Özdemir Erdoğan - Boyabat Pirinci (Türküler) 2009

Konu, 'Yerli Albüm Tanıtımları' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Kayıt: 28 Kasım 2007

boyabatlı sanatçılar Herkes biliyordur benim Boyabatlı olduğumu Boyabatımın pirinci dünyaca ünlüdür...Usta sanatçı Özdemir Erdoğan'da yeni çıkardığı türkü albümüne Boyabat Pirinci adını vermiş:tik:

Keklik
    Söz & Müzik: Anonim

Boyabat Pirinci Söz: Mustafa Muslu, Özdemir Erdoğan Müzik: Özdemir Erdoğan
    Beyaz Giyme
    Söz & Müzik: Anonim Yöre: Bolu
    Drama Köprüsü
    Ne Ağlarsın Benim Zülfü Siyahım
    Söz & Müzik: Aşık Daimi
    Gurbet
    Söz & Müzik: Özdemir Erdoğan
    Hekimoğlu
    Katip Arzuhalim Yaz Yare Böyle (Sivas Ellerinde)
    Söz & Müzik: Pir Sultan Abdal, Aşık Veysel Şatıroğlu Uzun İnce Bir Yoldayım
    Söz & Müzik: Aşık Veysel Şatıroğlu
    Hey Onbeşli Onbeşli
    Hüdayda
    Herkes Kendine Benzer
    Söz: Mustafa Muslu Müzik: Özdemir Erdoğan

Özdemir Erdoğan - Boyabat Pirinci (Türküler) 2009 konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Yılmaz Erdoğan

yılmaz erdoğanın belçime yazdığı şiir Yılmaz Erdoğan, 1967, Hakkari. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara´da tamamladı. İTÜ İnşaat Mühendisliğini kazandı fakat ağır basan tiyatro tutkusu eğitimini yarıda bırakmasına neden oldu.Tiyatroya Ferhan Şensoy´un 'Nöbetçi Tiyatrosu'nda başladı, daha sonra Levent Kırca´nın 'Olacak O Kadar' adlı televizyon programında başyazar olarak görev yaptı. TRT´de...
  2. Özdemir Erdoğan

Özdemir Erdoğan 17 Haziran 1940 tarihinde İstanbul�da dünyaya geldi. Annesi batı klasik müziği piyanisti ve dayısı keman ve piyano çalan klasik müzik sanatçısıydı. İlk eğitim bu küçük yaşlardan itibaren bu kanallarla alınmıştır. 1940 - 50 arası yıllarının kendine özgü koşulları Özdemir Erdoğan�ın resmi bir sanat eğitimi almasını engelleyen önemli faktörlerden biridir. Diğer bir hususta,...
  3. ''Erdoğan takiyeci''

Yargıtay Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya, AKP’nin kapatılma davasındaki esas hakkındaki görüşünde, Başbakan Tayyip Erdoğan’ı "takiye yapmakla" suçladı. Yalçınkaya’nın görüşündeki çarpıcı ayrıntılar özetle şöyle: Başbakan doğruladı "Erdoğan, önce ’milli görüş gömleğini çıkardım’ demiş, sonra ’siyasete girerken farklı, siyasetten sonra farklı bir yaşam tarzı mı...
  4. Ceylan - Türkülerin Ceylanı 2009

Son günlerde köpegine swaroswki taşlarla yaptırdığı kostümle gündemde olan Ceylan Türkilerin Ceylanı adını verdiği yeni bir albüm piyasaya çıkardı...Şimdi albüm tanıtına geçiyorum arkadaşlar :tik: 01 Ceylan – Arguvana Gidemem 02 Ceylan – Yeminim Var 03 Ceylan – Mardine 04 Ceylan – Saçımın Akına Bakma Sultanım 05 Ceylan – Yetiş 06 Ceylan – Kader Bize Gülecekmiş Ne Zaman 07 Ceylan – Yüksek...
  5. Rengahenk Türküler Karadut 1-2 (2 CD) 2009

Türkü severlerin büyük beğeni ile dinleyeceği yepyeni bir albüm...Çeşitli sanatçıların söylediği türkelerin yer aldığı albüm 2 cd den oluşuyor... Şimdi albümün tanıtımına geçiyorum :tik: CD 1 : 01. Hacel Obası / Sevcan Orhan 02. Acem Kızı / Halil Yalçıner 03. İp Attım / Sibel Asaduryan 04. Erzurumda Çevirdiler Yolumu / İlyas Ekinci 05. Ben Bu Yıl Yarimden ayrı düşeli / Seda Bingöl...

Sayfayı Paylaş