gebe
  1. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113

Özürlü Çocuk Annelerine Erken Emeklilik

Konu, 'Engelliler dünyası' kısmında ßeLeN tarafından paylaşıldı.

özürlü, çocuk, engelli ailesi, erken emeklilik, engelli çocuk annesine erken emeklilik hakkında hersey burada
    Özürlü evlatları ve yakınları olan hanımlar bu yazıma bir bakın ilginizi çekebilir..
    Özürlü çocuk annelerine erken emeklilik Devlet Bakanı Nimet Çubukçu, özürlü çocuk annelerine 5 yıl erken emeklilik olanağı sağlanmasıyla ilgili “Çalışmak zorunda olan özürlü çocuk annelerinin ağır yükünün paylaşılması adına bu düzenlemeyi çok önemli görüyorum” dedi. Çubukçu, dün TBMM´de yasalaşan Sosyal Güvenlik Yasa tasarısında, özürlü çocuğu olan annelere malul bakımı sağladıkları düşüncesinden hareketle 5 yıl önce emekli olma imkanı getirildiğini söyledi. Özürlü çocuğa sahip annelerin taşıdıkları ağır sorumluluğa dikkati çeken Çubukçu, “Çalışmak zorunda olan özürlü çocuk annelerinin ağır yükünün paylaşılması adına bu düzenleme çok önemli” diye konuştu. 81 BİN YAŞLI VE ÖZÜRLÜYE AF Çubukçu, Sosyal Güvenlik Yasa tasarısı görüşmeleri sırasında Meclis´te grubu bulunan tüm lerin ortak önergesiyle 65 yaş üstü özürlü ve kimsesiz vatandaşlara yapılan “yersiz ödemelere de af getirildiğini” bildirdi. 2022 sayılı yasadan maaş alan yaşlı ve özürlülerin, herhangi bir şekilde sigortalı olmaları durumunda, geçmişte aldıkları maaşların yüzde 50 faiziyle geri istendiğini belirten Çubukçu, “Bu öyle büyük bir meblağ oluyordu ki bir özürlü için bunu ödemek imkan dahilinde değildi. Birçoğu icra takibindeydi. Tüm gruplarının ortak önergesiyle bu borçlara af getirildi” dedi. Çubukçu, yeni düzenlemenin 81 bin kişiyi ilgilendirdiğini ve önemli bir probleme çözüm getirdiğini kaydetti.

Özürlü Çocuk Annelerine Erken Emeklilik konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ancak özürlülere tanınan erken emeklilik hakkından yararlanamıyorum...

Ancak özürlülere tanınan erken emeklilik hakkından yararlanamıyorum...

Sağlam olarak devlet memuriyetine girdikten sonra sakatlandım. Ancak özürlülere tanınan erken emeklilik hakkından yararlanamıyorum. Bu Kanun bana bir hak getiriyor mu? Evet, Devlet memurlarından çalışmaya başladıktan sonra sakatlanmış olanların bu Kanundan sonra, Kurumca yetkilendirilen sağlık hizmet sunucularının sağlık kurullarınca usulüne uygun düzenlenecek raporlar ve dayanağı tıbbî...
  2. Çocuğunuz için erken emeklilik şansı hala var.

Çocuğunuz için erken emeklilik şansı hala var.

kadınlarda erken emeklilik 2010 erken emeklilik varmı yasasında değişiklik varmı Yasaya göre “Sosyal Güvenlik Reformu” ile yapılan kanuni değişiklikler sebebiyle 1 Mayıs 2008 günü ve sonrasında işe giren daha doğrusu sosyal güvenlik sistemine girenler 65 yaşından emekli olacaktı… İşte gerek kendilerini ve gerekse çocuklarını 65 yaşındaki emeklilikten kurtarmak isteyenler SSK önünde...
  3. Engelli ve Malul çocuğu olan anneye erken emeklilik hakkı!!

Engelli ve Malul çocuğu olan anneye erken emeklilik hakkı!!

engelli hakları 2010 özürlü çocuğu olan annelerin hakları özürlü çocuğu olan annelere erken emeklilik engelli annelere erken emeklilik babalara Yeni yasa bir çok düzenlemeler getirdi.. İşte engelli yada malul çocuğu olan annlerimizde bu yasada unutulmamış.. Sosyal Güvenlik Yasası ile annelere sağlanan ve çok da anlamlı olan bir diğer hak malul çocuğu bulunan annelerin daha erken yaşta...
  4. Özürlü Çocukları Dondurarak İlieştirme

Özürlü Çocukları Dondurarak İlieştirme

özürlü, engelli çocuk, bakımı, dondurarak tedavi, özürlü çocukları dondurarak hayata döndürmek hakkında merak edilenler Özürlü çocukları dondurarak iyileştiriyorlar meleklerim bu yöntem sayesinde hayatta kalması sağlanıyor. Doğum sırasında oksijensiz kalan çocuklar için yeni ümit... ... Doğum sırasında oksijensiz kaldıkları için ilerde zihinsel ya da bedensel engelli olma riski...
  5. Çalışan Annelere Erken Emeklilik Geliyor!

Çalışan Annelere Erken Emeklilik Geliyor!

çalışan annelere erken emeklilik çalışan annelere erken emeklilik 2013 Sevgili melekler, hükümetin çalışan annelerle ilgili yeni yasa tasarısı şekillenmeye başladı. Kadın, aile ve istihdam politikalarında köklü değişiklikler getiren bu çalışmalara göre, doğum izninde artış, üçüncü çocuğa 5000 lira yardım ve tüp bebek desteği gibi başlıklar göze çarpıyor. Bugün Gazetesi yazarı Sadettin...

Sayfayı Paylaş