gebe
  1. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83

Osuruk Anatomisi

Konu, 'Siz Geyikmisinz?:))' kısmında HaYaL tarafından paylaşıldı.

osuruk hastaligi osuruk hastalığı çok osurmanın nedenleri kokulu nedenleri kokusu
    Eeee herşeyin bi anatomisi var değil mi bakalım bunun anatomisi neymiş:D

Osuruk Nedir?

Osuruk vücuttaki toksinleri atmanın bir yoludur.Mide ve bağırsaklarda biriken aşırı miktardaki gazın baskı yapması sonucunda osururuz. Osuruklar ana olarak beş çeşit gazdanoluşur; Nitrojen(N2),karbondioksit(CO2),hidrojen(H2),metan (CH2),oksijen(O2) Bunlardan metan patlayıcıdır.Yandığı takdirde mavi renk,güçlü bir alevi olur.Bunu kendi kıçınızda denemeyin...Tabi bunlar tek başına osuruğa o kokuyu vermezler.Kokunun nedeni karbon© ve sülfürdür(S).

Nasıl osururuz?
    Ağzımızı her açışımızda içeri hava girer ve döngü başlar.Tahmin edeceğiniz üzere,içeri giren hava dışarı çıkmak zorundadır. Bu durumda hava,sekiz metrelik bir sindirim tünelinden geçtikten sonra dışarı çıkabilir. Hava,önce midemize girer.Bu sırada hala sadece oksijen ve nitrojenden oluşan havanın bir kısım oksijeni burada emilir,geri kalan mideden bağırsağa geçer.Fermantasyon sonucu ortaya çıkan karbondioksit de birleşime katılır.Osuruğa gürültülü,yüksek ve sulu sesi ile kokusunu verebilmek için bağırsaklarda protein ve karbonhidrat olması gerekir.Sindirim sırasında bakteriler fermente olup kalan besinlere saldırır.Bu sırada diğer gazlar üretilir.Bazı yiyecekler gaz yapar;lahana gibi selüloz açısından zengin besinler,fasulye,mantar...

Çıkmayan osuruğum nereye gider?
    Çıkmak isteyen gaz içerde durmaz.Kaale almayabilirsiniz,bastırmaya çalışabilirsiniz,suçu başkasına atabilirsiniz,ama eninde sonunda kokulu gerçek ortaya çıkacaktır.Zaten osurmazsak vücudumuzdaki toksinler tekrar kana karışıp bizi zehirler.Aynı zamanda da karın bölgesinde şişkinlik ve ağrıya neden olur.Daha az osuruğun sırrı,yemek yerken konuşmamaktır. Eğer yemek yerken konuşursanız ,gaz bir delikten içeri girecek ve bir başka delikten de dışarı çıkmak isteyecektir

aşkkelebeği bunu beğendi.
  2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Gazı alırken iyi de verirken mi ayıp :haha: Kahkaha atarak okudum :haha:Doğal bir ihtiyaçtır aslında ama bizim toplulumuz da ayıp ve komik görüldüğü için insanlar bu gaz olayını bastırmaya çalışıyor bastırdıkça da dallanıp, budaklanıyor :haha:
    Aaaa Hayal konuyu uzattırdın bana oynamıyorum ben :haha: Toplumca o kadar ayıp olmuş ki baksana yorum yazmaktan kaçınır hale gelmişiz :D:D Sağlık açısından çok faydalı bir durum aslında :D:D

Ne diyoruz? Al gazı ver gazı kokut ortalığı :haha: Iyyy çok iğrencim beee :hhh: Tabi ki herşeyin bir yeri vardır, (durun biraz daha tiksindirim sizi) tıpkı burun temizliğinin de doğal bir ihtiyaç olupda toplum içinde yapılmaması gibi :D:D Lavaboya git kardeşimmmm :haha:

Böyle cesaret isteyen bir konuya imza attığın için ve banada yorum yapma cesaretini sağladığın için sonsuz tşkler Hayal'cim :D:D

3. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    48
    Eee herşeyin anatomisi varda osuruğun olmazmı ya:D:D:DArtık küçücük çocuk bile yaptığında aaaa ne yaptın diyoruz:D:DEmeğine sağlık hayalcim:D

