gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Oxford Üniversitesi

Konu, 'Üniversiteler' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

oksford üniversitesi oksfort üniversitesi oxford puanları oxford puanları Oxford Üniversitesi (İngilizce: University of Oxford),
    İngiltere'nin Oxford kentinde bulunan bir üniversitedir. 12. yüzyılda kurulan okul,Anglo-sakson dünyanın en eski üniversitesidir. Günümüzde de dünyanın en saygın eğitim kurumlarındandır. Üniversite yaklaşık 130 ülkeden 18000'den fazla öğrenciye eğitim vermektedir.

Oxford Üniversitesi, kendi kendini yöneten 39 kolejin bir çeşit federal sistem içerisinde bir araya gelmesiyle oluşmuştur. Bunlara ek olarak, Hristiyan derneklerce kurulmuş yedi adet özel kolej de üniversiteye dahildir. Otuz kolej ve tüm özel kolejler hem lisans hem de lisansüstü seviyesinde öğrenci kabul etmektedir. Yedi kolej ise sadece lisans üstü öğrenci kabul ederken, bir kolej yalnızca akademisyenlere yöneliktir. Geriye kalan bir kolej ise yarı zamanlı eğitim alanında uzmanlaşmıştır.

Akademik Yıl

Bir akademik yıl 3 döneme bölünmüştür. Michaelmas dönemi Ekim'den Aralık'a, Hilary dönemi Ocak'tan Mart'a, Trinity dönemi Nisan'dan Temmuz'a kadardır.

Tanınmışlık

Oxford Üniversitesi, Times İyi Üniversiteler Kılavuzu'nda 2003, 2004, 2005, 2006, 2007 yıllarında İngiltere'deki en iyi üniversite seçildi.
    Dünya'da ise 2003 yılında THES - QS World University Rankings listesinde Harvard ve Cambridge'den sonra Dünya'nın en iyi 3. üniversitesi seçildi.

Kütüphaneler

Bodleian Kütüphanesi

Hooke Kütüphanesi

Sackler Kütüphanesi

Radcliffe Bilim Kütüphanesi

wikipedia.org

Oxford Üniversitesi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Giresun Üniversitesi

Giresun Üniversitesi

Üniversitemizin temeli 1962 yılında Kız Öğretmen Okuluyla atılmıştır. 1976 yılında Eğitim Enstitüsüne dönüştürülmüş, 1982 yılında iki yıllık Eğitim Yüksekokulu olarak KTÜ Fatih Eğitim Fakültesine bağlanmıştır. 1992 yılında da Eğitim Fakültesi halini almıştır. 1976 yılında MEB’na bağlı olarak açılan Meslek Yüksekokulu, 1982 yılında KTÜ Rektörlüğüne bağlanmıştır. Sağlık Yüksekokulu 1992...
  2. İnönü Üniversitesi

İnönü Üniversitesi

Üniversitemiz, 28 Ocak 1975 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclis’inde, 25 Mart 1975 tarihinde de Cumhuriyet Senatosu'nda kabul edilen ve 3 Nisan 1975 tarihli Resmi Gazete’ de yayımlanarak yürürlüğe giren yasa ile kurulmuştur. İnönü Üniversitesi, 1976-1977 Eğitim Öğretim Yılı'nda eğitime başlamıştır. 1984 yılına kadar şimdiki Malatya Fen Lisesi’ nde eğitimini sürdüren Üniversitemiz,...
  3. Oxford Botlari

Oxford Botlari

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  4. Oxford üniversitesi onaylı şifalı bitkiler rehberi

Oxford üniversitesi onaylı şifalı bitkiler rehberi

alovera bitkisi şifalı bitkiler rehberi ülkemizdeki şifalı bitkiler sakinleştiren sakinleştiren bitki çayları ALOE Cildi canlandırıyor sivilceyi önlüyor Yaklaşık 300 türü bulunan aloe bitkisi, sarısabır olarak da biliniyor. Bitkiden aloe ve aloe vera isimli iki ayrı madde çıkarılıyor. Üzerinde ortalama 15-30 yaprak bulunan bitkinin boyu ise yaklaşık 90 santime ulaşıyor. Kullanım alanı ve...
  5. 2011 Oxford Tipi Ayakkabılar

2011 Oxford Tipi Ayakkabılar

oxford ayakkabı, modelleri, 2011 trendleri burada arkadaşlar. Düz tabanın rahatlığından vaz geçemiyenlerin ilk tercihi arasına giren oxford ayakkabı modellerinin yeni trendlerini sizler için, bu yazımızda sunuyoruz Melek'ler:)

Sayfayı Paylaş