Ozon Yağı

aysem73

Yeni Üye
Üye
Ozon Yağı
Faydaları saymakla bitmez aslında. Çünkü içeriğinde sadece Zeytinyağ ve Ozon var...

3 tane Oksijen atomunun birleşmesidir Ozon. Kısaca, doğadaki ozon gazı sayesinde yaşıyoruz denebilir :)
İnsan sağlığına zarar vermeyen tek sterilizasyon gazıdır. Ve 1800'lü yıllardan itibaren de tedavi amacıyla kullanılmaya başlanmış...

Ozon Yağı, Zeytinyağı'na belli aralıklarla ve düzenli olarak ozon gazı verilmesi ile oluşur. Bir süre sonra zeytinyağı ozon'u bünyesine hapseder ve jel kıvamına gelir. Ve bu jeli cildinizdeki tüm yara, yara izi, güneş lekesi, sivilce, gözaltı kırışıklıkları, masaj yoluyla selülitlere, sedef-egzama rahatsızlıkları da dahil olmak üzere tüm cilt problemlerinde ve cilt bakımında kullanabilirsiniz. Sürdüğünüz bölgeye Oksijen vererek o bölgedeki hücrenin yenilenmesini sağlar.

Mesela ; Cildinizi derinlemesine fırçalayarak temizlediniz. Ardından ozon yağını sürün ve 15-20 dak bekleyin. Cilt gözenekleri açık olduğundan direkt hücrelere girecek ve tedavi edecektir. Ardından yıkayarak maskenizi, kreminizi sürebilirsiniz.

Ozon Yağı'nın kendine has bir kokusu vardır. Biraz nahoş olabilir :) Ama nahoş olması ozon'u barındırdığı içindir. Eğer hiçbir koku yoksa anlayın ki içinde yeterince ozon yok. Dolayısıyla sadece zeytinyağ sürmüş olursunuz. Tabii ki zeytinyağ da iyidir ama Oksijenin vereceği tedavi edici özelliği veremez.

Karma veya yağlı cilt sahibi insanların 'benim cildim zaten yağlı, bir de yağ mı süreceğim' şeklindeki yorumlarını duyuyorum çoğu zaman. Ozon yağı, cildi yağlandırmaz, hücrelerin yenilenmesini sağlar...

Ekli dosyalar

• 2.JPG
    2.JPG
    69,8 KB · Görüntüleme: 0
Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri