gebe
  1. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83

Otapan Aliağa’ya geldi

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında tuqqce tarafından paylaşıldı.

Asbestli olduğu için daha önce Türkiye’ye girişine izin verilmeyen Meksika Bandıralı Otapan isimli gemi, asbestten arındırıldıktan sonra söküm işlemleri için Hollanda’dan, Aliağa Gemi Söküm Tesisleri’ne getirildi. Otapan, Şimşekler Tersanesi’nde üç römorkör eşliğinde karaya oturtuldu. Karaya oturtulan gemide, Söküm Atık Giderme Merkezi yetkilileri gerekli kontrolleri yaptı. Geminin sahibi Adem Şimşek, gemiyi Aliağa’ya getirdikleri için mutlu olduklarını söyledi. Gemi Söküm Sanayicileri Derneği Başkanı Mustafa Erdil de Otapan’ın temizlenerek ülkeye getirilmesinin çevrecilerin başarısı olduğunu kaydetti.

Şimşekler Tersanesi tarafından 2006 yılının temmuz ayında 1.5 milyon dolara satın alınan gemi, içinde fazla asbest olduğu gerekçesiyle Çevre Bakanlığınca ülke karasularına sokulmamış ve Hollanda’la geri gönderilmişti.

Otapan’ın içinde fazla asbest olduğunu haber alan çevreciler de durumu protesto etmiş ve Çevre Bakanlığı’nı harekete geçmeye çağırmıştı.

Otapan Aliağa’ya geldi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. gel

gel

2. Zara - Gele Gele Geldik

Zara - Gele Gele Geldik

Gele gele geldik Bir kara taşa yazılanlar gelir Sağ olan başa emman efendim Bizi hasret koyan kavim kardaşa Bir ayrılık bir yoksulluk Bir ölüm emman efendim Nice sultanları tahttan indirir Nicesinin gül benzini soldurur emman efendim Niceleri dönmez yola gönderir Bir ayrılık bir yoksulluk Bir ölüm emman efendim __________________
  3. Gel

Gel

Gel... Kalma orada Tenin olmasa da Canın burada. Şivesi köpük köpük beyaz kokar hasretin Ve formülü yoktur sağanağı bir damlaya hapsedebilmenin Yine de bir damla yaşa hapistir içinin okyanusları, sevenin... Süzülen her yaş muştudur, içinde yaşayan, uzaktan gelenin. Gel, rüzgarları teninin rengine boyayayım Gel, rüzgarları saçlarına takayım. Sabah mahmurluğuna gözlerini açtığın anı düşünüyorum...
  4. Gelin:)))

Gelin:)))

komik sözler,komik fıkralar,komik yazılar,fıkra,fıkralar,gelin kaynana fıkraları Ailenin yeni gelini hiç iş yapmazmış. Bir gün yemekten sonra gelin...in kayınvalidesi ve kayınbabası evi süpürmek üzere süpürgeyi alırlar. Maksat gelini uyandırmaktır... Kayınpeder ile kayınvalide başlar tartışmaya; ... - O, `Ben süpüreceğim.` Diğeri; `Ben süpüreceğim.` diye... Nihayet gelin beklenen müdahaleyi...

Sayfayı Paylaş