gebe
  1. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113

Otizmli Çocuklarla Evde Yapılabilecek Eğitim Çalışmaları

Konu, 'Çocuk Sağlığı ve Eğitimi' kısmında ßeLeN tarafından paylaşıldı.

otizm, çocuk, eğitim, nasıl olmalıdır, oyun oynaması nasıldır, evde yapılabilecek şeyler hakkında bilgi
    Otizmli Çocuklarla Evde Yapılabilecek Eğitim Çalışmaları v, el ve beden hareketleri hakkında siz melekleri bilgilendirmek istiyorum ..

Baksanıza ya melek gibi değil mi dünyadan bi haber ne kadar da masum.. Acaba öncelikleri, derdi, kederi ne ... Bizim aksimize ne derdi var acaba canım ya...

1- Ucu sivri olmayan küçük kağıt makası ile kesme işlemini çalıştırın, alıştırmalar yaptırın.

2- Hamur veya çamur ile çalışın. Bir süre sonra hamur veya çamurun bir parçası ile iki eli (avuç içi) arasında yuvarlak yapmasını öğretin. Yapabileceği başka şekillerle çalışmasını sağlayın, kendi dilediği gibi şekiller yapmasına izin verin.

3- Gazete kağıt parçalarından avuç içinde top yapmasını ve oynamasını sağlayın.

4- Kağıt mendil vs şeyleri katlamasını öğretin

5- Delikli boncuklan kullanarak onları ipe (ayakkabı bağı kullanılabilir) dizmesini isteyin. Zamanla (yani çocuğunuz boncuklan ipe geçirmesini başardıktan sonra) sizin belli bir sırayla dizdiğiniz boncukları aynı sırayla onun da dizmesini isteyin.

6- Kalemle önceleri gelişigüzel karalama, sonrada belirli şekilleri çizebilmesi için alıştırmalar yaptınn. Bu şekillerin şu sırayı izlemesine dikkat edin; daire, kare, üçgen.

Otizmli Çocuklarla Evde Yapılabilecek Eğitim Çalışmaları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Okulöncesi Eğitim Kurumlarında Yapılabilecek Etkinlikler

Okulöncesi Eğitim Kurumlarında Yapılabilecek Etkinlikler

anaokulunda ilk gün etkinlikleri çocuklarla yapılacak faaliyetler anasınıfında ilk gün etkinlikleri anasınıfı anasınıfında yapılabilecek etkinlikler Okulöncesi Eğitim Kurumlarında Yapılabilecek Etkinlikler Anaokulu veya anasınıfına başlayan çocukların yeni başladıkları ortamı tanıma ve uyum sağlamaları amacıyla aşağıdaki etkinlikler gerçekleştirilebilir. AMAÇ: Okulu tanıma ve uyum...
  2. Otistik Çocuklarda Ekolalik Konuşma, Eğitim Konusunda Çalışmalar

Otistik Çocuklarda Ekolalik Konuşma, Eğitim Konusunda Çalışmalar

Bu yazı bir soruya verilmesi planlanan cevaptır. Fakat cevap kısmına bu kadar uzun yazmak mümkün olmayınca, affınıza sığınarak, yazıyı makale olarak yayınlamayı uygun buldum Ekolalik konuşma normal dil gelişimi içerisinde yaşanan bir süreçtir. Bütün çocuklarda dil gelişimi yaşanırken bir dönem ekolalik konuşma görülür. İki yaş civarında gözlenen bu dil gelişim aşamasını net bir şekilde...
  3. Otistik Çocuklar Evde Yapılabilecek Aktiviteler

Otistik Çocuklar Evde Yapılabilecek Aktiviteler

yapılabilecek icatlar otistik çocuklar için oyuncak çocukların yapabileceği basit icatlar evde yapılabilecek oyunlar evde oyuncaklar HAMBURGER OYUNU Battaniye veya mat içinde çocuğu yatırın, döndürerek rulo yapın, ve siz üstüne baharat koyarmış gibi yapıp, hamburgerin üstünü ovalayın. Her baharat çeşidine farklı bir dokunum yaparsanız, uyarıyı daha ismi söylendiğinde tanır ve hazırlıklı...
  4. Evde yapılabilecek saç modelleri

Evde yapılabilecek saç modelleri

evde yapılacak saç modelleri maşa ile yapılabilecek saç modelleri küt saça yapılabilecek modeller küt saça maşa evde Bunlar çok kolay ya...Aslında kolay oldukları için biraz sade duruyolar..Ama rahat oluyolar.. Kuaförden çıkmış gibi ilgi çekici ve etkileyici saç modellerini evinizde de yapabilirsiniz. Bukleler, su dalgası, topuz ve daha fazlası… Topuz Çalışırken kullanabileceğiniz en...
  5. Selülit için evde yapılabilecekler

Selülit için evde yapılabilecekler

selülit için evde yapılabilecekler Selülit için evde pratik olarak kendinizin yapacağı ve uygulayacağı bitkisel formülleri sizler için paylaşyorum Jeller: Genellikle jeller kozmetik ürünlerin içeriğinde yer alan yağlara karşı hassasiyeti olan ciltlerde kullanılır. Yağlı ve normal ciltlerde kullanımları uygundur. Gliserin Jeli: Malzemesi: gliserin 56 gram, su 40 gram, mısır unu 4 gram....

Sayfayı Paylaş