gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

P Vitamini Nedir ? Eksikliği Nelere Yol Açar ?

Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

P Vitamini Eksikliği p vitamini

Sevgili melekler, vitaminler ve mineraller vücudun vazgeçilmez ihtiyaçlarıdır. Vitamin eksiklikleri de doğal olarak zaman içinde vücutta bazı işlev bozukluklarına yol açabilir. Pek bilinmeyen vitaminlerden biri olan P vitamini hakkında sizlere bilgi vermek istiyor, P vitamini eksikliği vücutta nasıl değişikliklere yol açar sizlerle paylaşmak istiyoruz..

Çabuk yorulup, çabuk öfkelenenler, çocuk sesine katlanamayanlar "P vitamini" eksikliğiniz olabilir.

Dr. Ömer Coşkun, insanlara günde bir miligram P vitamini gerektiğini söyledi.

Coşkun, yaptığı açıklamada, yaygın bilinmeyen P vitaminin önemine dikkat çekerek, “Çabuk yoruluyorsanız, çabuk öfkeleniyorsanız, çocuk seslerine katlanamıyorsanız, sizde P vitamini eksik olabilir. Pek bilinmeyen bu vitaminin eksikliğinde kaslar ve baldırlarda kramp ortaya çıkabiliyor. Bazen sık kalp atışının bile sebebi P vitamini eksikliği olabilir. Ayrıca, P vitamini eksikliğinde eklemlerde şişme ve denge kaybı da gözlenebiliyor” dedi.

İnsanlara günde 1 miligram P vitamini gerektiğini kaydeden Dr. Ömer Coşkun, P vitaminin alınabileceği en iyi kaynağın kuşburnu ve hibiskus bitkileri ile yapılan çay olduğunu söyledi.

P Vitamini Nedir ? Eksikliği Nelere Yol Açar ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Magnezyum eksikliği nelere yol açar?

Magnezyum eksikliği nelere yol açar?

vücutta iğnelenme magnezyum eksikliği belirtileri hamilelikte magnezyum eksikliği hamilelikte belirtileri Çağın tüketim alışkanlıkları, vücuda en gerekli minerallerden birini tehlike sınırına geriletiyor... • Yetişkin bir kişinin günlük magnezyum ihtiyacı Dünya Sağlık Teşkilatı’na göre 300 mg. Ancak magnezyum ihtiyacı özellikle hamile kadınlar ve emziren annelerde, iki katına kadar...
  2. K Vitamini Eksikliğinde Ne Olur

K Vitamini Eksikliğinde Ne Olur

K Vitamini Eksikliğinde Ne Olur Selam kızlar size sorum çok basit K Vitamini Eksikliğinde Ne Olur? Sağlıklı beslenme konusunda bilinçli olan hanımlardan cevap bekliyorum
  3. K Vitamini Eksikliği Hangi Hastalıklara Yol Açar

K Vitamini Eksikliği Hangi Hastalıklara Yol Açar

K Vitamini Eksikliği Hangi Hastalıklara Yol Açar ? Merhaba arkadaşlar K Vitamini Eksikliği Hangi Hastalıklara Yol Açar bu konuda bilgisi olanları bu sayfaya bekliyorum
  4. B1 Vitamini Eksikliği Hangi Hastalıklara Yol Açar?

B1 Vitamini Eksikliği Hangi Hastalıklara Yol Açar?

B1 Vitamini Eksikliği hangi hastalıklara yol açar B1 Vitamini Eksikliğinin tedavisi Sağlıklı beslenmede önemli rol oynayan B1 vitamini, sinir sisteminin sağlığını korumada önemli bir rol oynuyor melekler :) Kan dolaşımını düzene sokuyor. Peynir, yumurta, balık ve tahıllarda bol miktarda bulunuyor. B1 vitamini eksikliği sinir ve dolaşım sistemi rahatsızlıkları, sindirim sistemi...
  5. B5 vitamini eksikliği hangi hastalıklara yol açar ?

B5 vitamini eksikliği hangi hastalıklara yol açar ?

Merhaba melekler. B5 vitamini eksikliği hakkında bir sorum olacaktı. Bu vitaminin esksikliği vücutta hangi hastalıklara sebep olur yardım edermisiniz bana ?

Sayfayı Paylaş