gebe
  1. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83

ÖSS sonuçlarının açıklanma tarihi belli oldu

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında tuqqce tarafından paylaşıldı.

Heyecan dorukta...
    Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, 14 Haziran Pazar günü gerçekleştirilen Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) sonuçlarının gelecek hafta içinde açıklanacağını bildirdi.

Yarımağan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, adayların puanlarını hesaplama işlemlerinin sürdüğünü ifade etti. Çalışmaların tamamlanması halinde sınav sonuçlarının erken açıklanabileceğini söyleyen Yarımağan, ''Ancak sınav sonuçlarının açıklanması cumartesi gününden önce mümkün değil. Şu anda bir tarih veremiyorum. Önümüzdeki hafta kesin açıklanır'' dedi.

ÖSS sonuçlarıyla birlikte, 21 Haziran Pazar günü gerçekleştirilen Yabancı Dil Sınavı (YDS) sonuçları da açıklanacak. Sonuçlar ÖSYM'nin internet sitesinden duyurulacak.

722 BİN ADAY AÇIKTA KALACAK

Bu arada, 2009-2010 akademik yılında devlet üniversitelerinin ön lisans ve lisans kontenjanları toplam 534 bin, vakıf üniversitelerinin kontenjanları da 84 bin olarak açıklanmıştı.

2009-ÖSS'ye 1 milyon 349 bin 782 aday katılmıştı. Bu adayların 32 bin 45'i YDS'ye de girmişti.

ÖSS'ye başvuran aday sayısı ve kontenjanlar göz önüne alındığında, adayların yaklaşık 628 bini devlet ve vakıf üniversitelerinin ön lisans ve lisans programlarına yerleşmeye hak kazanırken, 722 bin civarında aday açıkta kalacak.

Açıkta kalmak istemeyen adaylar, Açıköğretim Fakültesi programlarını tercih edebiliyor. Açıköğretim programlarında, belli bazı programlar dışında kontenjan sınırlaması bulunmuyor. Açıköğretim programlarına yerleşebilmek için genellikle 145 baraj puanını aşmak yeterli kabul ediliyor.

AA

ÖSS sonuçlarının açıklanma tarihi belli oldu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. KIYAMET tarihi belli oldu!

KIYAMET tarihi belli oldu!

Fizik yazarları ve astrologlar şimdi de 21 Aralık 2012 tarihine taktı Antik Maya takviminin 1 milyon 872 bin günle sınırlı olduğunu ve bu takvimin süresinin 21 Aralık 2012'de dolacağını savunan çevreler, şimdiden dünyanın sonunun geleceğine inandıkları bu gün için konferanslar düzenleyip birbiri ardına kitaplar çıkarmaya başladı. Bilimsel olarak Güneş'in o gün 26 bin günde bir gerçekleşen bir...
  2. ÖSS başvuru tarihleri belli oldu

ÖSS başvuru tarihleri belli oldu

Değişmedi gitti şu sistem Allah katılacak tüm arkadaşlara başarılar versin.. YÖK Genel Kurulu'nda, Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı'nın başvuru tarihleri 18 Ocak-12 Şubat 2010, lisans yerleştirme sınavlarının başvuru tarihleri ise 5-14 Mayıs 2010 olarak belirlendi. Sınav tarihlerinde değişiklik yapılmadı. YÖK Genel Kurulu sonrasında yapılan yazılı açıklamada, kurulda Başarı Eğitim Kültür ve...
  3. Düğün tarihim belli oldu!

Düğün tarihim belli oldu!

Hanımlar dün düğün tarihim belli oldu ve salonu tuttuk :) Biliyorsunuz ki yenilerde sözlenmiştim tutturdum büyük nişan isterim diye ve mart 20 de nişanım var:) Üstüne dedik birde düğün tarihini belli edelim ve temmuzun 17 sini belirledik salonuda tuttuk:) hem sevinçliyim hemde çok heyecanlı sanki tarih belli olana kadar işin ciddiyetinde değildim ; şimdi ayrı bir heyecan ve telaş sardı...
  4. LYS 2012 Sınav Sonuçları Açıklanma Tarihi

LYS 2012 Sınav Sonuçları Açıklanma Tarihi

2012 lys sınav sonuçları lys 2012 sınav sonuçları Sevgili melekler, bildiğiniz üzere önce YGS 2012 sınav sonuçları açıklandı ardından 16-24 Haziran tarihleri arasında 2012 LYS sınavı yapıldı. Şimdi gözler sonuçlarda. Peki 2012 LYS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak ? Önlisans programlarını ve bazı lisans programlarını tercih edecek olan üniversite adayları için YGS puanı yeterli...
  5. 29 Haziran 2013 Ehliyet Sınav Sonuçları Açıklanma Tarihi

29 Haziran 2013 Ehliyet Sınav Sonuçları Açıklanma Tarihi

29 haziran 2013 ehliyet sınav sonuçları ehliyet sınav sonuçları 29 haziran Sevgili melekler, Haziran ayı ehliyet sınavı 29 Haziran 2013 Cumartesi günü yapıldı. Soru ve cevaplarının bugün açıklanması beklenen sınavdan, Trafik, İlkyardım ve Motor derslerinin hepsinden en az 70'er puan alınması gerekiyor. Daha önceki sınavları 2 gün sonra kendi sitesinde açıklayan MEB'in 29 Haziran 2013...

Sayfayı Paylaş