Oturarak çalışan kadınların ömrü kısa oluyor!

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Oturarak çalışan kadınların ömrü kısa oluyor!
Yapılan araştırmalara göre oturarak çalışan kadınların ömrü kısa oluyormuş desenize bizler pc başında oturup çalıştığımız için acaba ne kadar ömrümüz kaldı:D

kadin3-9614.jpg

Amerika’da yapılan bir araştırmaya göre uzun saatler boyunca oturmak kişinin erken ölmesine neden oluyor. American Journal of Epidemiology’de yayımlanan makaleye göre günde altı saatten fazla oturan kişiler, düzenli egzersiz yapsa bile en büyük risk grubunda yer alıyorlar.

Oturarak çalışan kadınların erken ölme riski de oturarak çalışan erkeklere göre yüzde 18 daha fazla. Uzmanlar günde üç saatten fazla oturarak çalışmanın kan dolaşımını düzensizleştirdiğini, bunun da ölüme varan pek çok hastalığa neden olduğunu anlatıyor.

1992-2006 yılları arasında 123 bin 216 ofis çalışanıyla yapılan araştırmaya göre günde üç saatten az oturan kişiler, altı saatten fazla oturanlara göre yüzde 37 oranında daha uzun yaşıyor. Atlanta’da bulunan Amerikan Kanser Birliği’nde çalışan ve araştırmanın da lideri olan Dr Alpa Patel, oturarak çalışmak zorunda olan ofis çalışanlarına kısa aralıklarla ofis içinde de olsa yürüyüş yapmalarını, merdiven çıkmalarını ve işlerinin bir kısmını ayakta yapmalarını öneriyor.

“Kamuya verilen sağlık mesajlarında obezite sigara gibi sağlığı olumsuz etkileyen etkenlerden söz ediliyor ancak uzun saatler boyu oturmanın zararlarından söz edilmiyor” diyen Patel, bu konuda halkı uyarıcı kampanyalar düzenlemesinin ve iş yerlerinde oturma saatlerini azaltıcı düzenlemeler yapılmasının önemli olduğunu söylüyor.

Anacım napim bunu benmi dedim hatta benim bile moralim eksi sıfırlara düştühahaha
Amerikalılar yaptı yine yapacağını:D

Mesai arkadaşlarınız sık sık ziyaret ederseniz :) sanırım bi nebze bu ortadan kalkmış olacak.
Dahili hatları kullanmak yerine yüzyüze notları iletmek ömrümüzü uzatabilir :)

Geri