gebe
  1. Ariza

Ariza Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    85
    Ödül Puanları:
    0

Öyle dertleri var ki!

Konu, 'Magazin' kısmında Ariza tarafından paylaşıldı.

defne samyeli kanseri nasıl yendi sertap erener kanser sertab erener kanser filiz akın kanseri nasıl yendi arzum onan Gösteri dünyasının başka ünlüleri de çeşitli hastalıklarla boğuşuyor. İşte ünlülerin musdarip olduğu kimi örneğine az rastlanan kimi bir çok insanı etkisi altına alan hastalıklar.

[​IMG]1991 yılı Türkiye üçüncü güzeli olan Defne Samyeli, 2000'de rahim kanserine yakalandığını öğrendi. New York'ta ameliyat geçiren Samyeli uzun bir tedavi süresinden sonra Türkiye'ye tamamen iyileşmiş olarak döndü.
    Samyeli o günlerde yaşadığı olayı şöyle anlatmıştı: 'Bütün doktorların yılda bir ya da iki kez mutlaka yaptırın dedikleri 'Smear testi' neticesinde erken teşhis imkanını yakaladık. Tüm kadınlara jinekolojik testlerini aksatmadan yaptırmalarını tavsiye ediyorum.'

Manken ve oyuncu Arzum Onan önce lenf kanseri ile mücadele etti.

Operasyon sonrası hücreler temizlendikten sonra da troid kanseri ile karşı karşıya kaldı.
    Ancak Onan, eşi ünlü oyuncu Mehmet Aslantuğ'un büyük desteğiyle moralini hiç bozmadı ve yeniden tedaviye başladı. İkinci bir operasyon sonrası hastalıktan kurtulan güzel oyuncu, “Mehmet müthiş bir eş, sevgili, ağabey ve destekçi oldu. Oğlum da bana güç verdi. Sevgi her şeyin ilacı oldu” dedi.

Ünlü oyuncu da göğüs kanserine yakalandı.
    Gördüğü tedaviye rağmen çalışma hayatına ara vermeyen Başar direnç ve moralle hastalığı yendi.

[​IMG]Türk Sineması'nın efsanevi oyuncusu Filiz Akın 2002'de kansere yakalandı. Şüphe üzerine yapılan kontrollerde ünlü sanatçının burnunun tam arka bölümünde kanserli hücreler bulundu. Akın kocası ile birlikte Amerika'ya gitti.
    Teksas Üniversitesi'ne bağlı olan M.D. Anderson Kanser Merkezi'nde gördüğü uzun bir tedavi sonrasında ise iyileşti. Filiz Akın, katıldığı konferanslarda, hastalığı yenmesindeki en önemli etkinin moral olduğunu söylüyor. Bir de “Azmi asla elden bırakmayın” diyor.

Mehmet Ali Erbil defalarca sevenlerinin yüreğini ağzına getirdi ve hastanede yattı.
    Sonunda 'kaçış sendromu' adı verilen bir hastalığı olduğu belirlenen Erbil, sürekli doktor kontrolünde yaşıyor

Ünlü şovmen Beyazıt Öztür'ün bademcikleri öyle hassas ki. Bir dondurma bile onu yataklara düşürebiliyor.
    Beyaz, en çok iltihaplanan boğazı yüzünden doktora gidiyor.

Seda Sayan
    Yıllardır tiroid bezi rahatsızlığından dert yanıyor. Düzenli olarak ilaç kullanan ünlü şarkıcı hiç aç kalamıyor.

Yemek yemediği zaman başı dönen, sanatçı hâlâ derdine çare arıyor .
    Genç, güzel, şöhretli. Başarılı bir kariyeri, milyonlarca hayranı var. Ama hiçbir şey göründüğü gibi değil kuşkusuz....Tuba Ünsal'ın öyle büyük bir derdi var ki...
    Defalarca yüksek ateş, nefes darlığı, karın ağrısı şikayetleriyle hastaneye kaldırılan Tuba Ünsal'ın dünyada çok az kişide rastlanan Ailevi Akdeniz Ateşi (FMF) adlı bir hastalığı var.

[​IMG]Kayahan
    Yumuşak doku kanserine yakalanan sanatçı, onlarca ameliyat oldu ve radyoterapi tedavisi gördü. Vücudunda tam 800 adet dikiş bulunan Kayahan, birikimlerini tedavisinde harcadı.

