gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Özetle Isaac Newton'ın Hayat Öyküsü

Konu, 'Kim Kimdir ?' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Özet Bilgi Isaac Newton

Isaac Newton Özet

Sevgili melekler, hayatıyla ilgili detaylar paylaştığımız Isaac Newton özet bilgilerle hayat öyküsünü kısaca öğrenmek isteyen meleklerimizi ve sayın misafirlerimizi sayfamıza davet ediyoruz..

İngiliz fizikçi, matematikçi, astronom, mucit, filozof, ilahiyatçı Isaac Newton,1643 yılında doğmuştur.1687’de yayınlanan kitabı Philosophiæ Naturalis Principia Mathematica, klasik mekaniğin temelini yaratmıştır ve tarihte en önemli bilimsel kitaplardan biridir. Bu çalışmasında Newton evrensel kütle çekimini ve hareketin üç kanununu ortaya koymuş ve sonraki üç yüzyıl boyunca bu bakış açısı bilim dünyasına egemen olmuştur. Newton dünyadaki nesnelerin hareketleri ile gökyüzündeki nesnelerin aynı doğal yasalar ile yönetildiklerini kendi kütle çekim kanunu ile Kepler’in gezegen hareketleri kanunu arasındaki tutarlılıklar ile göstermiştir. Newton ilk yansıtmalı teleskobu geliştirmiş, beyaz ışığın bir prizmaya tutulduğunda farklı renklerden bir tayf yaratması gözlemi sonucu bir renk kuramı oluşturmuştur.

Newton bilim adamları tarafından tarihin en etkili insanlarından biri kabul edilmektedir.

2. melşh

melşh Forum Okuru

/: yaaa ama bu deil tam cavap

3. zahide begüm

zahide begüm Forum Okuru

çok iyi ama işime pek yaramadı biraz tuhaf gibi sanki arastırma ödevime yardım cı olmadı ilgililere saygılarımı sunarım :/

4. ALEER

ALEER Forum Okuru

bence güzel saYILIR

5. karamela sepetim

karamela sepetim Forum Okuru

6. misafir kız

misafir kız Forum Okuru

harikaaaaaaaaa.çok teşekkürler

7. ece alp

ece alp Forum Okuru

çok kısa işime yaramaz

8. rümeysa ayşe solak

rümeysa ayşe solak Forum Okuru

9. prensesbusra3531

prensesbusra3531 Forum Okuru

Özetle Isaac Newton'ın Hayat Öyküsü konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Acı Hayat Dizi Özetleri

Acı Hayat Dizi Özetleri

acı hayat ender kosovalı kavgası acı hayat kosovalı ender kavgası 2.BÖLÜM ÖZETİ... Mehmet , Nermin’i ve patronu Ender’i aynı arabada görünce çılgına döner. Nermin, derdini bir türlü Mehmet’e anlatamaz ve yıkılır. Büyük aşkın üstüne Ender’in gölgesi düşmeye başlar. Ender, başladığı oyunu devam ettirmeye çalışırken hiç beklemediği bir tepkiyle karşılaşır ve şok olur. Hasan’ın define sevdası...
  2. Hayatın özeti 13 satırda

Hayatın özeti 13 satırda

melek hiç kimdir Hayatın gerçekleri,hayatı anlanlandırmaya dair güzel 13 satır okumaya değer meleklerim. 1. Seni sen olduğun için değil, seninle birlikte olduğumda ben olduğum için seviyorum. 2. Hiç kimse gözyaşlarını haketmez, onlara layık olan kişi ise seni ağlatmaz. 3. Sen istediğinde sana aşık olmaması, sana aşık olmadığı anlamına gelmez. 4. Gerçek arkadaş, elini tutan, kalbine...
  3. ahmet yesevinin hayatı özet

ahmet yesevinin hayatı özet

kızalr ahmet yesevinin hayatı özet bilgileri lazım bana
  4. edison kısa hayat özeti

edison kısa hayat özeti

lütfen kısa bir hayat özeti olsun...teşekkürler
  5. Isaac Newton Hayatı İle İlgili Bilgiler Biyografisi

Isaac Newton Hayatı İle İlgili Bilgiler Biyografisi

Isaac Newton Kimdir Isaac Newton Hakkında Bilgi İcat ve buluşlar içinde evrensel çekim yasasını keşfeden fizikçi Isaac Newton Kimdir merak eden meleklerimize ve sayın misafirlerimize Isaac Newton Hakkında Bilgi sunuyoruz. ( Albert Einstein hayatı hakkında bilgileri de buradan inceleyebilirsiniz ) Isaac Newton, 4 Ocak 1642'de, Noel gününde bir İngiliz çiftçi ailesinin çocuğu olarak...

Sayfayı Paylaş