gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Panik Atak Geçiren Birine Nasıl Davranmalıyız?

Konu, 'Panik Atak' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

panik atak geçiren birine nasıl davranmalıyız panik atak geçirenler hastalarına nasıl davranılmalı hastalarına davranmalı hastasına davranmalı Panik atak geçiren birine yardım ederken ilk önce gerçekten o kişinin panik atak geçirip geçirmediğinden emin olunması gerekir. Eğer kişinin panik atak geçmişi varsa ve sizde o anda kişinin panik atak geçirdiğinden eminseniz ilk olarak o kişiyi rahat olabileceği ve etrafında onunla ilgilenen çok fazla kimsenin olmadığı bir yere götürün. Olabildiğince sakin ve serin kanlı olmalısınız, o kişi o anda çok kötü birşey olduğunu öleceğini düşünüyordur, sizde sanki o kişi ölecekmiş gibi panik bir şekilde hareket edersiniz kişiyi daha da kötü bir duruma sokabilirsiniz. Panik atak geçiren kişiye bunun 10 dakika ile 20 dakika arasında geçeceğini söylemek, bunun yüzünden herhangi bir şey olmayacağını, sakinleşmesi gerektiğini söylemek ve nefes egzersizi yapmasını sağlamak çok yerinde ve rahatlatıcı bir davranış olacaktır.

2. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Panik Atak Geçiren Birine Nasıl Davranmalıyız?
    emegine saglik canim,paylasim icin tskler

3. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    Cevap: Panik Atak Geçiren Birine Nasıl Davranmalıyız?

paylaşım için tşkler..

4. tugcekbr

tugcekbr Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    walla çok doğru sağol cnm çok

Panik Atak Geçiren Birine Nasıl Davranmalıyız? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. panik atak!

panik atak!

Endişe hali, tanımlanması zor olan davranış modelleri sergiler. Kaygı (Anksiyete), herkes tarafından yaşanan bir durumdur. Genelde korkuya benzer; ama sözgelimi saldırgan bir hayvanın yarattığı korkudan farklı olarak kaygıda bir korku nesnesi yoktur. Panik atak (panik bozukluk), günlük yaşamda sık karşılaşılan karmaşık bir kaygı türüdür. Bu durumdaki kişiler, birden başlayan ağır panik...
  2. Panik Atakta Beslenme Nasıl Olmalı?

Panik Atakta Beslenme Nasıl Olmalı?

panik atak, beslenme nasıl olmalı, tetikleyen gıdalar, neler yemeliyiz, korunma yolları, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Panik atak çağımızın hastalıklarından biridir.Beklenmedik bir anda, herhangi bir yerde ortaya çıkan; yoğun kaygı,bunaltı, korku karışımı bir nöbettir.Bu rahatsızlıktan muzdarip insanların alacağı doktor yardımından başka tükettiği...
  3. Kızlar Panik Atak İlaçsız Nasıl Tedavi Edilir

Kızlar Panik Atak İlaçsız Nasıl Tedavi Edilir

Panik Atak İlaçsız Nasıl Tedavi Edilir bu konuda bir fikriniz yada öneriniz var mı acaba? Lütfen Panik Atak İlaçsız Nasıl Tedavi Edilir bana yazın.
  4. Panik Atak Mıyım Nasıl öğrenecem

Panik Atak Mıyım Nasıl öğrenecem

Panik ataksam yada panik atak mısınız ? bunu nasıl öğrenebiliriz bunun bir testi vs var mı kızlar uzun zamandır kalbim çarpıyor ölecek gibi oluyorum. Lütfen bunun bir anlama yöntemi var ise bana yazar mısınız Tşk.
  5. panik atağımı nasıl dizginleyebilirim

panik atağımı nasıl dizginleyebilirim

Panik atak rahatsızlığım var ilaç ta kullanıyorum ama bazen öyle bir an geliyor ki bulunduğum yer nere olursa olsun fenalık geçirecek hale geliyorum.Doktor bunu dizginleyebileceğimi söylüyor ama yapamıyorum.Benim durumumda olup kendini kontrol altında tutabilen var mı?

Sayfayı Paylaş