gebe
  1. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83

Otuz BeŞ YaŞ

Konu, 'Komik Yazılar Duvar Yazıları' kısmında tuqqce tarafından paylaşıldı.

Dakika 35 Dakika otuzbeş sınavın yarısı eder. Kabak gibi karşısındayız hocanın
    Ortaokul çağımızdaki cevher,
    Sağa sola bakmak nafile bugün,
    Gözünün yaşına bakmadan gider.

Hoca kağıtları mı topluyor ne var?
    Benim mi Allah'ım bu bomboş kağıt?
    Ya şu baş üstündeki şaşkın eller?
    Ne yapalım, bir diplomalık saltanatımız olacak
    Lise çıkışında, sınav yarışında...

Babamı Dinliyorum
    Babamı dinliyorum gözlerim kapalı
    Önce bir yumruk hissediyorum hafiften
    Ardından tekmeler geliyor kafama
    Uçuyorum havalarda
    Uzaklarda, çok uzaklarda
    Annemin hiç durmayan çığlıkları

Bu dönem sınıfı geçeceğim derken
    Geliyor sürü sürü kırıklar
    Ahlar çekiyorum odamda
    Gözümün önüne geliyor müdürün bakışları

Seri eller dolaşıyor suratımda
    Cıvıl cıvıl kardeşlerim odada
    Hepsi almış takdiri teşekkürü
    Sırıtıyorum acı acı
    Babamı dinliyorum gözlerim kapalı..

Otuz BeŞ YaŞ konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. BeŞ Anne, BeŞ Şİzofren...

BeŞ Anne, BeŞ Şİzofren...

BEŞ ANNE, BEŞ ŞİZOFREN... Şizofrenlerden korkuyor, onları ‘deli’ zannediyoruz. Oysa kimse ‘şizofren’ olarak doğmuyor. Bir şizofrenle yaşamanın ne anlama geldiğini, çektikleri sıkıntıları cefakâr anneler anlatıyor. Gözyaşlarınıza hâkim olun! ---------------------------------------------------- Bir anneler günü daha geçmişti. Lakin, fedakârlık abidesi olan analar için söylenen sevecen...
  2. Otuz

Otuz

Hayırlı şeylerin olacağına veya olacak şeylerin otuz günde olacağına işaret eder.
  3. Ot

Ot

İyilik ve hayra; ot toplamak ya da yemek fakir için zenginliğe, zengin kimse için malın artmasına, dünyayı terk eden kimsenin yeniden dünyaya meyledip fitneye düşmeye; Avucu içinde ot bittiğini göremek, hanımı ile başkanısın ilişkisine tanıklık etmeye, EElinin dışında ot bittiğini görmek vefat etmeye, Bina ve mescid gibi yerlerin dışında ot bittiğini görmek, evlenmek suretiyle aile çevresinin...
  4. Beş

Beş

Rüyada beş rakamı, kısa süre içinde olacak şeyleri haber verir. Görülen şey beş vakitte gerçekleşir.
  5. Beş Element

Beş Element

5 tane element elementim ne Çinlilere göre dünyadaki her şey beş elementin bir parçasıdır: ateş, toprak, ahşap, su ya da metal. Bu elementler yaptığımız her şeyi etkiler. Ch'i enerjisinin kendisini gösterdiği beş farklı yol vardır. Burçlarımızda beş element de bulunur. Her elementin miktarı bizim kişiliğimizi ve yaşamdaki başarımızı belirler. Burçlarımızdaki beş elementi dengeleyerek,...

Sayfayı Paylaş