gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Oturarak çalışan kadınların ömrü kısa oluyor!

Konu, 'Kadın Haberleri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Yapılan araştırmalara göre oturarak çalışan kadınların ömrü kısa oluyormuş desenize bizler pc başında oturup çalıştığımız için acaba ne kadar ömrümüz kaldı:D [​IMG]
    Amerika’da yapılan bir araştırmaya göre uzun saatler boyunca oturmak kişinin erken ölmesine neden oluyor. American Journal of Epidemiology’de yayımlanan makaleye göre günde altı saatten fazla oturan kişiler, düzenli egzersiz yapsa bile en büyük risk grubunda yer alıyorlar.

Oturarak çalışan kadınların erken ölme riski de oturarak çalışan erkeklere göre yüzde 18 daha fazla. Uzmanlar günde üç saatten fazla oturarak çalışmanın kan dolaşımını düzensizleştirdiğini, bunun da ölüme varan pek çok hastalığa neden olduğunu anlatıyor.

1992-2006 yılları arasında 123 bin 216 ofis çalışanıyla yapılan araştırmaya göre günde üç saatten az oturan kişiler, altı saatten fazla oturanlara göre yüzde 37 oranında daha uzun yaşıyor. Atlanta’da bulunan Amerikan Kanser Birliği’nde çalışan ve araştırmanın da lideri olan Dr Alpa Patel, oturarak çalışmak zorunda olan ofis çalışanlarına kısa aralıklarla ofis içinde de olsa yürüyüş yapmalarını, merdiven çıkmalarını ve işlerinin bir kısmını ayakta yapmalarını öneriyor.

“Kamuya verilen sağlık mesajlarında obezite sigara gibi sağlığı olumsuz etkileyen etkenlerden söz ediliyor ancak uzun saatler boyu oturmanın zararlarından söz edilmiyor” diyen Patel, bu konuda halkı uyarıcı kampanyalar düzenlemesinin ve iş yerlerinde oturma saatlerini azaltıcı düzenlemeler yapılmasının önemli olduğunu söylüyor.

2. CaRiZmA

CaRiZmA Vip Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    ahaaa gelde bunalima girme simdi :D saol abla iyiki paylasmissin heee :D

3. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113
    Anacım napim bunu benmi dedim hatta benim bile moralim eksi sıfırlara düştühahaha
    Amerikalılar yaptı yine yapacağını:D

4. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    hımm ilkdefa duydum :S

5. siyahbeyaz

siyahbeyaz Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Mesai arkadaşlarınız sık sık ziyaret ederseniz :) sanırım bi nebze bu ortadan kalkmış olacak. Dahili hatları kullanmak yerine yüzyüze notları iletmek ömrümüzü uzatabilir :)

Oturarak çalışan kadınların ömrü kısa oluyor! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kadınların ömrü diyetle geçiyor

kadınların ömrü diyetle geçiyor

Kadınların 31 yılı diyetle geçiyor Sürekli kilolarıyla başları dertte olan kadınlar ömürlerinin yaklaşık 31 yılını diyet yaparak geçiriyor. Ünlü İngiliz diyetisyen Sian Porter tarafından yapılan araştırmaya göre her iki cins de hayatlarının 5 haftasını "yemek" düşünerek geçiriyor. Araştırmaya katılan bin 840 kişinin yarısı yaz aylarında formda olmak için mart ayından itibaren...
  2. Çalışan Kadınların Önündeki Engeller

Çalışan Kadınların Önündeki Engeller

Kadın çalışanlar iş hayatında bazen kendilerinden, bazen yöneticilerinden, kimi zaman da meslektaşlarından kaynaklanan engellerle karşılaşır. Günümüz iş hayatında pek çok engelle karşılaşan kadınlar, ötesine geçemedikleri bir “cam tavan”ın altında çalışmak zorunda kalmakta. Cam tavan kadınların belirli bir seviyede birtakım engellere takılması anlamına gelmekte ki cam tavan kullanımıyla...
  3. Kadınların aşk ömrü

Kadınların aşk ömrü

yapılan bir araştırmaya göre kadınların aşkının 4 yıl sürdüğü ortaya atılmış bakalım sizcede doğrumu değil mi?....... Sunday Times a yer alan habere göre, kadının erkeğe duyduğu aşk en fazla dört yıl sürüyor. Bunun nedeni ise çok daha ilginç!..Amerikalı antropolog Prof. Dr. Helen Fisher, on beş yıl boyunca altmış iki ülkede yaptığı araştırmayı sonuçlandırmış. Araştırma ise kadının aşkının ne...
  4. Çalışan kadına 'annelik' kolaylığı "

Çalışan kadına 'annelik' kolaylığı "

türkiye de farklı iş kollarında çalışan kadınlar Şahsen çalışmıyorum ama ev hanımı olmakta bence başlı başına bir iş:)Çalışan kadınların işi zor oluyor hele bide çocuk varsa işte o zaman baya bir yoruluyorlardır.Onlardaki stersi ve bunalımı tahmin edemiyorum bile.Zor çok zor rabbim hepsine kolaylık versin:) Çalışan kadına 'annelik' kolaylığı "Çocuk da yaparız, kariyer de" diyoruz...
  5. Erkeklerin Ömrü çok kısa

Erkeklerin Ömrü çok kısa

erkekler Erkeklerin ömrü çok kısaymış:SNeden diye düşünürken sorumun cevabını buldum:)Aslında erkekler uzun yaşar bana göre kadınlar kısa yaşar.Çünkü en çok yıpranan kadınlar oluyor.Ama malesef benim düşündüğüm gibi değil.Erkekler güçlüdür cesurdur ama ömürleri kısa:D Erkeklerin kadınlara oranla neden daha kısa ömürlü olduğu ortaya çıktı. Japon bilim adamları, yıllar boyu süren...

Sayfayı Paylaş