gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Pakistanda Geleneklere Karşı Gelen 5 Kız Diri Diri Gömüldü

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Pakistan'ın Belucistan eyaletinde kendi seçtikleri erkeklerle evlenmek istediklerini söyledikleri için 5 kız aileleri tarafından önce vuruldu, sonra diri diri toprağa gömüldü. Pakistan'ın Belucistan eyaletinde yaşanan olay için senatör Israr U. Zehrr, 'Geleneğimiz' dedi..

Tepkiler üzerine İçişleri Bakanlığı'ndan Rahman Malik "Burası Avrupa toplumu değil. Bizler farklı toplumlarız. Ama kadınlara karşı ne din ne de kültür adına şiddet hoş görülür" açıklaması geldi.

Ancak bu da insan hakları örgütlerini ve muhalif medyayı tatmin etmedi. 5 kızın toprak altında bulunduklarında hâlâ nefes aldıkları ancak hastaneye yetiştirilemeden öldükleri öğrenildi. Protesto gösterilerine rağmen birçok Pakistanlı siyasi bunun Belucistan eyaletinin kendi kuralları olduğunu söylüyor. Ülkede her yıl 1000'den fazla kadının namus cinayetine kurban gittiği söyleniyor.

internethaber.com

Pakistanda Geleneklere Karşı Gelen 5 Kız Diri Diri Gömüldü konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Dire Straits

Dire Straits

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. Dirsek

Dirsek

Kadın için zinete, erkek için güce; Dirsek ağrısı üzüntüye, Açık kadın dirseği görmek dünyalığa, erkek dirseği görmek kendi kazancını yiyen namuslu bir erkeğe delalet eder.Az paraya, çok çalışmanız gerekecek. Eğer rüya sahibi bir kadınsa evleneceği anlamına gelir.Rüyada görülen dirsekte hissedilen aci ve siddet, üzüntüye ve el ile yapilan seylerin batil olduguna isaret eder.
  3. Doğuş - Diri Diri

Doğuş - Diri Diri

Yok dedim, olmaz dedim Çok unutmak istedim Dur dedim gönlüme Dur dedim Hızlı hızlı haykırıyor Biri var, biri var Diri diri kalbimi yakar Biri var, biri var Kalbimde yanar
  4. diri diri yakıldılar

diri diri yakıldılar

diri diri yakılan insanlar video Kenya'da büyücü oldukları gerekçesiyle 15 kadın diri diri yakıldı. AFP'nin bildirdiğine göre, ülkenin batısındaki Nyakeo köyünde, yüz kişilik öfkeli kalabalık dün gece büyücülükle suçladıkları 15 kadını evlerinden toplayarak ellerini bağladı ve diri diri yaktı. Yerel yetkili Mwangi Ngunyi, "Bu kabul edilemez. İnsanlar birinden şüphelendikleri için...
  5. 1.Mahmut diri diri mi gömüldü?

1.Mahmut diri diri mi gömüldü?

1 mahmut 1mahmut 1 mahmut resim Tarihimizin efsane isimlerinden biri de I.MAHMUT'dur.Biz Türkler ve müslümanlar büyük bir tarihe ve şanlı bir geçmişe sahibiz.İşte merak edilen sorulardan biri de I.mahmut'un vefatı??? Doktor raporuyla tahttan indirilmek istendi; komaya girince hemen defnedildi. Ertesi gün saraya 'mezardan feryatlar geldiği' haberini ulaştıran kişiyi ise bir daha gören...

Sayfayı Paylaş