gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

ÖzLeM

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Özlem… İlk özlem ana rahmine düştüğümüz anda başlar.. dışarıdaki hayata çıkma çabasıyla… farkında olmadan neyi özlediğimizi bilmeden ilk kalp atışlarımızla bedenimizin ruhumuzun içine yerleşendir özlem.. Bir ana anne sıcaklığına duyulandır özlem ….masum, çaresiz, sadece beklenmez mi? Sıcak kollarında, sıcak bir nefesle uykuya dalmayı küçük beden.. İlk adım atışlar, ilk kelimeler, etrafı dünyayı tanıma telaşıdır özlem..Bizi nelerin beklediğini bilmeden büyüme telaşıdır… Evcilik oynamaya.. koşmaya arkadaşadır özlem..
    Özlem..
    İlk gençlik hayallerimizedir.. Bir masum mektuba.. bir bakışadır.. kaçamak el tutuşlara aşk oyunlarınadır.. oyunu ne olduğunu… dokunmanın acısını zevkini bilmeden.. Bir cafe de oturmayadır özlem.. kalp atışlarına mahçup bakışlara… okul kırmaya aşk uğruna…Sevgiyedir.. kalbimizi henüz keşfetmeden.. sevdayı henüz bilmeden..

Özlem…
    Çocukluk, gençlik özlemini özlemeye özlem.. O masum sonu mutlu biten özlemler.. Çocukken bir çikolataya özlem..bayramlarda bir kırmızı pabuça duyulan özlem… alınca mutlu olunan.. hoyrat gençlikte aşka özlem… bir bakışta bir gülüşte kalbi durduran…. Sonsuzluk.. işte bu dedirten..

Özlem..
    En mutlu özlem… sonu olan.. sonu özlediğinle biten.. varışı sevdan olan özlemler..

Özlem
    Ya gelmeyeceğini, gelemeyeceğini bildiğine özlem… ya orada olduğunu bildiğin ses vermeyene özlem…. Ya özlemekten korkana özlem… ya yaşamaktan korkana özlem.. ya düşlere özlem.. ya yarını olmayacak aşklara özlem.. gideceğini bilerek sevilene özlem.. Yaşanamayacaklara özlem… İşte sonu olmayan özlem.. İşte vazgeçilemeyen özlem.. işte çaresiz bekleyişe özlem.. İnsanın içini acıtan… boşlukta yaşanan özlemler… Peki var mı bu özlemin sonu…? biter mi….? bu özlem.. Söz verirsin kendine özlemeyeceğim diye… tutulur mu bu söz…..? Kalbindeki özleme söz geçer mi……?

Özlem sevgidir…
    Özlem güçtür..
    Özlem varoluştur.
    Özlem sevdandır..
    Özlem bekleyiştir…
    Özlem içindeki acıdır..
    Özlem özlememeyi hasrettir..
    Özlem özlemeyeni özlemektir..
    Özlem özleyeni özlemektir…
    Özlem gelemem diyeni bekleme güçüdür..
    Özlem gidene ağıttır..
    Özlem sevdana söz vermektir..
    Özlem kalbine söz geçirememektir.
    Özlem kaçış değil var oluştur…
    Özlem çaresizlik değil çaredir..
    Özlem vazgeçmemektir.
    Özlem kelimelerin yetersiz kaldığı andır.
    Özlem sessizliğin çığlığıdır..
    Özlem yaşamındır..
    Özlem gelmeyeceğini bilerek bekleyebilmektir.
    Özlem siyah gecelerde siyahın izi kalabilmektir..
    Ve artık..
    Özlem....

Nedir Özlem , Ne Demektir ?
    Yorum Sizin ..

ÖzLeM konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. özlem msjları

özlem msjları

özlem msjları Akşamın matem rengine büründüğü saatte gökyüzündeki kandiller tek, tek yanmaya başladığında içimde sessiz bir çığlık... Özlemeyi özledim. Özlemeye değer ne kaldıysa... Yalnızlık gecelerin, Ümit bekleyenlerin, Hayal çaresizlerin, Yağmur sokakların,...
  2. Özlem Tur

Özlem Tur

özlem turizm özlem tur Firma:Özlem Tur Yön. Kur. Başkanı / Sahibi:Bülent Özel Genel Müdür:Fikret Özel Firma Temsilcisi:Bahri Yakak Merkez Adresi:Büyük İstanbul Otogarı No:97 Bayrampaşa / İst. İletişim Bilgileri Tel 1:(212) 658 13 44-45 Tel 2:(212) 658 13 46-47 Faks:(212) 658 01 10 Web:www.ozlemtur.com Büyük İstanbul Otogarı Bilgileri İşletme Yetkilisi:Bahri Yakak Peron No:96-97...
  3. Özlem mektubu

Özlem mektubu

Sevgilim Sen gideli kaç saat oldu ? Kaç gün geçti, kaç hafta..? Saymadım.. Bana yüzyıllar geçmiş gibi geliyor. Son anda sen giderken gözlerinin buğusunu bıraktın.. Şimdi sis içinde bütün dünya. Çiçekler gözyaşlarımı içti, sen onları kırağı sanırsın, çiy sanırsın.. oysa hepsi benim gözyaşlarımla ıslak.. Sevgilim özlüyorum seni.. Bir balta indirildi, içimden bir ağaç köküyle devrildi....
  4. özlem!!!!!

özlem!!!!!

Özlem… İlk özlem ana rahmine düştüğümüz anda başlar.. dışarıdaki hayata çıkma çabasıyla… farkında olmadan neyi özlediğimizi bilmeden ilk kalp atışlarımızla bedenimizin ruhumuzun içine yerleşendir özlem.. Bir ana anne sıcaklığına duyulandır özlem ….masum, çaresiz, sadece beklenmez mi? Sıcak kollarında, sıcak bir nefesle uykuya dalmayı küçük beden.. İlk adım atışlar, ilk kelimeler, etrafı...
  5. özleme dair.......

özleme dair.......

Yüreğimi sıkıştıran bu kesif hüzün, belki de terketmişlere özgü gizli bir terkedilme duygusudur. Özledim seni... Ayrılık yüreğimi karıncalandırıyor nicedir... Beynimi uyuşturuyor özlemin... Çok sık birlikte olamasak bile benimle olduğunu bilmenin bunca yıl içimi nasıl ısıttığını yeni yeni anlıyorum. Yokluğun, hatırlandıkça yüreğime saplanan bir sızı olmaktan çıkıp mütemadi bir...

Sayfayı Paylaş