gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Ozon tabakası neden delindi ?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Ozon tabakasının delinme sebeplerini merak ediyorum.Bildiğim ozona zarar veren gazların havaya bırakılması. Hatta şimdi deodorantlar ona göre yapılıyor ve üzerinde ozon zararsız yazıyor. Peki ya diğer sebepler neler ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Atmosferdeki ozonun yaklaşık %90'ı yeryüzünden itibaren 10-40 km. arası yükseklikte ve stratosfer tabakasında bulunur. Bu bölgedeki ozonun özelliği; tüm canlı varlıkları, doğal kaynakları ve tarımsal ürünleri olumsuz yönde etkileyen ultraviole (UV) ışınlarını absorbe etmesidir.
    Çeşitli amaçlar için üretilen kloroflorokarbonlar (CFC) ozon tabakasını inceltmekte, bunun sonucunda çevre ve insan sağlığı olumsuz etkilenmektedir.

Ozon tabakasının incelmesine sebep olan ve kloroflorokarbon ihtiva eden maddelerin başında klor türevleri, plastik köpükler (strafor), spreyler, aerasoller ve yangın söndürücüler gelmektedir.

Ozon tabakası neden delindi ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Delimiyim neyim...

Delimiyim neyim...

Ben ne kadar sussam, sen ne kadar duyarsın? Yoksun!... Kıvranıyorum! Yüzümde bıraktığın o son tebessümle karışıyorum gecenin en deli vaktine! Sözümde bıraktığın o son hecenle kurutuyorum tüm cümleleri! Sensizlik bu, senden önce iniyor her bir hücreme... İçimde bıraktığın o tek geceyle ürkütüyorum ömrümü! ... Gece bu, ömürden önce inliyor bu vakitlerde... Gidip de gelmeyecek, gelip de...
  2. Ozon yağı neden yapılır

Ozon yağı neden yapılır

Ozan yağı neden yapılır ve bileşenleri nelerdir teşekkürler.
  3. Gözyaşı Film Tabakası Ne Demektir?

Gözyaşı Film Tabakası Ne Demektir?

Normalde, göz, gözyaşı ile sürekli yıkanır. Gözyaşı, gözün nemli ve rahat kalmasını sağlar. Bazen gözyaşı yeterli miktarda üretilemez. Bazen de gözyaşı kalitesi bozulmuştur gözü yeterince ıslatamaz . Bu durum “kuru göz” olarak bilinir. Gözlerimizde gözyaşı üretimi için iki yöntem mevcuttur. İlki devamlı olarak göz ıslanmasını sağlayan yavaş ve sabit gözyaşı salınımı ikincisi ise ağlama, göze...
  4. Ozon tedavisinin yararları nelerdir?

Ozon tedavisinin yararları nelerdir?

Ozon terapinin bilimsel olarak kanıtlamış olan, fiziksel sorunlarımıza en temelden getirdiği çözümler sonucunda, ilk bir kaç seans dan sonra dahi görebileceğiniz olumlu ve pratik etkilerden bazılarını şöyle sıralayabiliriz; – Hücre ve dokulara giden kan dolaşımı artar. – Deri de artan kan dolaşımı ile birlikte cilt yenilenir, temiz ve pürüzsüz görünüm sağlanır. – Bağışıklık sistemini...
  5. Ozon yağının cilde faydaları nelerdir?

Ozon yağının cilde faydaları nelerdir?

Cildinize gençlik katmak ve güzelleşmek istiyorsanız ozon yağını görmemezlikten gelemezsiniz. Birçok kişi ozonlanmış cilt bakım ürünleri sayesinde kendi vücudunda devrim niteliğinde değişimler yapıyor. Aşağıda faydalarını okuduğunuzda mutlaka size uygun bir çözüm olduğunu göreceksiniz. Günümüzde zaten ozonoterpi (ozon tedavisi) birçok merkezde sağlık açısından hizmet etmektedir. Buradan...

Sayfayı Paylaş