Otizm Olduğunu Nasıl Anlarız, Belirtileri Nelerdir?

Konu, 'Engelliler dünyası' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye

yumurtlama olduğunu nasıl anlarız bebeklerde zeka geriliği nasıl anlaşılır bebeklerde otizm anlaşılır otizm nedir otistik bebek Otizm; ömür boyu süren beyinsel bir rahatsızlıktır ve "sosyal etkileşimde, sosyal iletişimde kullanılan dilde veya sembolik veya hayali oyunda" gecikmelerle kendini gösteren sinir sisteminde düzensizlik olarak sınıflandırılır[1]. Otizm yaşamın ilk 3 yılında ortaya çıkan bir sendromdur. Nedeni bilinmemektedir. Kişi gördüklerini, duyduklarını, duyumsadıklarını doğru bir şekilde algılayamaz; bu nedenle sosyal ilişkileri ve davranışlarında ciddi sorunlar vardır. Erkeklerde daha yaygın olarak görülür. Otizm ya kendi başına ya da zeka geriliği, öğrenme güçlüğü, epilepsi gibi diğer gelişimsel bozukluklarla birlikte ortaya çıkabilir. Otizm kelimesinin manası "kendine dönük"tür
    BELİRTİLERİ
    Otistikler aşağıdaki davranışların en az yarısını gösterirler.
    Çevresine karşı ilgisizdir.
    Olaylara ve insanlara tepkisizdir.
    Genelde tek başınadır.
    İletişim güçlüğü çeker.
    Konuşma zorluğu vardır.
    İnsanlarla temastan kucağa alınmaktan ya da sevilmekten hoşlanmamak.
    Göz temasının çok az ya da hiç olmaması. Uygunsuz ve sebebsiz gülmek ağlamak.
    Seslere karşı aşırı duyarlılık ya da duyarsızlık.
    Objeleri kendi etrafında çevirmek.
    Sürekli aynı oyunları oynamak.
    Herşeyin aynı olmasını istemek, değişikliklere aşırı tepki vermek.
    Aşırı hareketlilik ya da hareketsizlik.
    Objelere gereksiz yere bağlanmak.
    Bir sebep olmadan strese girmek, üzüntü duymak.
    Motor hareket gelişiminde düzensizlik.(Topa vuramaz ama küpleri üst üste dizer)
    Tekrarlayıcı davranışlar yapar.
    Anlamsız kelimeleri tekrarlar.
    Ellerini kollarını çırpar, olduğu yerde sallanır, kendi etrafında döner.
    Tehlikeye karşı duyarsızlık.
    Acıya karşı duyarsızlık.

wikipedia.org

Otizm Olduğunu Nasıl Anlarız, Belirtileri Nelerdir? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. İnternetin Limitsiz Olduğunu Nasıl Anlarız bilgi verin

Selam arkadaşlar ben işyerimde ki netin limitsiz olduğunu düşünüyorum ama bundan emin olmam lazım bu yüzden de size İnternetin Limitsiz Olduğunu Nasıl Anlarız diye soruyorum:)
  2. çocukta stres olduğunu nasıl anlarız

Melekler merhaba. Ben çocuğumun garip hareketlerinden biz büyükler gibi strese girdiğini düşünüyorum. Bilemiyorum tabi. Sormak istediğim çocuklarda stres belirtileri nelerdir ?
  3. Doğum Nasıl Başlar? Doğum Belirtileri Nelerdir?

Bu konu doğumun nasıl başladığı hakkında bilgilere yer vermektedir. İlk kez anne olacak anne adaylarının en çok merak ettiği sorulardan biri doğumun nasıl başladığı hakkındadır. Bazen yalancı sancı denilen geçici doğum sancılarını hissettiğin de doğum yapacağını sanan anne adaylarına, doğumun başladığını belirten detaylar hakkında önemli bilgileri sizler için paylaşıyoruz. Hangi belirtiler...
  4. Hemoroid (basur) Belirtileri Nelerdir? Nasıl Başa Çıkılır?

basur nasıl geçer,basur(hemoroid9 belirtileri nelerdir,basur nasıl anlaşılır,hemoroid nasıl tedavi edilir,basur hakkında bilgiler,hemoroid tedavisi ve tüm bilgiler, hemoroid, anüs veya rektumdaki damarların şişmesi ve genişlemesine verilen addır. Hemoroitin iki tipi vardır. Eğer anüs içinde bulunuyorsa iç hemoroit veya anüs dışında meydana gelirse buna da dış hemoroit denir. Genellikle...
  5. Otizm Nedir ? Otizm Belirtileri Nelerdir ?

otizm nedir,otizm nasıl anlaşılır,otizm neden olur,otizmin belirtileri nelerdir,otizm tedavisi Otizm, genellikle gelişimin ilk iki senesinde ortaya çıkan, bireyin çevresini algılamasında ve uyum sağlamasında zorluk çekmesine neden olan gelişimsel bir bozukluktur. Otizmin seviyesine göre kişide belirli oranlarda zeka geriliği oluşabileceği gibi normal zeka gelişimine sahip bir çok otizmli...

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

1. otizmi nasıl anlarız

,
  2. otistik çocuğu nasıl anlarız

,
  3. çocuğumun otistik olduğunu nasıl anlarım

,
  4. otizmli çocuğu nasıl anlarız,
  5. çocuğun otistik olduğunu nasıl anlarız,
  6. bebeğimin otistik olduğunu nasıl anlarım,
  7. bebegimin otistik olup olmadığını nasıl anlarim,