gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Panik Atağa Zemin Hazırlayan Faktörler

Konu, 'Panik Atak' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Hastalığa zemin hazırlayan faktörler Kalıtım: Kalıtım, panik bozukluğun oluşumuna zemin hazırlayan önemli bir faktördür. Yani anne ya da babanızda panik bozukluk varsa, sizde de oluşma ihtimali yüksek demektir.
    Stres: Hayatının uzunca bir dönemini stres yükü altında geçirenlerde panik bozukluk oluşma riski artar.
    Alkol ve sigara: Aşırı derecede nikotin ve alkol alımı ile uyarıcıların kullanımı panik bozukluk oluşma riski artırır.
    Hayat tarzı: Bedensel zindeliğin azalması ve az uyku da panik atağın oluşumuna zemin hazırlayan faktörler arasındadır.
    Bedene aşırı dikkat: Kendi bedenine normalden fazla dikkat eden kişiler daha çok endişelenirler.
    Yaşantılar: Yaşanan bir kayıp ya da alınan bir ölüm haberi sonrası, özellikle ölüm nedeni kalp hastalıkları ise kişilerde bu konuya karşı olan hassasiyet artar.

kaynak:panıkatak.org

2. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Panik Atağa Zemin Hazırlayan Faktörler
    emegine saglik canim,paylasim icin tskler

3. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    Cevap: Panik Atağa Zemin Hazırlayan Faktörler

paylaşım için tşkler..

4. tugcekbr

tugcekbr Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sağol paylaşımın için cnım

Panik Atağa Zemin Hazırlayan Faktörler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. panik atak!

panik atak!

Endişe hali, tanımlanması zor olan davranış modelleri sergiler. Kaygı (Anksiyete), herkes tarafından yaşanan bir durumdur. Genelde korkuya benzer; ama sözgelimi saldırgan bir hayvanın yarattığı korkudan farklı olarak kaygıda bir korku nesnesi yoktur. Panik atak (panik bozukluk), günlük yaşamda sık karşılaşılan karmaşık bir kaygı türüdür. Bu durumdaki kişiler, birden başlayan ağır panik...
  2. Panik Atak Düşüncesinden Uzaklaşmak İçin 5 faktör

Panik Atak Düşüncesinden Uzaklaşmak İçin 5 faktör

panik atak duası Panik atak yaşayan kişiler genelde sabırsızdır. Bunu engellemek için zamanınızı iyi planlayın. Örneğin, randevunuz için evden daha önce çıkmayı deneyebilirsiniz. · Bir anda tek bir şey yapın, her şeyi bir arada yapmaya çalışmayın. · Bilinçli olarak yavaş hareket edin. Bu sizin gerginliğinizi azaltarak, daha sakin olmanızı sağlayacaktır. · Ya olursa sorularından kurtulmaya...
  3. Panik Atak Testi

Panik Atak Testi

panik atak testi panik atak başlangıcı belirtileri testi ateş basması kalp çarpıntısı yap Panik atak ile ilgili olarak ilk bilmeniz gereken panik atak nedir? Bu sorunun cevabını öğrendikten ve panik atağın ne olduğunu anlayabildikten sonra bu durumdan da kurtulabilirsiniz. Panik atak en kısa ve öz tabiri ile ani olarak ortaya çıkan endişe - kaygı nöbetidir. Bu endişe ve kaygı nöbeti kişinin...
  4. Hamilelik ve Panik Atak

Hamilelik ve Panik Atak

gebelikte panik atak hamilelikte panik atak ve hamilelik hamilelikte tedavisi gebelikte tedavisi Kadınlar fiziksel özelliklerinden dolayı duygusal anlamda daha duyarlı, korkulara ve hastalıklara karşı daha dirençsizdirler. Bir de günümüz koşullarının eklenmesi, kadınlarda bazı psikolojik rahatsızlıklara neden olmaktadır. Bu rahatsızlıklardan en çok karşılaşılanı panik ataktır. Özellikle...
  5. panik atak ve hamilelik

panik atak ve hamilelik

merabalar herkeze ben iki aylık hamileyim ve panik atak hastasıyım bebeğimi çok istiyorum ama gerçekten kötü günler yaşıyorum benim gibi olan biri varsa lütfen bana yazsın lütfen morale çok ihtiyacım var şimdiden teşekkürler

Sayfayı Paylaş