gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Oynamaz Eklemler Hakkında Bilgiler

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

oynamaz eklemler nelerdir oynamaz eklemler nerededir oynamaz eklemlerin özellikleri

Vücudumuz eklemlerle birbirine bağlanmış kemiklerden oluşur melekler :) Bu eklemlerden oynar eklemler sayesinde hareketlerimizi kolaylıkla yapabiliriz. Bir de oynamaz eklemlerimiz vardır. Bunlar hakkında detayli bilgiyi makalemizden ve tanıtım videosundan alıyoruz..

Oynamaz eklemler, hareketsiz eklem türüdür. Kemikler arasında, sinovya denen kayganlaştırıcı bir sıvının olmadığı eklemlerdir. Bu eklemler, kafatası, kalça kemiği, leğen kemiği gibi iskeletin hareket etmeyen kısımlarındaki kemiklerde görülür. Kemiklerin sabit ve sıkı şekilde birbirine bağlandığı yerde bulunurlar. Eklemleşen kemikler çok sıkı bir şekilde birbirlerine testere dişi gibi girinti ve çıkıntılarla bağlanmışlardır.

Oynamaz eklemlerin bir bölümü kalıcı, bir bölümü geçicidir. Geçici bir eklemde, eklemlenen kemikler doğumdan sonra er ya da geç mutlaka kaynaşır. Örneğin alt çene eklemiyle orta kulak kemikleri arasındaki eklemler dışında kafatasının bütün eklemleri geçicidir.

Oynamaz Eklemler Hakkında Bilgiler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. çene eklemindeki ağrıların nedenleri...

çene eklemindeki ağrıların nedenleri...

çene kayması çene sıkmak kayması belirtileri kaymasi ağrısının nedenleri Kaslardaki hassasiyet ve ağrılar, çene bölgesinde veya yanaklarda hissedilen ağrılardır. Genellikle diş sıkma nedeniyle ortaya çıkar. En çok görülen şikayetlerden biridir. Çene eklemindeki ağrıların nedenleri nelerdir? Sürekli dişleri sıkmak, diş gıcırdatma (bruksizm) Duruş bozuklukları (özellikle başın öne doğru eğik...
  2. Hamileyim Eklemlerim Ağrıyor yardım

Hamileyim Eklemlerim Ağrıyor yardım

Hamilelikte eklem ağrısı çekenlerdenim kızlar, Böyle romatizmaya benziyor. Eklem romatisması mı oldum ben ya şu anda 6 buçuk aylık hamileyim. Tam olarak ne tavsiye ediyorsunuz bana ? Sizlerde hamileliklerinizde eklem ağrısı çektiniz mi ?
  3. oynamaz eklemler nelerdir

oynamaz eklemler nelerdir

oynamaz eklemler nelerdir hangileridir bilgi rica ediyorum.
  4. Suda Doğum Hakkında Bilgiler

Suda Doğum Hakkında Bilgiler

Bu sayfa; Suda Doğum Hakkında Bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, doğum çeşitleri içinde son yıllarda hayli yaygın olanlardan biri suda doğum. 1803 tarihinde Fransa'da bir tesadüf sonucu meydana gelen suda doğum uygulaması bugün dünyanın pek çok yerinde uygulanmaktadır. Uzun süre doğum eyleminde kalan ve biraz rahatlamak için sıcak su dolu bir küvete giren bir kadının doğumu bu esnada...
  5. Kordosentez Hakkında Bilgiler

Kordosentez Hakkında Bilgiler

kordosentez nedir kordosentez işlemi Sevgili melekler, gebelik esnasında uygulanan işlemlerden birisi olan kordosentez hakkında bilgiler vermek istiyoruz sizlere... Gebelik sırasında 18’inci haftayı tamamladıktan sonra aynı amniosentez yapar gibi yapılan bir işleme verilen isimdir. Kordosentezin amniosentezden farkı amnion suyundan örnek alınması değil de bebeğin göbek kordonundan kan...

Sayfayı Paylaş