Sertab Erener
    Kolit hastalığıyla pençeleşen ünlü sanatçı, yıllarca Amerika ile Türkiye arasında mekik dokudu.

Hastalıktan kurtulmak için neredeyse bir servet harcayan Erener, kolitten kurtuldu.

Sezen Aksu
    Ünlü sanatçı uzun yıllardır 'panik atak' hastalığı tedavisi görüyor.
    Zaman zaman içini basan, ruhunu daraltan sıkıntılardan kurtulamayan sanatçı, bu hastalığı yenemedi gitti.

2. juju

juju Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    0
    onlarda insan bizim gibi derdini veren allahım dermanınıda versin herkesin

3. cadi_91

cadi_91 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    ilk defa duyuyorum ya ama çok mutlular yine de

4. Ariza

Ariza Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    85
    Ödül Puanları:
    0

Hayat herseye ragmen güzel, kendimiz herseyi zorlastiriuyouz ve kendimizi üzüyoruz...

5. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    onlarda insan allah kolaylık versin

Öyle dertleri var ki! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Öyle birgün gelecek ki

Öyle birgün gelecek ki

Öyle bir gün gelecek ki; Ben ogün senin adını ağzıma hiç almayacağım,, Sabah uyanır uyanmaz gözlerin çakılmayacak odamın tavanına,, Bütün yollar sana varmayacak,, Yağmurda seni damlamayacağım,, Radyoda çalan ezgiler seni hatırlatmayacaklar,, Dudaklarımdan sana dualar dökülmeyecek,, Adının herhangi biryerde geçmesi yetmeyecek gözlerimin dolmasına ,, Hergece senle başlayan...
  2. "Öyle bebekler var ki insanı tahrik ediyor"

"Öyle bebekler var ki insanı tahrik ediyor"

Cüppeli'den yeni fetvalar Nakşibendi Tarikatı’nın İsmailağa Kolu’nun etkili ismi Cüppeli Ahmet Hoca resmi internet sitesinde yayımladığı fetvasında oyuncak bebek kriterlerini açıkladı: "Öyle bebekler yapıyorlar ki, saçlarını tarıyorlar, uzun bacaklı falan, bunlara izin yok. Normal insanı tahrik edecek gibi. Tıpatıp bebekler, üstelik çıplak gibi." NAKŞİBENDİ Tarikatı İsmailağa...
  3. Yaşamda öyle çok, En Çok sevdiğim var ki...

Yaşamda öyle çok, En Çok sevdiğim var ki...

Hepimizin hayatta çok sevdiği, değer verdiği şeyler olmuştur mutlaka :) İşte buna dair çok güzel bir yazı..... Yaşamda En Çok Çocukların Gözlerini Sevdim;içimde Huzurun Mutluluğunu Yaşattığı İçin Yaşamda En Çok Dinmeyecek Sanılan Fırtınaları Sevdim; Yaşamın Her Döneminde, Savaşımı Vermem Gerektiğini Öğrettiği İçin, Yaşamda En Çok Fırından Yeni Çıkmış Ekmeğin Kokusunu Sevdim;...
  4. Öyle çok “sevdiğim” var ki...

Öyle çok “sevdiğim” var ki...

Öyle çok “sevdiğim” var ki... Çocukların gözlerini sevdim... İçimde huzuru, mutluluğu yaşattığı için... Dinmeyecek sanılan fırtınaları sevdim... Yaşamın her döneminde, savaşmam gerektiğini öğrettiği için... Başarısızlıkları sevdim... Başarıya giden yolu gösterdikleri için... Geceleri sevdim... Tüm günümü nasıl geçirdiğimi değerlendirme olanağı verdiği için... İnsanların sorunlarını...
  5. Namazın Vücuda Öyle Çok Faydası Var Ki! Buyrun Okuyun!

Namazın Vücuda Öyle Çok Faydası Var Ki! Buyrun Okuyun!

namazın faydaları, namazın yararları, namazın vücuda faydaları Sevgili melekler, namaz dinimizin direği, borcumuz, hesaba çekileceğimiz ilk görevimiz. Bazımıza zor gelse de kaçışı, bahanesi olmayan, sadece deli ve akil baliğ olmayanlara farz olmayan bir ibadet.. Yüce Yaradan'ın emrettiği buyruklardan her birinin mutlak ve mutlak biz insanoğluna birçok faydası var. Okuyunca siz de bir kez...

Sayfayı Paylaş