gebe
  1. papatya57

papatya57 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    0

pamuk prenses pasta

Konu, 'Kekler - Pastalar' kısmında papatya57 tarafından paylaşıldı.

pamuk prenses pastası prenses pasta tarifi pasta pastası tarifi pamuk

Malzemeler:
    1 paket margarin
    1 bardak un
    1 kilo süt
    1 bardak seker
    1 vanilya
    1 bardak hindistan cevizi

Yapılışı:
    yağı erit,unu koy yagda kavur,kokusu gelsın,hafif mis gibi...
    üzerine süt ve vanilyayı ekle,5 dakıka kaynat.altını kapa 10 dakıka bekle hindistan cevızını koy içine 5 dakıka çırp.işte hazır.istediğin kalıbın içini bir sudan gecır.Kalıplara koy.buzdolabında 6 saat beklet.kalıptan cıkardıgın pastayı hındıstan cevızıne bula.fıstık,fındıkla süsle hazır.

AFİYET OLSUN.....

2. papatya57

papatya57 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    harika bişey mutlaka deneyin..

3. tna

tna Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    bayıldım çok güzel...

4. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113
pamuk prenses pasta konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. pamuk pasta

pamuk pasta

pamuk pasta Malzemeler: 4 yumurta 3 fincan seker 1 fincan sut 2 fincan un 4 yemekkasigi kakao 1 vanilya 1 kabartma tozu Krem santi ( sutle hazirlanmis) Cikolata sosu ( hazirlanmis ) Yapilisi: Yumurta ve sekeri beyazlayincaya kadar cirpiyoruz. Sut un kakao ve kabartma tozunu karistirarak kek kivamina gelinceye kadar cirpiyoruz. Yaglanmis kaba karisimi doktukten sonra kek gibi...
  2. cevizli pamuk prenses

cevizli pamuk prenses

Tür : Tatlı ve Tuzlu Hamur İşleri Mutfak : Klasik Tanımlar Hazırlama süresi : 20dk Servis : 10 kişi MALZEMESİ 8 su bardağı un 250 gr. erimiş margarin 1 su bardağı sıvıyağ 1 su bardağı ılık su 1 paket kabartma tozu Tuz İçi için: 2 su bardağı ceviz 1 su bardağı pekmez Şurubu için: 2 su bardağı toz şeker 2 su bardağı su TARİF Cevizleri irice dövüp pekmezle karıştırın. 2...
  3. Pamuk Prenses Masalını Birde Kraliçeden Dinleyelim

Pamuk Prenses Masalını Birde Kraliçeden Dinleyelim

Daha yeni evlenmiştim Kralla. Saraya ilk girdiğim anda sevdim orayı.Hele o güzeller güzeli Pamuk var ya. O kadar kanım kaynadı ki o güzel kıza. Iki yıl önce genç yaşında kaybettiğim kızıma o kadar benziyordu ki.Kizimin yerine koymustum onu. Nereden bilebilirdim ki o guzel yuzun ardinda neler yattigini. Ilk birkac gun cok guzel gecti. Derken yavasyavas gercek yuzunu gostermeye basladı Pamuk....
  4. Pamuk Prenses Masalını Birde Kraliceden Dinleyelim

Pamuk Prenses Masalını Birde Kraliceden Dinleyelim

Bu güne kadar hep Pamuk konuştu, o sustu. Bize cadı diye yutturulan kralicenin sözlerini okuyalım. Önce benide dinlediginiz için hepinise çok tesekkur ederim.Efendim musade ederseniz konuya en basindan baslayayım. Daha yeni evlenmiştim Kralla. Saraya ilk girdiğim anda sevdim orayı. Hele o güzeller güzeli Pamuk var ya. O kadar kanım kaynadı ki o güzel kıza. Iki yıl önce genç yaşında...
  5. Prenses pasta nasıl yapılır

Prenses pasta nasıl yapılır

Selam kızlar, misafir olarak gelecek arkadaşlarıma prenses pasta yapmak istiyorum ama uzun zamandır yapmadığımdan ölçülerde emin olamıyorum. Lütfen bana prenses pasta tarifini yazabilir misiniz ?Teşekkürler..

Sayfayı Paylaş