gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

öss

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

sınavın iyi geçmesi icin bir dua varmı?

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Allahümme rabbizitni ilmen ve fehmen ve imanen anlamı Allahım zihnimi aç, ilmimi artır ,fehmimi aç, imanımı genişlet ....

sınava girecek olanlar için küçük bir dua
    21 adet
    kuru üzüme besmele ile her bir tanesine fatihayı okuyorsunuz.sınav öncesi aç karna o taneleri yiyoruz. allah a dua ediyoruz inşallah başarılı oluyoruz.birde ashabı keyf in isimlerini bir kağıda yazıp üzerimizde girersek sınava önce allahın izniyle bildiğiniz tüm bilgiler aklımızda canlanır İnşallah..

Ayrıca Ya Fettah ve Ya Mukaddim Esma-i Şerif'leri Ebced değerleri kadar okumanızı tavsiye ederim sınavdan önce. Başarılar.

İmtihana (Sınava girerken şu dua okunurisra suresi;80)
    رَّبِّ أَدْخِلْنِي مُدْخَلَ صِدْقٍ وَأَخْرِجْنِي مُخْرَجَ صِدْقٍ وَاجْعَلِّي مِن لَّدُنكَ سُلْطَانًا نَّصِيرًا
    “Rabbi edhılnî müdhalen sıdkin ve ahricni muhrace sıdkin ve’c’al li min ledünke sultânen nasîrâ.”

ANLAMI:”Ya Rabbi!,Beni doğru bir giriş ile girdir ve yine doğru bir çıkış ile çikar.Katından bana yardım sdici bir kuvvet ihsan eyle.”

Sınav için sıraya oturunca şu âyet okunur;

رَبِّ اشْرَحْ لِي صَدْرِي وَيَسِّرْ لِي أَمْرِي وَاحْلُلْ عُقْدَةً مِّن لِّسَانِي يَفْقَهُوا قَوْلِي
    “Rabb’şrah li Sadri ve yessir li emri,va’hlül ukdeten min lisani,yefkahü kavlî.”

ANLAMI:”Ya Rabbi!,Göğsümü ve gönlümü genişlet,işimi kolaylaştır,Dilimin bağını çöz,sözümü anlaşılır eyle.”

Sınav Başlayınca da şu dua okunur:

ياَحَيُّ ياَقَيّوُمُ بِرَ حْمَتِكَ أَسْتَغِيثُ
    "Ya Hayyu Yâ KayyûM, Bi Rahmetike esteğisû."

ANLAMI:”Ey Hayy ve Kayyum olan Allah'ım, Senin Rahmetine Sığınıyorum." ​

öss konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yağmur’un öss başarısı!..

Yağmur’un öss başarısı!..

P { margin: 0px; } İki aylık hamile eşi Pınar Altuğ ile bebek heyecanı yaşayan Yağmur Atacan, şimdilerde okulunu değiştirmenin telaşını yaşıyor. Halen İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü 3. sınıf öğrencisi olan Atacan, okulunu değiştirme kararı aldı. Bunun için bu yıl ÖSS'ye yeniden giren ünlü oyuncu, 325 puan aldı. Yağmur Atacan bugünlerde yapacağı tercih üzerinde...
  2. ÖSS adaylarına müjde

ÖSS adaylarına müjde

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, 2009'da ÖSS'ye girecek adayların, en şanslı adaylar olacağını açıkladı. Yarımağan, 2008'den 2009'da devreden öğrenci sayısının çok azaldığını belirterek şöyle konuştu: "2008'de ön lisans baraj puanını 160'tan 145'e, lisans puanını 185'den 165'e düşürdük. Bu durum binlerce öğrencinin üniversiteye girmesinin yolunu açtı. Ayrıca yeni açılan...
  3. öss ...

öss ...

:123:Yarın Öss'ye giriyorum.. :cry_smile: :cry:çok kötü hissediyorum şu an kendimi.. :küstüm: kafam allak bullak sanki herşeyi unuttum gibi hisssediyorum :S :uhu: Öss'ye girecek tüm üyelere başarılar diliyorum .. :nazar:
  4. ÖSS yerleşenleri yürekten kutluyorummm

ÖSS yerleşenleri yürekten kutluyorummm

Kardeşim sınava girmişti sevgili arkadaşlar, Gazi Üniversitesi İnşaat mühendisliğine yerleşti., Yerleşen her başarılı öğrenciyi canı gönülden kutluyorumm:dp8::d045::first:
  5. ÖSS Soruları

ÖSS Soruları

1- bir genç kiza günde ortalama 27 kisi evlenme teklif etmektedir. Bunların bir kısmının zaten evli olduğu düşünülürse, amaçlarının gönül eğlendirmek olduğu açıktır. Normal şartlarda bir gönlün eğlenmesi 48 saat sürdüğüne göre kızın abisinin günde ortalama 10 Adam dövmesiyle bir yil sonunda kaç bekar Adam dayak yememiş olur? A. 42 Adam B. 570 Adam C. birkaç iyi Adam D. Sadece, dünyayi...

Sayfayı Paylaş