gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Pan Kek

Konu, 'Kekler - Pastalar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Malzemeler 2 su bardağı un 2 Adet yumurta
    2 su bardağı süt
    1 çorba kaşığı toz şeker
    1 çay kaşığı
    kabartma tozu
    4 çorba kaşığı tereyağ, eritilmiş
    1 tutam
    tuz

Yapilis Tarifi
    Bütün malzemeyi bir kabın içine koyup, pütür kalmayıncaya dek iyice çırpın. Elde ettiğiniz karışından yeteri kadar alıp, kızgın tava üzerine çok ince bir tabaka halinde yayın. Karışım fiske fiske kabarmaya başladığında, altüst edip, diğer tarafını da pişirin, sonra bir tabağa alıp, tavaya ikinci pan keki yayın. İkinci kekin pişmesi esnasında, tabaktaki pan keki soğutmadan, üzerine tereyağı ve reçel sürüp rulo haline getirin. Pan kekleri birer birer pişirip hazırladıktan sonra, sıcak olarak servis yapın.

Pan Kek konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Keçi Ayaklı Pan

Keçi Ayaklı Pan

Hermes'in bütün çocuklarının en efsanevi olanı, sürülerin, çobanların ve kırların tanrısı olan Pan idi. Pan dağlık Arkadia'da doğmuştu. Efsaneye göre Hermes genç bir Nympha ile evlenmek için kızın babasının yanında çoban olarak çalışmaya başlamış. Onun koyunlarını gütmüş ve kısa bir süre sonra hem babanın hemde kızın gönlünü kazanmış. Böylece sevdiği kızla evlenebilmiş. Bu evliliğin sonucunda...
  2. Luo-Pan

Luo-Pan

Çinliler pusulanın mucitleridir ve görülen odur ki, pusulayı iki kez icat etmişlerdir. Efsaneye göre, İmparator Shih Huang Ti, Prens Ch'ih'e karşı İ.Ö. 206 yıllarında savaşmıştır. Prensin büyücüleri sihirli bir sis yaratmış ve imparator da prensin kendisine yaklaşan ordusunu görememiştir. Ancak imparatorun ordusunda birden içinde insana benzer bir varlığın bulunduğu bir atlı araba...
  3. Panini Nişantaşı

Panini Nişantaşı

panini nişantaşı 0212 234 81 61 Yer : Nişantaşı Adres : Mim Kemal Öke Cad. 1/D, Nişantaşı Ücret : TLTL Kredi Kartı : Visa-Master Park : VAR Web : nic.tr: alan adı duraklatılmış.. Pazar hariç her gün 09.00 - 00.00 arasında açık.
  4. Ağlayan Kek

Ağlayan Kek

aglayan pasta ağlayan kek ağlayan kek tarifi Hüzünlü bir zamanda bir melek oturmuş ve ağlamaklı haliyle birlikte bu keki bizim gibi keklere keklemiş :D:D Belkide akışkan kreması ve çikolatası yüzünden böyle bişey demişlerdir ismine kim bilir :D:D :cah: Ağlayan kek için gerekli malzemeler : - İki çorba kaşığı süt - üç fincan şeker - Üç fincan un - Bir paket kabartma tozu - Bir buçuk çorba...
  5. Sünger kek

Sünger kek

Bu kekin tarifi orta okuldan bir arkadaşımın annesine ait. Yılların eskitemediği bir tarif.. Ben çok beğenerek, temel kek tarifi olarak sık sık kullanırım. Pandispanya kıvamlı bir kek diyebilirim. Kullanılan yağ miktarının çok az olması, yerken ve yedikten sonra bir ağırlık yaratmıyor. Ben bu tarife çikolata, kakao, fındık, meyva kurusu ekleyerek, çeşitlendiriyorum. Bu tarz eklemeler...

Sayfayı Paylaş