Adminim koptum yorumunuza:D:Dal gazı ver gazı kokut ortalığı:haha:süperr

4. »| HeRCai |«

»| HeRCai |« Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    38
    :hhh: :hhh: ***** yorumuna koptum yaaaaa :D:D

haklisin neyazikki toplum olarak en dogali seyi bile kiniyoruz :D:D:D:D

Tskler hayalcim :D:D:D

5. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113
    haahahaha:haha:vallahi ben de gülerek okudum heleki rüyamın yorumuna:hhh: Ben filimlerde adamın gaz çıkarırken poposuna çakmak çaktığını ordan küçük bir alevin çıktığını görmüştüm:hhh:Valla sakın poponuzda denemeyin diye yazmasaydın inanki birilerine denetecektim:hhh:
    çok güzel konuydu canım emeğine sağlık

6. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

benim bi sorum olacak

Acaba doğal gaz olarak ta kullanılmazmı nede olsa akepe bizleri gittikçe zamlardan dolayı heryeşe sürüklüyor bence kıçımıza bi kombi bağlamamız fena olmaz.

7. RefRa

RefRa Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    378
    Ödül Puanları:
    83
    İlahi Hayal örtmenim yaa alemsin güzel bi o kadar da doğal bi konu olmuş hem faydalı hem komik :D:D :hhh:

8. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

vallaha doğu demişsiniz. eee ama bazı yerlerde osusrmamak gerekir okul,kafe,insanların bol olduğu ortamlarda...e ozaman haliyle tutuyoruz... wallaha benim tutuğum oldu ama şu ana kadar zehirlenmedim.... (allah korusun kimse osuruk yüzünden zehirlenmesin sonra adımız çıkar vallaha xd :) )

Osuruk Anatomisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Midye Anatomisi

Midye Anatomisi

midye anatomisi 1.Ayak10.Su (besin) çıkışı 2.Sinir sistemi (5)11.Su (besin) girişi 3.Ağız12.Dış kabuk 4.Kaslar13.Solungaç5.Sinir Sistemi (2)14.Yumuşak doku6.Mide15.Yumurtalık7.Kalp16.Barsak8.Böbrekler17.Karaciğer 9.Kaslar19.Solungaç aralıkları
  2. virüsün anatomisi

virüsün anatomisi

Virüsün anatomisi: Virüs, doğadaki en basit canlı türlerinden bile daha basit bir yapıya sahiptir.Bildiğiniz gibi bakterilerin vücudu yanlızca tek bir hücreden oluşan yalın bir anatomiye sahiptir.Fakat virüslerin vücudu bir hücreden bile oluşmaz.Yanlızca hücreyi oluşturan temel yapıtaşlarının çok az bir miktarının yine kompleks bir yapı oluşturmalarından meydana gelmiştir. Bir hücre...
  3. Kalbin anatomisi

Kalbin anatomisi

KALBİN ANATOMİSİ Kalp, göğüs ön duvarı arkasında, orta kısımda iki akciğer arasında yer alır. Kas dokusundan oluşmuştur. Temel işi kanı pompalamak olan hayati bir organdır. Kalbin ön taraftan görünümü Kalbin ön taraftan görünümü; sol ventrikül (karıncık), sağ ventrikül (sağ karıncık) ve sağ atriumun (sağ kulakçık) ön kısımları çıkarıldıktan sonra Sağda ve solda birer kulakçık (atrium)...
  4. İnsan anatomisi:)

İnsan anatomisi:)

insan anatomisi resimli alıntı
  5. Karaciğer anatomisi

Karaciğer anatomisi

karaciğerin yeri karaciğer anatomisi ppt karaciğer anatomisi ve fizyolojisi pdf karaciğer anatomisi, ve fizyolojisi, ppt, pdf Karaciğer anatomisi hakkında merak edilen tüm soru cümlelerinin cevapları bu yazımızda yer almaktadır Melek'ler! KARACİĞER ANATOMİSİ: Karaciğer insan vücudundaki en büyük salgı bezidir. Karın boşluğu içinde yerleşmiş olan bu organın, karın ön duvarındaki...

Sayfayı Paylaş