gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Oya Başar kimdir

Konu, 'Kim Kimdir ?' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

oya başar kimdir, hayatı, biyografi, hakkında bilgiler, kısaca hayatı, filmleri, resimleri

Tiyatro ve sinema sanatçısı olan Oya Başar, başarısı tartışılamaz usta oyunculardan biridir benim için Melek'ler:)

Oya Başar (d. 1956 İstanbul) Türk sinema ve tiyatro oyunusu. Tiyatro sanatçısı Levent Kırca'nın eski eşi.
    Yaklaşık 8 yaşında İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları'na giren Oya Başar, İstanbul'da eğitimini tamamladıktan sonra, çok çeşitli tiyatrolarda çalıştı. Devekuşu Kabare, İstanbul Tiyatrosu, Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu gibi daha bir çok tiyatroda çalıştı. Televızyon dizileri yaptı. Ardından "Levent Kırca - Oya Başar Tıyatrosu" kuruldu.
    1988 yılında başlayan dünyanın en uzun soluklu programlarından olan "Olacak o Kadar" TV dizisinde de oyuncu, yönetmen ve yapımcı olarak çalıştı. Son dönemde Şehir Tiyatrosu'na tekrar dönerek, müzikal oyun 7 Kocalı Hürmüz oyununu oynadı. Oya Başar, TV ve tiyatro çalışmalarına aktif olarak halen devam etmektedir.

Filmografisi [değiştir]

Sev Kardeşim 2006 (TV Dizisi)
    Kendini Bırak Gitsin 2004
    Ah Yaşamak Var Ya! 2002
    Son 2001
    Ölürsün Gülmekten 2000
    Sokak Şarkıcıları 2000
    Mavi Muammer 1985
    Gözüm Gibi Sevdim 1982
    Berduşlar 1982
    Çilekeş 1978
    Kördüğüm 1977
    Ne Zaman Geleceksin 1977
    Sen Ve Ben 1977
    Vahşi Sevgili 1977
    Bulunmaz Uşak 1976
    Bitmeyen Şarkı 1976
    Zühtü 1976
    Tavşan Kızlar 1976
    Lüküs Hayat 1976
    Oduncunun Çocukları 1966

Oya Başar kimdir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hakan Altun - O Başardı

Hakan Altun - O Başardı

Benim en zor anlarimda Imdadima o kosardi Simdi böyle yikildiysam Eller degil o basardi Dert üstüne dert koymayi Düsündükce kahr olmayi Bir mechulde kaybolmayi Eller degil o basardi Hani büyük sevdamizda Askimiz her engeli asardi Simdi mutsuz caresizsem Eller degil o basardi
  2. Oya Başar üçüncü kez ameliyat olacak

Oya Başar üçüncü kez ameliyat olacak

Meme kanseri teşhisi konulan ve iki kez bıçak altına yatan Oya Başar, üçüncü kez ameliyat olacak. Meme kanserine yakalanan ve Amerika'ya tedavi olmaya giden Oya Başar geçtiğimiz ay dönmüştü. Ünlü sanatçı halinden oldukça memnun olarak dizi setlerine geri döndü. Ancak Başar'ın bir ameliyat daha geçirmesi gerekiyormuş. Konu ile ilgili olarak Oya Başar ''Şu an kendimi çok iyi hissediyorum. Ama...
  3. Savaş Başar kimdir

Savaş Başar kimdir

savaş başar kimdir, hayatı, biyografi, hakkında bilgiler, filmleri Tiyatro ve sinema oyuncusu olan ve ayrıca seslendirme sanatçısı olan Savaş Başar hakkında merak ettiğiniz her şey burada Melek'ler! Savaş Başar (d. 1938 - Tarsus, ö. 21 Ekim 1985 - Ankara) Tiyatro ve sinema oyuncusu, seslendirme sanatçısı, yönetmen, senarist. Konservatuvar viyolonsel bölümündeki ağabeyi ve aynı mahallede...
  4. Oya Başar dolandırıldı!

Oya Başar dolandırıldı!

oya başarı dolandırdılar oya başar haberleri 2012 Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu yazımızda ünlü usta oyuncu Oya Başar'ın dolandırlıdığı haberini sizlerle ve Oya Başar hayranlayıla paylaşıyoruz. Viila yapmak isteyen Oya Başar, firma tarafından nasıl dolandsırılmış buyrun haberin detaylarını okuyalım Melek'lerim. Tiyatro oyuncusu Oya Başar’ın villa yapmak için anlaştığı bir firma...
  5. Oya Başarı Şok Eden Karar Nedir?...

Oya Başarı Şok Eden Karar Nedir?...

Oya Başar Haberi Oya Başar Dolandırıldı mı? Oya Başar villa yaptırmak için anlaştığı firma tarafından dolandırıldığı ortaya çıkmıştı..Oya Başar 3 ay önce mahkemeye verdiği firmayı şimdi ise mahkemeden takipsizlik kararı ile Oya Başar şok oldu bu işin peşini bırakmayacağını açıkladı.. Oya Başarın iki villa yaptırmak için anlaştığı firma tarafından dolandırıldığı iddiasına takipsizlik...

Sayfayı Paylaş