimlenmis patateslerde de...
  2. Muzu ve patatesi yoğurtla yiyin kepekli makarnayı tercih edin!

Muzu ve patatesi yoğurtla yiyin kepekli makarnayı tercih edin!

Uzman Dr. Ayça Kaya, şişmanlıkla mücadelenin en etkili yolunun 'akıllı besinler' olarak nitelendirilen gıdaları tüketmek olduğunu söylüyor. Dr. Kaya, kalıcı kilo vermede son derece etkin bir rol oynayan akıllı besinleri ve şişmanlamamak için mutlaka uzak durulması gereken gıdaları sıraladı: DÜŞÜK ŞEKER İÇEREN BESİNLER: İnsan vücudu ana yakıt kaynağı olarak glikozu kullanır. Glikozun...
  3. öss ...

öss ...

:123:Yarın Öss'ye giriyorum.. :cry_smile: :cry:çok kötü hissediyorum şu an kendimi.. :küstüm: kafam allak bullak sanki herşeyi unuttum gibi hisssediyorum :S :uhu: Öss'ye girecek tüm üyelere başarılar diliyorum .. :nazar:
  4. öss

öss

sınavın iyi geçmesi icin bir dua varmı?
  5. Ender Saraç'ın Tavsiyesi Patates Diyeti Hakkında Bilgiler

Ender Saraç'ın Tavsiyesi Patates Diyeti Hakkında Bilgiler

Ender Saraç patates diyeti tarifi Ender Saraç patates diyeti nasıl yapılır Sevgili melekler, hemen her bayanın ortak şikayeti fazla kilolar diyetisyenlerin ve beslenme uzmanlarının verdiği tavsiyeler ve bizim irade gücümüzle eriyip giderler. Bunun için azimli ve kararlı olmak ve bir doktor kontrolünden geçtikten sonra yine doktor kontrolünde diyet uygulamak gerekir. Diyet yanında uygun bir...

Sayfayı Paylaş