gebe
  1. papatya57

papatya57 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    0

Otuzundan sonra yapamadığın tek şey…

Konu, 'Kadınca' kısmında papatya57 tarafından paylaşıldı.

otuzundan sonra yapamadiğin tek şey otuzundan sonra

İnsan 30 yaşından sonra arkadaş yapamıyor kendine. Koca yapıyor, karı yapıyor, çocuk yapıyor, arkadaş yapamıyor. Yapsa da eskiler gibi olmuyor.
    Halbuki uykuya dalar gibi arkadaş olurduk okuldayken. Arkadaş olmak için yaratılmış gibiydik. Bir hafta içinde böbrek verecek hale gelirdik.
    Neden olmuyor bu işler 30'undan sonra? Neden olamıyor?
    Oysa o ne güzel bir iştah, o ne güzel bir açlıktı.. Herkes herkese açtı. Seçer, bulur buluştururduk "ruh ikizlerimizi." Ne de çok ruhtaşımız vardı. Hiç açıkta kaldığımı hatırlamıyorum. Ruhumun güzel bir ikizi mutlaka olurdu yanı başımda. Ölümüne sevdiğim, uğrunda her şeyi göze alabileceğim, her şeyiyle güzel, her şeyiyle doğru, her şeyiyle kabul ettiğim... Basbayağı bir aşkla bağlı olduğum...
    ...........................

Şimdi ne zor. Herkes kapalı kutu. Herkes kapanmış, kaplumbağa olmuş. Bir kahve içimi zorlu randevulara bakıyor. Yatıya kalmak bir tabu. Evler de gönüller de sımsıkı kapalı.
    Gençliğin en çok bu yanını özlüyorum. Ne güzelliğini, ne diriliğini, ne başıboşluğunu.
    Aynı yazarı, aynı şairi seviyoruz diye kuruluveren dostlukları özlüyorum.
    Birbirimize yazdığımız o uzun, o sapıklık derecesindeki ayrıntılı mektupları özlüyorum.
    Birbirimizi eleştirmeyişimizi özlüyorum. Birbirimizin dedikodusunu yapmayışımızı özlüyorum.
    Sevgili olarak kimseleri yakıştırmayışımızı özlüyorum.
    Arkadaşımı koruyacağım diye annemle yaptığım şiddetli kavgaları özlüyorum.
    Kavgayı değilse de kavganın altındaki ruhu özlüyorum.
    Dünyaya karşı arkadaşımın koruyucu meleği olmayı özlüyorum. Veya öyle olduğumu sanmayı...
    Çocuğum olsaydı tek bir arkadaşında bile kusur bulmayacaktım. Öyle söz vermiştim kendime. Bırakacaktım arkadaşlık uykusunda mışıl mışıl uyusunlar. Bırakacaktım eve istedikleri gibi girip çıksınlar. Bırakacaktım istedikleri gibi buzdolabını talan etsinler. Bırakacaktım istedikleri gibi sevsinler birbirlerini. Tek bir laf etmeyecektim. Kimseyi evine yollamayacaktım. Kızımın arkadaşı kızım, oğlumun arkadaşı oğlum olacaktı.
    30'undan sonra arkadaş yapılamıyor. Kötülükten değil. Başka bir şey. Ama neden çözemiyorum

Mutlu TÖMBEKİCİ / VATAN

2. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    Yapı meselesi Ben yaparım gibime geliyor

3. seerose

seerose Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    61
    Ödül Puanları:
    48
    Sanirim biraz da zamansizlik,is derdi,coluk cocuk derdi bunlarin yanina birazda kiskanclik ekleyelim.Benim de simdiki arkadaslarim,okuldakiler gibi degil,okul donemi cok guzel,cok samimi ve cok ictendi.Ne zaman okul doneminden arkadaslarla konussam gecen zamana ragmen baska bir mutluluk kapliyor icimi.Simdikilerde belki oyle ama simdi isin icine yasam savasi,sorumluluk ve degisik dertler giriyor belki de bu yuzden gereken onemi veremiyoruz biz arkadaslarimiza,arkadaslarimizda bize.

4. * MuCiZé *

* MuCiZé * Forum Okuru

çok güsel bir yazı öncelikle paylaşım için tşler :)
    bence çok doğru.belli bi yaştan sonra herkes işinin gücünün derdinde.bırakın oturup konuşmayı,dertleşmeyi,,insanlar birbirlerinin yüzünü göremiyor bile.eski dostlardan bile bi haber olunuyo,edinilen arkadaşlıklar da çıkar üzerine oluyo bence.kötü çok kötü :(

5. papatya57

papatya57 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    evet hepinizi haklısınız ben çok dost canlısıyımdır ne kadar arkadaş edindimse hiç unutmadım aradım sordum onlar beni aramasa bile ilerde de böyle olacağını düşünüyorum

Otuzundan sonra yapamadığın tek şey… konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Düzeltilebilecek Tek Şey""  okuyun

Düzeltilebilecek Tek Şey"" okuyun

Bundan 20 yıl sonra, yaptıkların değil, yapamadıkların için üzüleceksin. Dolayısıyla halatları çöz. Güvenli limandan uzaklara yelken aç. Rüzgarı yakala, araştır, düşle, keşfet. Düşün, onları seyredecek birileri olmasaydı, kaç kişi Mercedes otomobil alırdı. Bilimde ve güzel sanatlarda en üstün başarılar, tek başlarına çalışan kişiler tarafından elde edilmiştir. Hiçbir parkta bir kurul için...
  2. Bulunmayacak tek şey 'benzerindir'

Bulunmayacak tek şey 'benzerindir'

Ayakkabıcı, yeni getirdiği malları vitrine yerleştirirken, sokaktaki bir çocuk onu seyretmekteydi. Okullar kapanmak üzere olduğundan, spor ayakkabılara rağbet fazlaydı. Gerçi mallar lüks sayılmazdı ama, küçük bir dükkân için yeterliydi. Onların en güzelini ön tarafa koyunca, çocuk vitrine doğru biraz daha yaklaştı. Fakat bir koltuk değneği kullanmaktaydı. Hem de güçlükle... Adam ona...
  3. Ajda Pekkan - Bir Tek Şey

Ajda Pekkan - Bir Tek Şey

Ne yaş günü ne bir ödül İ�zel bir gün değil bugün sebebi yok Ne armağan, ne de tören Buna neden arama sen inan ki yok Bu ne son gün, ne de ilk gün Gelip geçen o günlerden hiç farkı yok Bu ne veda, ne merhaba Doğal öylesine bir gün kutlanan yok Bir tek şey bugün geçerlı Yalnızca seni ne çok sevdiğim Bir tek şey bil ki önemli Yalnızca seni ne çok sevdiğim Ne bir nişan, ne de...
  4. hayatımızda hep isteyipte olamadığımız yada yapamadığımız şeyler

hayatımızda hep isteyipte olamadığımız yada yapamadığımız şeyler

sevgili melekler hepimizin hayatta olmasını istedimiz şeyler vardır yada yapmak istedimiz:dilektut: mesela ben okuyup bir hemşire olmayı çok istedim ama şimdi bir teksil atölyesinde makinacıyım:yahoo: ya sizler melekler fikirlerinizi bekliyorum:ar4fd:

Sayfayı Paylaş