gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Öztürk Serengil Kimdir?

Konu, 'Kim Kimdir ?' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

öztürk serengil, kimdir, hayatı, biyografisi, başarıları, ile ilgili bilgiler burada melekler

Sevgili melekler,
    70'li yılların unutulmaz aktörlerinden Öztürk Serengil'in hayatı ile ilgili ayrıntılar şöyle;

2 Mayıs 1930 yılında Artvin'de doğdu.

Öğretmen Turgut Beyin oğlu olarak Artvin'de doğdu. Lise ikinci sınıftan sonra öğrenimini bırakarak 1953'te Oğlum Edvard adlı oyunla sanat hayatına başladı. 1958'de Oda Tiyatrosu, 1959'da İstanbul Şehir Tiyatrosu'nda sahneye çıktı. 1950'li yılların başlarında Babıali'de ressamlık yaptı. 3. Kat Cinayeti filmiyle sinema oyunculuğuna başladı. İlk dönemlerde 142 filmde ‘kötü adam' tiplemesi yapan ve daha sonra da argolu komedilerin değişmez oyuncusu olan Serengil, 300'e yakın filmde rol aldı. Adanalı Tayfur tiplemesi ile ün yaptı. 1966'da sinema oyunculuğunun yanı sıra sahneye de çıkarak şovmenlik yapmaya başladı.

Televizyonda Gülünüz Güldürünüz adlı yarışma programını hazırladı ve sundu. Bu yarışma sayesinde birçok kişi sahne ve sinema dünyasına adım attı. Çeşitli tv dizilerinde rol aldı. Politik güldürü tarzında çeşitli 45'lik plaklar yaptı. Bir de özeleştirisini yaptığı Yeşilçam'ı Benden Sorun adlı kitabı yayınlandı.

Dört kez evlendi. Ses sanatçısı Seren Serengil, Öztürk Serengil'in kızıdır. 11 Ocak 1999 tarihinde İstanbul-Kozyatağı'ndaki evinde 69 yaşında öldü.

Oynadığı Filmlerden Bazıları Şunlardır ;

İki Aşk Arasında
    Kötü Tohum, Badem Şekeri
    Ne Şeker Şey
    Adanalı Tayfur
    Abidik Gubidik
    Cezmi Bond
    Şepkemin Altındayım
    Yaşamak Ne Güzel Şey
    Hamsi Nuri, Çulsuz Ali
    Babanın Evlatları
    Adana Urfa Bankası
    İmparator

Öztürk Serengil Kimdir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Selen Öztürk (Gülfem Hatun) kimdir

Selen Öztürk (Gülfem Hatun) kimdir

Muhteşem yüzyıl, Muhteşem yüzyıl kanuni, Muhteşem yüzyıl hürrem sultan, Muhteşem yüzyıl gülfem hatun, gülfem hatun kimdir, kanuni sultan süleymanın ilk eşi,Selen Öztürk kimdir, Selen Öztürk resimleri Muhteşem Yüzyıl dizisinde Kanuni Sultan Süleyman'ın ilk eşi Gülfem Hatun'u canlandıran Selen Öztürk hakkında bilgi kızlar... 23 temmuz 1980 tarihinde İzmir’de doğmuştur. Hacettepe...
  2. Seren Serengil Kimdir?

Seren Serengil Kimdir?

seren serengil, kimdir, hayatı, biyografisi, başarıları, ile ilgili bilgiler burada melekler Sevgili melekler, Merhum Öztürk Serengil'in kızı olan Seren Serengil'in hayatı ile ilgili ayrıntılar şöyle; 1971 İstanbul 1971 yılında İstanbul'da dünyaya gelen Seren ünlü sinema sanatçısı Öztürk Serengil 'in kızıdır. 16 yaşında sahne hayatına atılan Seren'i Türkiye ilk olarak 1980'li yıllarda...
  3. Seren Serengil Kimdir, Resimleri ve dahası burada

Seren Serengil Kimdir, Resimleri ve dahası burada

Seren Serengil Biyografisi Seren Serengil Hayatı ve Fotoları Türk sinema sanatçısı olan Öztürk Serengil'in kızı Seren Serengil kimdir bu yazımızda bilgi ediniyor ve Seren Serengil biyografisi bilgileri paylaşıyoruz. Ayrıca, Seren Serengil resimleri de ekliyoruz konumuza Melek'ler. Şarkıcı ve oyuncu Seren Serengil 6 Nisan 1977 tarihinde doğdu. Ünlü sinema sanatçısı Öztürk Serengil 'in...
  4. İşte Benim Stilim Zeynep Öztürk kimdir?

İşte Benim Stilim Zeynep Öztürk kimdir?

Zeynep Öztürk kaç yaşında? İşte Benim Stilim yarışmasının dikkat çeken yarışmacılarından olan Zeynep Öztürk Etiler'de kendi butiğini işletiyor. Sakin mizacı ile dikkat çeken Zeynep Öztürk kendi butiğinden giyiniyor. 31 yaşında olan Zeynep Öztürk ileride iyi bir modacı olmak istiyor. Burnunda estetik olan Zeynep Öztürk önceki yıllarda hergün alışverişe çıkıp bir hayli para harcıyormuş....
  5. Ütopya Semih Öztürk Kimdir ?

Ütopya Semih Öztürk Kimdir ?

Ütopya Semih İsim: Semih Öztürk Ütopya Semih Cinsiyet: Erkek Ütopya Semih Yaşı: 24 Ütopya Semih Meslek: Öğrenci Ütopya Semih Boy: 1.80 Ütopya Semih Yaşadığı Yer: İstanbul Ütopya Semih Medeni Durumu: Bekar Ütopya Semih Burcu: Koç Ütopya Semih Yetenekleri: Konuşmak ütopya semih kendini şöyle tarif ediyor : Bursalıyım hale bursa’da yaşadım. Marmara üniversitesinde tiyatro okudum. Daha sonra...

Sayfayı Paylaş