gebe
  1. asi&mavi

asi&mavi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

padişah ve vezirleri

Konu, 'Zeka Soruları' kısmında asi&mavi tarafından paylaşıldı.

bir padişah vezirleri arasından en zeki olanı sececek bunları sınava tabi tutuyor ve en zeki olanı sadrazam yapacak diğerinin ise kellesini vurduracak son olarak bi sınav daha yapıyor ikiside aynı cevapları verince padişahın aklına bi kurnazlık geliyo ve daha zor bi sınava tabi tutuyor bu sınav şöyle: 3 tane sapka var 2 si mavi 1i kırmızı hangisi basındaki şapkanın hangi renk oldugunu bilirse o sadrazam olacak diğeri ölecekitr... ikisininde karsı karsıya getirdikten sonra gözü baglanıyor ve aynı anda acılıyor
    biraz düşündükten sonra birisi cevap veriyor benim başımdaki mavi diyor
    bulmanız gereken bu vezir bu cevabı nasıl verdi?

hadi kolay gele... [​IMG]

2. asi&mavi

asi&mavi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
  3. seerose

seerose Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    61
    Ödül Puanları:
    48
    Karsindaki diger vezirin sapkasi kirmizi.Ayni cevabi verdiklerine gore oda kirmizi yerine mavi demistir....eee iste boyle bir sey.

Son düzenleme: 18 Kasım 2009
  4. cAdı bici

cAdı bici Forum Okuru

5. Misafir

Misafir Forum Okuru

Kesinlikle doğru, çünkü 3 şapka var ikisi mavi, biri kırmızı. Eee kırmızı karşısındakinin başındaysa geriye kalan iki maviden biride onun başındadır :D Bunun başka cevabı yok, doğru cevap bu :)

6. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83
    tamamen katılıyorum :slm: :D:meçhul:

7. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113
  8. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Doğru cevabı veriyorum

Soru eksik. Kral 2 sinide mavi şapka giydiriyor.

Cevap : Vezir düşünmüş eğer benim başımdaki kırmızı olsaydı karşıdaki hiç düşünmeden kendininkinin mavi olduğunu söyleyecekti. Demekki benim başımdaki kırmızı değil. O halde mavidir.

padişah ve vezirleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Vezir

Vezir

Ulaşmak istediğiniz makama ulaşacak, tüm istediklerinizi gerçeklerinizi gerçekleştireceksiniz demektir. Ulaşmak istediğiniz makama ulaşacak, tüm istediklerinizi gerçeklerinizi gerçekleştireceksiniz demektir.
  2. Osmanlı Padişah Tuğraları ve Anlamları

Osmanlı Padişah Tuğraları ve Anlamları

TUĞRALAR OSMANLI PADİŞAHLARININ SİMGESİ VE İMZASIYDI Osmanlı padişahlarının tuğraları sanatsal açıdan ayrıcalıklı bir konuma sahip. Tasarım ilkeleri kaligrafik zenginlik ve biçimsel anlamda hat sanatında tek örnektir. İçinde müzik de vardır resim de. Tarih de vardır hayal gücü de. Tuğra bu anlatım gücünü ve zenginli ini belgesel boyutu yanında sanatsal gücünden de alır ancak çoğu...
  3. osmanlı padişahları ve yaptığı savaşlar

osmanlı padişahları ve yaptığı savaşlar

osmanlı padişahları hangi savaşları yapt? ve hangi tarihte doğdular? sırasıyla yazabilirmisiniz?
  4. Padişahların Meslekleri ve İlgilendikleri Sanatlar

Padişahların Meslekleri ve İlgilendikleri Sanatlar

Bu konu padişahların sanatları ve ilgilendikleri sanatlar hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, Muhteşem Yüzyıl dizisiyle padişahlara daha bir merak saran milletimiz padişah ve eşlerinin hayatlarını anlatan romanlara da daha çok meyletmeye başladılar. Son derece kapalı yaşanan saray hayatında padişahların, valide sultanların ve şehzadelerin hayatları film ve dizilere konu...
  5. Osmanlı padişahları ve özellikleri

Osmanlı padişahları ve özellikleri

Osmanlı Hanedanı’nın sultanları 1299’dan 1922’ye kadar kıtalararası geniş bir imparatorluğa hükmetmiştir. Osmanlı İmparatorluğu zirvedeyken; kuzeyde Macaristan, güneyde Somali, batıda Cezayir ve doğuda Irak’a kadar uzanmıştır. İlk başlarda imparatorluk Bursa’da yönetilirken, 1366′da Edirne başkent oldu. Son olarak da Bizans İmparatorluğu’ndan alınan İstanbul başkent oldu. İmparatorluğun ilk...

Sayfayı Paylaş