Özdemir Erdoğan - Boyabat Pirinci (Türküler) 2009

Konu, 'Yerli Albüm Tanıtımları' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye

boyabatlı sanatçılar Herkes biliyordur benim Boyabatlı olduğumu Boyabatımın pirinci dünyaca ünlüdür...Usta sanatçı Özdemir Erdoğan'da yeni çıkardığı türkü albümüne Boyabat Pirinci adını vermiş:tik:

Keklik
    Söz & Müzik: Anonim

Boyabat Pirinci
    Söz: Mustafa Muslu, Özdemir Erdoğan Müzik: Özdemir Erdoğan Beyaz Giyme
    Söz & Müzik: Anonim Yöre: Bolu
    Drama Köprüsü
    Ne Ağlarsın Benim Zülfü Siyahım
    Söz & Müzik: Aşık Daimi
    Gurbet
    Söz & Müzik: Özdemir Erdoğan
    Hekimoğlu
    Katip Arzuhalim Yaz Yare Böyle (Sivas Ellerinde)
    Söz & Müzik: Pir Sultan Abdal, Aşık Veysel Şatıroğlu
    Uzun İnce Bir Yoldayım
    Söz & Müzik: Aşık Veysel Şatıroğlu
    Hey Onbeşli Onbeşli
    Hüdayda
    Herkes Kendine Benzer
    Söz: Mustafa Muslu Müzik: Özdemir Erdoğan

Özdemir Erdoğan - Boyabat Pirinci (Türküler) 2009 konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Özdemir Erdoğan

Özdemir Erdoğan 17 Haziran 1940 tarihinde İstanbul�da dünyaya geldi. Annesi batı klasik müziği piyanisti ve dayısı keman ve piyano çalan klasik müzik sanatçısıydı. İlk eğitim bu küçük yaşlardan itibaren bu kanallarla alınmıştır. 1940 - 50 arası yıllarının kendine özgü koşulları Özdemir Erdoğan�ın resmi bir sanat eğitimi almasını engelleyen önemli faktörlerden biridir. Diğer bir hususta,...
  2. “anonİm TÜrkÜler” Ve “beste TÜrkÜler”

türkü isimleri türkülerin isimleri türküler türkü ve sözleri repertuarı Abuzer Akbıyık Günümüz bir kısım müzik otoriteleri; sahibi bilinmeyen (anonim) ezgilere “türkü” demektedir. Sahibi belli olan, (söz ve müziğini yapanı bilinen) ezgilere de “beste” denmektedir. Bu tür eserlere bazen de “türkü formunda yazılmış beste” tabiri kullanılmaktadır. Bir başka ifade ile eserin sahibi belli...
  3. Yapilarina GÖre TÜrkÜler

boyuna bak boyuna bak yosmanın yosmanın yapılarına göre türküler çıra çaktım yanmadı türküsünün yöresi çıra çaktım yanmadı yöresi Türkülerin belirli bir şekli yoktur. İki mısralı türküler olabildiği gibi koşma, mani tarzında yahut bentlerle kurulmuş türküler de vardır. Koşma yahut mani olarak bildiğimiz şekiller türkü nağmesiyle söylendiğinde adı geçen şiirlerden ayrılır. Çünkü halk, ezgi...
  4. Rengahenk Türküler Karadut 1-2 (2 CD) 2009

Türkü severlerin büyük beğeni ile dinleyeceği yepyeni bir albüm...Çeşitli sanatçıların söylediği türkelerin yer aldığı albüm 2 cd den oluşuyor... Şimdi albümün tanıtımına geçiyorum :tik: CD 1 : 01. Hacel Obası / Sevcan Orhan 02. Acem Kızı / Halil Yalçıner 03. İp Attım / Sibel Asaduryan 04. Erzurumda Çevirdiler Yolumu / İlyas Ekinci 05. Ben Bu Yıl Yarimden ayrı düşeli / Seda Bingöl...
  5. Edip Akbayram - Türküler yanmaz

kuytu bir köşede bir çiçek küstü döktü yaprağını boynunu büktü Güneşin ak yüzüne bir duman çöktü Bir türkü çığlıkla ateşe düştü Kuytu bir köşede bir çiçek küstü Döktü yaprağını boynunu büktü Şu Sivas’ın elinde sazım çalınmaz Güllerim yandı yüreğim dayanmaz Kararmış yüreğin hiç ışığı olmaz Bilmez misin ki türküler yanmaz Günü gelir sanma hesap sorulmaz Dayanır kapına pir sultan ölmez Şu...

Sayfayı Paylaş