gebe
  1. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

ÖzlÜ Bir Dua

Konu, 'Dua Ayetler Hadis' kısmında nisan tarafından paylaşıldı.

ÖZLÜ BİR DUA
    Ya Rabbi!

Eğer imanıma bir şüphe girmiş ben de ondan tövbe etmemişsem ihlasla derim ki : Allah'tan başka yaratıcı yok, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.
    Ya Rabbi!

Eğer bilmeden Müslümanlığıma küfür karıştırmışsam, derim ki: Allah birdir, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.
    Ya Rabbi!

Eğer Allah'ı birlememe şirk girmişse, ben de bunun farkında değilsem ihlasla derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.
    Ya Rabbi!

Eğer bilmeden seni tanımamda yanlışım varsa derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.
    Ya Rabbi!

Eğer bilmeden amelime riya ve kendimi beğenme duyguları karışmışsa derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.
    Ya Rabbi!

Eğer farkında olmadan kalbime küçük ve büyük günahların fitnesi girmişse derim ki: Allah bir, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.
    Ya Rabbi!

İmanımı gönülden tazeleyerek, ihlasla derim ki: Allah'tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) Allah'ın Resulüdür.
    Ey diri olan!
    Ey ebedi var olan!
    Ey izzet ve ikram sahibi olan!
    Ey gücün, şerefin ve büyüklüğün sahibi olan Allah'ım!
    Halimi düzelt, işlerimi güzelleştir, beni bela ve fakirliğin acılarından koru, düşmanların şerrinden, şeytanın aldatmasından, nefsin arzularından, saptıranların saptırmasından beni koru ey Rabbim!
    Ya Rabbi!

Beni çok ibadet eden salihlerden ve şükreden zenginlerden eyle… dini ve dünyevi bütün işlerimi düzene koy. Hayırlı nimetlerimi sonuna erdir.
    Ya Rabbi!
    Ömrümün son zamanlarında, ölüm anında kalbimi ve dilimi imanla doldur. Bana son anda; şehadet ederim ki, Allah birdir ve yine şehadet ederim ki, Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi ve sellem) O'nun elçisidir demeyi nasip et.

ALINTI

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: ÖzlÜ Bir Dua
    amin.amin.amin cümlemize inşallah emeğine sağlık

ÖzlÜ Bir Dua konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. bir dua...

bir dua...

Ey her şeyin var edicisi, Ey her varın, her varlığın yegane sahibi! Dilimizdeki düğümü çöz. Göğsümüzdeki SIKINTIYI gider. Bizi imanın esenlik bağışlayan yurdundan ayırma. Bizi salihlerden kıl. Bizi iyiliğin, erdemin, güzelliğin ve direnişin ışıltılarıyla donat. Bizi ışıksız, azıksız bırakma. Elimizi kötülükten, dilimizi kirden, dimağımızı kötürümleşmekten,...
  2. özel bir dua

özel bir dua

BANA ÖYLE BİR GÖNÜL VER Kİ: Bir kuruluşun tepe noktasında yetkili olsam bile, bunu asla başka şekilde kullanmamalıyım. Günlük yaşamda "ben" yerine, daha çok "sen" sözcüğünü kullanabileyim... BANA ÖYLE BİR SEVGİ VER Kİ: Sonsuz bir hazine gibi bitmesin, çoğalsın daha da sevdikçe, doldursun sarsın çevremi. Hatta düşmanlarımı da sevebileyim... BANA ÖYLE BİR...
  3. ramazan ayında her güne ait kısa ve özlü dualar

ramazan ayında her güne ait kısa ve özlü dualar

kısa ve özlü dualar Sevgili melekler İşte ramazan ayı boyunca her güne bir dua...Allah dualarınızı kabul etsin... Aşağıdaki büyük fazilet ve sevapları olduğu bildirilen duaları, İbn-i Abbas Resulullah’tan (s.a.v) nakletmiştir: دعاء اليوم الاول: اللهمَ اجْعلْ صِيامي فيه صِيام الصّائِمينَ وقيامي فيهِ قيامَ القائِمينَ ونَبّهْني فيهِ عن نَومَةِ الغافِلينَ وهَبْ لي جُرمي فيهِ يا الهَ...
  4. bir dua lütfen

bir dua lütfen

arkadaşlar merhaba; insanın bazen sadece duaya ihtiyacı olabilir. bizimde sizlerin ve herkesin duasına ihtiyacımız var. görümcem 33 yaşında ve 8 aylık hamile aynı zamanda kalp hastası. şuan 2. hamileliği birinci hamileliğinde kalp hastalığı ortaya çıktı. kalbinde pille yaşıyor. 2. hamileliği kesinlikle yasaktı ama 13 yıl sonra tekrar hamile kaldı, kendi canı pahasına bebeğini aldırmak...

Sayfayı Paylaş