gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Palamut dolması tarifi çok lezzetli

Konu, 'Deniz Ürünleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

palamut dolması tarifi yapılışı nasıl yapılır yapımı hakkında bilgiler burada arkadaşlar. Az önce, bu sabah haberlerde izlediğim Kekik suyu pekmez karışımından bahswetmiştim sizlere... Şimdi de yine haberlerde izlediğim Palamut dolması tarifi hakkında bilgiler aktarmak istiyorum Melek'lerim:) Palamut balığı yemekleri tarifleriniz arasına yeni ve değişik bir lezzet katmak istenler, ayrıca deniz ürünleri yemekleri menülerini zenginleştirmek isteyenler; işte size lezzetli mi lezzetli palamut balığı dolması tarifi! Palamut dolması nasıl yapılır diyenler, hemen tarifini veriyoruz. Öncelikle dolmanın içinin yani harcının tarifini verelim. [​IMG]

Palamut balıklarınızın ebatına göre pirinç, sarımsak dere otu, kuş üzümünü karıştırın. Palamutun içini açın ve harcı yerleştirin, yanmaz fırın poşetine sarın ve 150 derecede ki fırında 40 dakika pişirin. Pişen palamut dolmalarını dilimleyin, yeşillikle süsleyin üzerine bir kaşık zeytin yağı döküp servis edin:) Afiyet olsun diyoruz:)
    Meleklermekani.com

Palamut dolması tarifi çok lezzetli konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Enginar dolması tarifi...

Enginar dolması tarifi...

enginar dolması tarifi enginar dolmasi tarifi yemeği dolması tarifleri nasıl yapılır Malzemeler 6 adet orta boy enginar tuz 1 adet limon karabiber 3 su bardağı pirinç 2 adet soğan 3-4 adet domates 2 tatlı kaşığı tozşeker 1 demet dereotu 250 ml. zeytinyağı 1 demet nane 1 demet maydanoz 1 adet limonYapılışı Hazırlama süresi 35 dakika 6 adet Enginarların en dış yapraklarını 2 sıra atın....
  2. Cevizli Kayısı Dolması Tarifi

Cevizli Kayısı Dolması Tarifi

cevizli kayısı, dolması, tarifi, malzemeleri nelerdir, nasıl yapılır, hakkında bilgiler burada Cevizli kayısı dolması tarifİ buyrun hanımlar. Ramazan ayına en çok tatlı yakışır mı diyorsunu. Cevizli Kayısı Dolması, iftar sofranıza yakışır lezette bir tatlı. Malzeme listesi • 18-20 adet kuru kayısı • 1 su bardağı dövülmüş ceviz • 1 su bardağı tozşeker • 1 çay kaşığı toz tarçın • 2 su...
  3. Kolay Ama Lezzetli Pasta Tarifleri

Kolay Ama Lezzetli Pasta Tarifleri

Kolay Ama Lezzetli Pasta Tarifleri arıyorum ben sizden de bir kaç tarif gelir diye yazıyorum tarifi verecek olan arkadaşlarıma şimdiden teşşekürler
  4. Türk Lokumlu Kurabiye Tarifi çok lezzetli

Türk Lokumlu Kurabiye Tarifi çok lezzetli

Türk Lokumlu Kurabiye Nasıl Yapılır Lokumlu Kurabiye Tarifi Merhaba Sevgili melek'ler ve bizi ziyaret eden siz sevgili misafirler, http://www.meleklermekani.com/hamur-isleri/218105-lokum-pogaca.html tarifimizden sonra şimdi de siz sevgili üyelerimiz ile Türk lokumku kurabiye tarifi paylaşıyor ve şimdiden afiyet olsun diyoruz. Geçen gün yaptığım bir kurabiye tarifini sizinle...
  5. Diyarbakır Kaburga Dolması Tarifi

Diyarbakır Kaburga Dolması Tarifi

bu konu;kaburga dolmasının yapılışı,kaburga dolmasının malzemeleri pişirme önerileri hakkında bilgiler vermektedir Diyarbakır yöresinin mutfak yelpazesi çok geniştir..Diyarbakır mutfağında,en çok et tüketilmektedir.Etsiz yemek yapılmaz.Diyarbakırın mutfak kültüründe etin önemi büyüktür..En meşhur yemeği Kaburga dolmasıdır.Diyarbakırda kaburga dolmasını yapmayan bayan yoktur,benim...

Sayfayı Paylaş