Özdemir Erdoğan - Boyabat Pirinci (Türküler) 2009

Konu, 'Yerli Albüm Tanıtımları' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye

boyabatlı sanatçılar Herkes biliyordur benim Boyabatlı olduğumu Boyabatımın pirinci dünyaca ünlüdür...Usta sanatçı Özdemir Erdoğan'da yeni çıkardığı türkü albümüne Boyabat Pirinci adını vermiş:tik:

Keklik
    Söz & Müzik: Anonim

Boyabat Pirinci
    Söz: Mustafa Muslu, Özdemir Erdoğan Müzik: Özdemir Erdoğan Beyaz Giyme
    Söz & Müzik: Anonim Yöre: Bolu
    Drama Köprüsü
    Ne Ağlarsın Benim Zülfü Siyahım
    Söz & Müzik: Aşık Daimi
    Gurbet
    Söz & Müzik: Özdemir Erdoğan
    Hekimoğlu
    Katip Arzuhalim Yaz Yare Böyle (Sivas Ellerinde)
    Söz & Müzik: Pir Sultan Abdal, Aşık Veysel Şatıroğlu
    Uzun İnce Bir Yoldayım
    Söz & Müzik: Aşık Veysel Şatıroğlu
    Hey Onbeşli Onbeşli
    Hüdayda
    Herkes Kendine Benzer
    Söz: Mustafa Muslu Müzik: Özdemir Erdoğan

Özdemir Erdoğan - Boyabat Pirinci (Türküler) 2009 konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Özdemir Erdoğan

Özdemir Erdoğan 17 Haziran 1940 tarihinde İstanbul�da dünyaya geldi. Annesi batı klasik müziği piyanisti ve dayısı keman ve piyano çalan klasik müzik sanatçısıydı. İlk eğitim bu küçük yaşlardan itibaren bu kanallarla alınmıştır. 1940 - 50 arası yıllarının kendine özgü koşulları Özdemir Erdoğan�ın resmi bir sanat eğitimi almasını engelleyen önemli faktörlerden biridir. Diğer bir hususta,...
  2. “anonİm TÜrkÜler” Ve “beste TÜrkÜler”

türkü isimleri türkülerin isimleri türküler türkü ve sözleri repertuarı Abuzer Akbıyık Günümüz bir kısım müzik otoriteleri; sahibi bilinmeyen (anonim) ezgilere “türkü” demektedir. Sahibi belli olan, (söz ve müziğini yapanı bilinen) ezgilere de “beste” denmektedir. Bu tür eserlere bazen de “türkü formunda yazılmış beste” tabiri kullanılmaktadır. Bir başka ifade ile eserin sahibi belli...
  3. Sinop Boyabat'ta orman yangını...

Sinop'un Boyabat ilçesindeki ormanlık alanda çıkan yangında şu ana kadar 15 dekar alanın zarar gördüğü bildirildi. Edinilen bilgiye göre, Boyabat Orman İşletmesine bağlı Karagiriş beldesi yakınlarındaki ormanlık alanda henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangını kontrol altına alma çalışmaları sürdürülüyor. Sinop Belediyesi ile çevre ilçe belediye itfaiye ekiplerinin müdahale ettiği...
  4. Boyabat Seyahat

boyabat seyahat boyabat otobüs firmaları seyahat otogar boyabata giden otobüs firmaları Firma:Boyabat Seyahat Yön. Kur. Başkanı / Sahibi:Zekeriya Özarslan Genel Müdür:Satılmış Akçan Merkez Adresi:Belediye Sarayı Altı Otogar No:5 Boyabat / Sinop İletişim Bilgileri Tel 1:(368) 315 15 15 Tel 2:(212) 658 13 32 Web:www.boyabatseyahat.com.tr Büyük İstanbul Otogarı Bilgileri İşletme...
  5. Boyabat Şehit Videoları

boyabat şehitleri şehit videoları boyabat şehitliği şehit vidioları vidyoları Bu ülke sizlere minnettardır... Ruhunuz Şad olsun Rahat uyuyun... http://video.google.com/videoplay?docid=2139910000527558558&ei=OWcESaKnE4Kw2gK08ewN&q
  6. Yılmaz Erdoğan ve eşi Belçim Bilgin Erdoğan'a çirkin iftira

belçim bilgin pkk İnternet iftiracısı hesap verecek OYUNCU Yılmaz Erdoğan ve eşi Belçim Bilgin Erdoğan'ın terör örgütü PKK'yı desteklediklerini ileri süren bir videonun Youtube'ta yayınlanması ve e-posta yoluyla gönderilmesi üzerine polis araştırma başlattı. E-postaları gönderenin tespiti için görevlendirilen İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Ar-Ge Bilişim Suçları Büro...
  7. Boyabat Hakkında Herşey

boyabat hakkında boyabatı tanıyalım sinop boyabat sınop Evet melişlerim şimdide Pasi'nin Boyabatını tanıyalım :) Ben Boyabatlıyım diye demiyorum ama Sinop'un en şirin en güzel ilçesidir Boyabat :tik: Gidip görmek nasip olursa bana eminim bana hak vericeksiniz :) Boyabat ve çevresi eski bir yerleşim yeri olmakla birlikte İlçe M.Ö. 600 yıllarında kurulmuş olup, şehrin eski adı...
  8. Rengahenk Türküler Karadut 1-2 (2 CD) 2009

Türkü severlerin büyük beğeni ile dinleyeceği yepyeni bir albüm...Çeşitli sanatçıların söylediği türkelerin yer aldığı albüm 2 cd den oluşuyor... Şimdi albümün tanıtımına geçiyorum :tik: CD 1 : 01. Hacel Obası / Sevcan Orhan 02. Acem Kızı / Halil Yalçıner 03. İp Attım / Sibel Asaduryan 04. Erzurumda Çevirdiler Yolumu / İlyas Ekinci 05. Ben Bu Yıl Yarimden ayrı düşeli / Seda Bingöl...
  9. Özdemir Erdoğan'dan Tarkan'la İlgili Şok Açıklamalar!

tarkan haberleri, tarkan hakkında, özdemir erdoğan Sevgili melekler, yılların eskitemediği usta sanatılarımızdan Özdemir Erdoğan, Yeni Aktüel Dergisi'ne verdiği röportajda ilginç açıklamalrda bulundu. Tarkan ile ilgili de konuşan Erdoğan bakalım neler söylemiş... Özdemir Erdoğan, Yeni Aktüel dergisinden Arda Uskan'a konuştu: “Dünya starı olmam için Amerikalıların yaptığı teklifi 'Ben...
  10. Yılmaz Erdoğan-Belçim Bilgin Erdoğan Boşanıyor mu?

yılmaz erdoğan, belçim bilgin erdoğan, yılmaz erdoğan haberleri Uzun zamandır ayrılık iddialarıyla gündemden düşmeyen ünlü oyuncu Belçim Bilgin ve eşi Yılmaz Erdoğan çift, Bilgin’in Instagram hesabından paylaştığı fotoğrafla adeta çıkan haberlere yanıt verdi. Başarılı oyuncu, eşi Yılmaz Erdoğan’a çekilmiş pozlarının bulunduğu paylaşımın altına şu notu düştü:”8 yıl önce, güzel...

Sayfayı Paylaş