gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Oyun ve Fiziki Etkinlikler Dersi hakkında bilgiler

Konu, 'Bilmedikleriniz' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

oyun ve fiziki etkinlik dersi Merhaba Sevgili Melek'ler ve bizi ziyaret eden siz sevgili misafirler, 2012 - 2013 Eğitim Öğretim Yılı'nın başlıyacağı şu günlerde sizlere 12 yıllık zorunlu eğitimin yeni yapılanmasından bir haber sunuyoruz. 1 ila 4. sınıflarda oyun ve fiziki etkinlik dersi başlıyor Melek'ler.

12 yıllık zorunlu eğitim nedeniyle başlayan yeniden yapılanma kapsamında 1, 2, 3 ve 4üncü sınıflara "oyun ve fiziki etkinlikler" dersi eklendi.

Bu ders 1, 2 ve 3üncü sınıflarda her gün 1 saat olmak üzere haftada 5 saat olarak kabul edildi. 4üncü sınıflarda ise haftada 2 saat olarak belirlendi.

Söz konusu ders kapsamında Fiziksel Etkinlik Kartları ve ''Oyun Oynuyorum'' derleme kitapçığı hazırlandı.

Oyunlar seçilirken ulusal evrensel ve kültürel değeri olmasına dikkat edildi.

Ders programında ''Yağ Satarım Bal Satarım''dan ''Saklambaç''a, ''Pandomim''den ''Kutu Kutu Pense''ye 81 oyun sıralandı.

Oyun ve Fiziki Etkinlikler Dersi hakkında bilgiler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Fİzİk Ortamin Fİkİr Üretİmİ Ve VerİmlİlİĞe Etkİsİ hakkında bilgiler

Fİzİk Ortamin Fİkİr Üretİmİ Ve VerİmlİlİĞe Etkİsİ hakkında bilgiler

BARINMA HİJYENİ İnsanın çalıştığı yaşam odalarını havalandırması, aydınlatması ısıtması, ses kirliliği, elektromanyetik kirlilik, genel temizliği gibi alt başlıklarda düşünülecek çevre bilincine barınma hijyeni diyebiliriz. İDEAL BARINMA ALANI Duvar yüksekliği evlerde 2,25 m olmalı, insan sayısına göre hesaplanmalıdır. Isı dağılışının en iyi olduğu doğal malzemeler en idealidir. Kişi başına...
  2. Ankara Bio-Fiz Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Merkezi iletişim bilgileri

Ankara Bio-Fiz Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Merkezi iletişim bilgileri

Ankara Bio-Fiz Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Merkezi hastane randevu iptal Ankara Bio-Fiz Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Merkezi iletişim bilgileri Ankara Bio-Fiz Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Merkezi irtibat bilgileri Ankara Bio-Fiz Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Merkezi online randevu almak Ankara Bio-Fiz Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Merkezi randevu alma Ankara Bio-Fiz Fizik Tedavi Ve...
  3. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinliği hakkında bilgiler

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinliği hakkında bilgiler

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinlikleri 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Etkinliği Bir kadın sitesi olarak, bütün dünya kadınlarının 8 Mart dünya kadınlar gününü kutluyor ve 8 Mart dünya kadınlar günü etkinlikleri hakkında da bilgiler aktarıyoruz sizlere Melek'ler. - 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde İstanbul Modern’de Kadınlar Özel Eğitim Programları İstanbul Modern Sanat Müzesi, 8 Mart Dünya...
  4. Voleybol Oyun Kuralları Hakkında Bilgi

Voleybol Oyun Kuralları Hakkında Bilgi

Voleybol Kuralları 2011 Voleybol Nasıl Oynanır 2012 Voleybol Oyununun Kuralları Sevgili sporsever meleklerimiz için volaybol kuralalrı hakkında ayrıntılı bilgileri aşağıda ki yazımızda bulabilirsiniz melekler :) Voleybol, file ile ikiye bölünmüş bir oyun alanı üzerinde iki takım tarafından oynanan bir spordur.Oyunun amacı, topu filenin üzerinden göndererek rakip takımın oyun alanında...
  5. Sanalika Oyunu Hakkında Bilgi

Sanalika Oyunu Hakkında Bilgi

Bu konu;sanalika oyunu hakkında bilgi vermektedir. Küçük büyük herkesin tutkusu haline gelen sanalika oyunu hakkında biraz bilgi vermek istedim.Benim büyük kızda büyük bir tutkuyla oynuyor bu oyunu öyle bir bağımlılık yapmış haldeki kızımda kapat dediğim zaman ağlamaya başlıyor.Sanalika oyunu hakkında bazı bilgiler faydalı bilgiler bölümümüzde. Oyun Stüdyosu’ndan gelen aşağıdaki...

Sayfayı Paylaş