gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Özel Dedektiflik Bürosunu kim buldu, özel dedektifliğin icadı

Konu, 'icatlar ve buluşlar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

ilk özel dedektif kim, özel dedektiflik bürosu nasıl bulundu, özel dedektiflik bürosu ne zaman kuruldu, ve merak ettiğiniz herşey bu yazımızda!

Özel dedektifliğin tarihçesi hakkında bilgiler edinmek isteyen Melek'ler, sizleri böyle alalım :)

“Bureaudes Renseignments au Service des Interes Prives” adıyla 1833 yılında, Paris’te eski emniyet görevlilerinden Eugene François Vidocq tarafından kuruldu. Önceleri iyi giden işler, Vidocq’un müşterilerinden birine saldırıp, 50 frank manevi, 60 frank da maddi tazminat ödemeye mahkûm edilmesiyle bozuldu. Birkaç yıl sonra büro, hükümetin yoğun baskısı üzerine kapatıldı.

Özel Dedektiflik Bürosunu kim buldu, özel dedektifliğin icadı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Dedektiflik Sözleşmesi

Dedektiflik Sözleşmesi

DEDEKTİFLİK SÖZLEŞMESİ Bu iş akdi...................(bundan sonra başvurulan olarak anılacaktır) ile................................ (bundan sonra başvuran olarak anılacaktır) arasında imzalanmıştır. Başvuran tarafından yapılması istenen işin konusu...........(araştırma/takip/delil toplama/kayıp oto/kişi araştırılması vb) dur. 1.) Bu iş akdi (1) asıl başvurulan, (1) asıl başvuranda kalmak...
  2. Mıknatısı kim buldu, mıknatısın icadı

Mıknatısı kim buldu, mıknatısın icadı

mıknatısı kim buldu mıknatısı kim icat etti mıknatısın icadı Bu yazı: Mıknatısı kim buldu, mıknatısın icadı içerik kısaca.. mıknatıs ne zaman bulundu, mıknatıs hangi tarihte bulundu, mıknatısı kim ne zaman buldu hakkında merak edilen bilgileri içermektedir. Sevgili Melek'ler, eminim sizde benim gibi, küçükken mıknatısın çekim gücüna anlam veremeden oldukça merak etmişsinizdir:) Küçükken...
  3. Sabunu kim buldu, sabunun icadı

Sabunu kim buldu, sabunun icadı

sabunu ilk kim buldu sabunu kim buldu sabun ne zaman icat edildi icat etti Bu yazı: Sabunu kim buldu, sabunun icadı içerik kısaca.. Sabunu ilk kim buldu, Sabun ne zaman icat edildi, Sabun nasıl bulundu hakkında bilgiler içermektedir. Hijyen açısından oldukça önemli bir rol oynayan sabunun tarihçesini hiç merak ettiniz mi Melek'ler? O halde buyrun kızlar:) Sabunu ilk kim buldu, Sabun ne...
  4. Boşanma,Dedektif

Boşanma,Dedektif

özel dedektiklik hakkında sizler ile bir deneyimimi paylaşmak istiyorum; sevgilim ile 2 yıllık bir birlikteliğimiz vardı çoğu zaman kavga edip ayrılsakda önümüzdeki yıl için evlilik planları yapıyorduk birlikte yaşıyoduk bu yaz iş için şehir dışına çıkmam gerekti 10 gün istanbul dışında bulundum eve döndüğüm zaman evi toplayıp temizlik yapmaya başladım yatak odasında camın dışında kirli bir...
  5. Dedektif,Boşanma

Dedektif,Boşanma

özel dedektiklik hakkında sizler ile bir deneyimimi paylaşmak istiyorum; sevgilim ile 2 yıllık bir birlikteliğimiz vardı çoğu zaman kavga edip ayrılsakda önümüzdeki yıl için evlilik planları yapıyorduk birlikte yaşıyoduk bu yaz iş için şehir dışına çıkmam gerekti 10 gün istanbul dışında bulundum eve döndüğüm zaman evi toplayıp temizlik yapmaya başladım yatak odasında camın dışında kirli bir...

Sayfayı Paylaş