gebe
  1. BöğüRTLen

BöğüRTLen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Özel günlerde iyi hissedin

Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında BöğüRTLen tarafından paylaşıldı.

Regl dönemlerinde genelde kadınlar kendilerini kötü hissederler.Gergin ruh hali, halsizlik, yorgunluk, stres gibi faktörler kadınların bu dönemlerini kabusa dönüştürür.
    Ancak Clara Amram’ın yazdığı Clarita’s Way adlı kitaptaki önerilerle artık çok daha rahat ve huzurlu bir regl dönemi geçirebilirsiniz. İşte bu dönemde dikkat edilmesi gerekenler:

• Erken yatıp erken kalkmaya çalışın.
    • Uyandıktan ve yüzünüz de yıkadıktan sonra dilinizi de yıkamayı unutmayın.
    • Kahvaltıda bir tabak taze meyve yiyin.
    • Her gün en az 5 öğün taze gıda yiyin.
    • Kahve ya da koyu çayları daha az içmeye ya da içmemeye çalışın.
    • Alkol miktarını sınırlandırın.
    • Şiddet dolu filmler izlemeyin.
    • Derin derin nefes alın.
    • Gülün, gülmek stresle mücadele etmenin en iyi youdur.
    • Açık havada mümkün olduğunca çok zaman geçirin.
    • Adet öncesi şişkinlik yapan gıdalardan uzak durun.
    • Her türlü gazlı içeceklerden uzak durmanızda fayda var.
    • Günlük süt ürünleri, tuz ve maya tüketiminizi azaltın.
    • Eğer migren kaynaklı baş ağrınız varsa çikolata, şarap, kahve, sert peynir, bol mayalı yiyecekler, portakal ve domates kesinlikle yemeyin.
    hurriyet

Özel günlerde iyi hissedin konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Düşünce Gücüyle Kendinizi Daha İyi Hissedin

Düşünce Gücüyle Kendinizi Daha İyi Hissedin

DÜŞÜNCE GÜCÜYLE KENDİNİZİ DAHA İYİ HİSSEDİN! Yazan: Füsun Saka Günümüz dünyasında, insanların en büyük sorunlardan biri, duygusal dünyasındaki çalkantıları dindirememesi ve umutsuzluğu çok sık yaşaması. Oysa, ruh sağlığını da olumlu etkileyen, “iyi düşünme” yetisi birçok hastalığı önlediği gibi, varolan hastalıkların iyileşmesini sağlıyor, hatta kimi tümörleri bile küçültebiliyor. Bu...
  2. bunlar özel günlerim...

bunlar özel günlerim...

14 aralık oğlumun canımın doğum günü, 20 haziran evlilik yıl dönümüz, 28 haziran doğum günüm arkadaşlarım...
  3. Özel Günlerinize Özel Elbiseler

Özel Günlerinize Özel Elbiseler

Katılacağınız bir davet,mezunuyet balosu yada sizin için çok özel bir gecede giyebileceğiniz harika modellere yer veriyorum Meleklerim. Şıklığın ve zerafetin çok güzel anlatıldı bu modellerden de anlaşılıyor zaten.Hepsi birbirinden hoş...Sade ve şık olmanızı sağlayacak harika elbiseleri sizlere sunuyorum... Size yakışan rengide seçtikten sonra özel günlerinizin en gözdesi siz olacaksınız;)...
  4. Sevgililer gününe özel çalışmalarım..

Sevgililer gününe özel çalışmalarım..

Bayanlar inanırmısınız sabahtan beri sevgililer günü için bir taslak hazırlıyorum yarınki restaurant menülerinde kullanılacak .. Okadar çok yaptım ki tam 29 adet :D içlerinden beğendıklerımı sizler de paylaşmak istedim .. Fakat menü olarak deilde kullandığım resimleri :D
  5. özel günlere özel çikolata sepeti

özel günlere özel çikolata sepeti

Herkese merhaba, özel günlerde sevdiklerinizşe göndermek için deneyebileceğiniz çikolata sepeti hediyelerini inceletin lütfen

Sayfayı Paylaş