gebe
  1. elmalı kurabiye

elmalı kurabiye Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    13
    Ödül Puanları:
    0

padişaha sorular

Konu, 'Komik Yazılar Duvar Yazıları' kısmında elmalı kurabiye tarafından paylaşıldı.

sayın fatih sultan mehmet, söyler misiniz, neden istanbul? - bu kentin surlarını ne zaman görsem, toplar döktüresim, yeniçerileri surlarına akın ettiresim geliyor. bir tutku, bir aşk benim için istanbul.
    - ehehe yıldırımım beyazidim o küpe ne lan ?
    - pardon...yavuz sultan selimle karıştırdın galiba?

- alo, padişahım n'aber?
    - yuvarlanıp gidiyoruz (ihtilal sesleri)

- harem dururken oğlancılık niye ?
    - sen de fena değilmişsin

- fatih doğru söyle, gemileri yürütmek senin mi aklına geldi yoksa birinden mi arakladın bu fikri?

- bre gafil, karşında fatih sultan mehmet han var senin !

- aynı noktadan hareket eden iki arabadan bir tanesi 80 km. hızla gider iken, diğeri ters tarafa 75. km hızla gitmekte...
    - tiz vurun kellesini

padişahım, haremde bu kadar hatun boş yere yatar, yer, içer. bunları avrupa sosyetesine pazarlayıp hazine-i hümayun'un belini doğrultmayı düşünmediniz mi hiç?

- pezevenk senin babandır teres !

- padişahım bişi diycem...
    ıv murat - buyur sadrazam efendi sor
    - ya şimdi padişahım...şu güzel manzaraya karşı naapılır?
    ıv murat - naapılırmış?
    - sanırsam hiçbişey..sadece bakılır değil mi devletlüm?
    ıv murat - sen yabancı deilsin açık konuş bre!
    - diyorum ki ne hoş manzara şehr-i istanbul?
    ıv murat - geveleme be ..koş bi ufak gel kap...kavun peynir cips mips te al hadi zındık senii..canımı çektirdi bre deyyus...
    - oolleeyyyy!!

- padişahım aşk herşeyi affeder mi?
    - bilemem ama ben affetmem...

- padişahım reenkarnasyona inanıyor musunuz?
    - hiç denemedim...sen şimdi cellada git selamımı söle becerebiliosan yarın gene gel bakalım merak ettim ben de...

- kardeşlerinizin hepsini öldürttünüz...kendinizi nasıl hissediyorsunuz ?
    - uzanıp anlatabilir miyim ?

fatih sultan mehmed'e amasraya bakarak)
    lala - padişahım padişahım çeşm-i cihan bu mu ola?
    fatih - repliğimi çalmasana lan şerefsiz

-padisahim senden buyuk allah var teoremini ispatladim bak simdi.. tersini varsayalim. c kumesinde analitik olan allah kucuk esittir padisah olsun...
    -???
    -...fakat cauchy-riemann sartlarindan bakin simdi.. esitsizliginden z eleman degildir v(n) oldugu acikca q.e.d. diger taraftan lambda sabitini...

-vurun the kelle of the zindik

-padisahim ne olacak bu fenerin hali
    -aziz yildirim'in tez kellesi vurula tum cambazlarin da ayaklarina 40'ar sopa sonra salin cayira...

padisahim, abdesthane neredeydi acaba?
    -şimdi şu koridorun sonundan saga don soldan ikinci kapi. hazir gitmişken cellada da ugrayiver bi başini vursun

-efendim "bu devirde kimse sultan degil hukumdar degil bezirgan degil padisah degil" sozleri icin ne gibi bir dusunceniz vardir??
    -bunu yazan sibel okuyana can.

-sultanım, neden padişahlık ?
    - baba mesleği !?

vezir: padişko, bil bakalım ben kimim?
    padişko: rahmetli vezir.

- padişahla sadrazam arasında ne fark vardır ?
    - başınla gövden arasındaki fark gibidir... cellat celal... tiz aydınlat kulumuzu...

-harbiden gecirmis mi gemileri yoksa bizi mi yiyorsun dede?
    -lala!

- padişahım şu düzenlediğiniz "yeniçerim olur musun" yarışması ilerde gelinim olur musun falan olurmuş hahaha.. valla o değil de ilerde sizin kızınıza göz koyarmışım ben mesela. kaçırır mıydım napardım acaba? siz de aklınızı kaçırırdınız dimi? hehe
    - asıl sen şimdi nereye kaçacaksın onu düşün

- padişahım, 6 haftli bir hayvan adı, üçüncü harfi p...
    + hmm, senin üzerinde farklı bir çalışma uygulamak istiyorum. küplere bölün bunu...

- pardon siz kacinci muratsiniz ?
    - 5 inci...
    - olsun uzulmeyin..

- padişahım, kakanızı bölüyorum ama bir şey sormak istiyorum.
    - ıııhhh, buyur evladım.
    - yaa hani biz bu haliç'teki zinciri aşamadık ya. diyorum ki gemileri yağlı kızaklardan geçirip karadan yürütsek, boğaza bir güzel iniversek nasıl olur?
    - bilmem ki, olur herhalde.
    - şayet olursa bu fikrin patentinin bana ait olduğunu da söyleyecek misiniz tarihçi ibrahim paşa'ya?
    - tabi tabi, sen önce cellatçı cabbar bey'i bir gör istersen.. hıyarağa

selcuk erdem'den
    -padişahım bu genç daha önceki hayatında kardeşiniz olduğunu iddia ediyor, napalım?
    -off yine boğdurtun...

:puhas::puhas::puhas:

padişaha sorular konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Padişah resimleri

Padişah resimleri

padişah resimleri padişahların resimleri padisah padişahların isimleri padişahlarımızın isimleri http://i33.photobucket.com/albums/d89/alpinvet/KanuniSultanSleyman.jpg
  2. Padişah

Padişah

Bakınız; Devlet Başkanı.Rüyada padişah görmek , olağanüstü mutlu bir rüya olarak yorumlanır. Eğer evli değilseniz mutlu bir yuva kuracağınıza, evliyseniz son derece geçimli bir yaşantınız olacağına işarettir. Padişah rüyası onur, ün, yüksek mevkii olarak yorumlanır. Rüyada padişah mutlu bir rüya olarak yorumlanır. Eğer evli değilseniz evleneceğinize yorumlanır. Eğer evliyseniz geçimli ve mutlu...
  3. Sporcu Padişahlar

Sporcu Padişahlar

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  4. Padişahların Burçları

Padişahların Burçları

padisahlarin resimleri padişahların resimleri osmanlı padişahlarının resmi osmanlı padişahlarının en kötü padişah Osmanlı İmparatorluğu'nun birbirinden başarılı padişahlarının burçlarını biliyormusunuz kızlar...Bakalım hangi padişahla burçtaşsınız :tik: FATİH SULTAN MEHMET: KOÇ BURCUNDAN Doğumu 29 Mart 1432. Burcunun en önemli özeliği ağırkanlılara sabır göstermesi cesur ve cüretkar...
  5. sorular

sorular

b i ü d b a bundan sonra hangi harf gelecek

Sayfayı Paylaş